В Україні створюють програму гарантованого безкоштовного харчування для дітей у початковій школі – з 1-го до 4-го класу.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні 2 вересня.
«Також створюємо програму гарантованого безкоштовного харчування для дітей у початковій школі – з 1-го до 4-го класу», – сказав він.
|
У вересні школярі повертаються за парти.
Війна, яку розпочала Росія, суттєво вплинула на освітній процес в Україні. Через проблеми з електропостачанням та можливі проблеми з опаленням взимку, неодноразово звучали пропозиції почати навчальний рік 2024-2025 для школярів раніше.
У Telegram-каналі Міністерства освіти та науки України повідомили, коли він розпочнеться цього року.
Кабінет міністрів затвердив три варіанти облаштування наземних укриттів для шкіл. І вже до кінця року планується повернути за парти 300 тисяч учнів.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаля під час засідання 13 серпня.
За словами Шмигаля, в рамках реалізації комплексної стратегії Україна планує до кінця 2024 року повернути до безпечного офлайн-навчання 300 тисяч школярів. І саме наявність укриттів є головною передумовою.
Уряд затвердив новий Державний стандарт профільної середньої освіти, який дозволить учням 10-12 класів мати більше можливостей для вибору навчальних предметів та курсів, що відповідають їхнім інтересам та майбутнім професійним планам.
Про це повідомили в Міністерстві освіти й науки.
З 1 вересня 2027 року учні академічних ліцеїв, професійно-технічних закладів, фахових передвищих і спеціалізованих закладів освіти будуть навчатися за новим стандартом.
Відтепер у 10-му класі учні вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, а також вивчатимуть озброєння та військову техніку.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки України.
Зазначається, що оновлений проєкт предмета «Захист України» відображає реалії та виклики, з якими стикається Україна. Програма буде однаковою для всіх учнів незалежно від статі.
Учасники основної сесії НМТ 2024 пройшли вступні випробування та отримали офіційні результати, з якими вступатимуть до закладів вищої освіти.
13 % цих абітурієнтів не подолали поріг на НМТ, а тому вступ до університетів для них неможливий.
Водночас вони ще мають змогу вступити до коледжів.
У Львові новий навчальний рік 2024-2025 у школах розпочнеться на два тижні раніше – 19 серпня.
Це пов’язано з надзвичайно складною ситуацією з електроенергією. Про це у Telegram повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
Українець Любомир Романків – винахідник світового масштабу, він народився в Україні, навчався в Канаді та зробив блискучу кар'єру в США, ставши провідним спеціалістом компанії IBM.
Мабуть, найвідоміший його винахід – тонкоплівкова магнітна головка для запису інформації, що уможливило появу жорстких дисків і, як наслідок, персональних комп'ютерів взагалі та Apple зокрема – перший такий екземпляр Стів Возняк зібрав у своєму гаражі.
3 липня розпочалася реєстрація на вступні випробування для охочих вступити до вищих навчальних закладів на бакалаврат за пільгами або на творчі спеціальності.
Вступники до закладів вищої освіти на бакалаврат зможуть подати до 15 заяв. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, повідомляє Укрінформ.
«Буде п’ять пріоритетів, які можна буде обрати для бюджету, і десять пріоритетів для вступу на контракт. Це все буде з 19 по 31 липня. Вступники вже мають свої результати і зараз активно готуються, щоб обрати свою програму для вступу наприкінці місяця», — зазначив Винницький.
З 30 серпня працівники УАД будуть звільнені або переведені до Львівської політехніки.
Таке рішення прийняли 28 червня на Вченій раді «Львівської політехніки».
До структури Інституту поліграфії та медіатехнологій увійдуть сім профільних випускових кафедр.
|
|