ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Чи можуть мобілізувати студентів, аспірантів і викладачів вишів?

За законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", частина студентів, викладачів та вчителів може отримати відстрочку від призову.
При цьому є ряд умов та перелік категорій освітян, які не підлягають мобілізації.
У 2024 році також з'явилися зміни, які стосуються постановки молоді на облік, базової військової підготовки та вступу на аспірантуру.
 

В МОН анонсували збільшення вартості вищої освіти в Україні

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький розповів про плани підвищення вартості навчання на контрактній основі у закладах вищої освіти. Причиною такого рішення є необхідність усунути фінансовий дисбаланс у системі освіти. Про це повідомляє «Дзеркало тижня», передають Патріоти України.
«З вартістю контракту в нашій країні склалася дивна ситуація. В Європі університетам установлюють верхню межу вартості навчання, а в Україні – нижню (це так звана індикативна собівартість). На жаль, чимало ЗВО ставлять ціни на контракт наполовину або й більше нижчі, ніж сума, яку сплачує держава університету за кожного студента-бюджетника», – зауважив заступник міністра освіти і науки.
 

Мобілізація аспірантів та студентів 2024: що змінилося

Відповідно до закону 3633-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, відстрочку від мобілізації мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами і здобувають рівень освіти, що є вищим за попередній. Це визначено в частині другій статті 10 Закону України Про освіту, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
 

Заборона Telegram: які ВУЗи обмежили використання месенджера

В українській розвідці неодноразово попереджали, що Telegram загрожує національній безпеці країни.
За словами Кирила Буданова, є підстави вважати, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів та їхніх даних.
Наприкінці вересня використовувати месенджер на службі заборонили військовим та чиновникам. Тепер обмежувати використання Telegram розпочало керівництво вищих навчальних закладів. Де запроваджено заборону – на інфографіці «Слово і діло».
 

Ракета Ілона Маска відправила у космос науковий проект школярів з Львівщини

Мінілабораторію, створену українськіми дітьми, доставлять на Міжнародну космічну станцію.
Ракета SpaceX-31 відправила на Міжнародну космічну станцію науковий проект, створений школярами з міста Сколе, що на Львівщині. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Старт відбувся 4 листопада з миса Канаверал у штаті Флорида. На борту ракети зокрема був експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук.
 

Шмигаль анонсував щомісячну 1000 гривень для вчителів

З 1 січня 2025 року уряд запроваджує щомісячну "вчительську доплату" до заробітної плати у розмірі 1000 гривень "на руки".
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"З 1 вересня 2025 року цю виплату збільшимо до 2000 грн "на руки" кожному вчителю", - додав він.
 

Педагоги б’ють на сполох: близько 90% старшокласників обирають навчання за кордоном

За останні роки спостерігається суттєве зростання інтересу українських старшокласників до навчання за кордоном.
За неофіційними даними, близько 90% учнів старших класів розглядають можливість продовжити освіту за межами України. Ця тенденція стала предметом обговорення серед українських педагогів, батьків, а також експертів у сфері освіти та соціології. З чим це пов’язано, які фактори спонукають школярів обирати іноземні університети, і як ці тенденції можуть вплинути на майбутнє української освіти?
 

Чому школярі масово виїжджають та не планують повертатися

Не лише хлопці, але й дівчата не планують здобувати вищу освіту в Україні. Мотивація їхніх батьків проста – вступити будь-куди, будь-де, аби не тут
Люди знову масово виїжджають. Сьогодні доволі важко знайти актуальну державну статистику щодо цього питання, проте у мене є своя власна. Школа є своєрідним лакмусовим папірцем суспільства, і я бачу тренди через призму поведінки клієнтів.
Як і інші дистанційні школи, ми мали значне зростання попиту у 2022 році.
 

МОН закриє із восьми тисяч до двох тисяч: залишать лише обраних

Міністерство освіти і науки України розпочало кардинальну реформу, яка націлена на скорочення кількості академічних ліцеїв із восьми тисяч до двох тисяч.
У світі, де шкільна система спотикається під вагою надмірної кількості шкіл з формальним статусом ліцеїв, МОН вирішило “залишити обраних” — лише тих, що мають якісне обладнання та кваліфікованих педагогів. Мета зрозуміла: створити спеціалізовані навчальні заклади для старшокласників, які відповідають європейським стандартам.
 

Обов'язковими у старшій школі будуть 7 навчальних предметів

Учні старшої профільної школи, що буде запроваджена в 2027 році, вивчатимуть 7 обовʼязкових дисциплін – українську мову, літературу, історію України, англійську мову, математику, фізичну культуру й захист України.
Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, презентуючи зміни, що відбудуться з упровадженням реформи профільної освіти.
Інші шкільні предмети будуть вивчатися учнями залежно від вибору профілю навчання.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1857
mod_vvisit_counterВчора4600
mod_vvisit_counterЦього тижня16407
mod_vvisit_counterМинулого тижня25718
mod_vvisit_counterЦього місяця46473
mod_vvisit_counterМинулого місяця106809
mod_vvisit_counterЗа весь час25167331