Від України з лекцією "Українська мова і нація: історичний контекст" виступить доктор філології Ірина Фаріон
У вівторок, 17 травня 2022 року з 19.00 до 21.00, як переможниця найкращої доповіді на конференції "Діялог мов - Діялог культур" (2021) Інституту слов'янської філології університету Людвіга-Максиміліяна в Мюнхені під патронатом Генерального консульства України виголошу лекцію "Українська мова і нація: історичний контекст".
До зустрічі. Мова - це наш ідеологічний фронт перемоги, кулі Духу і кордон буття Нації, - пише Ірина Фаріон на своїй сторінці у Facebook.
Podium zu Ergebnissen der ХІI. Internationalen virtuellen Ukrainistik-Konferenz ʺDialog der Sprachen – Dialog der Kulturen"
VIDEOKONFERENZ
Podium zu Ergebnissen der ХІI. Internationalen virtuellen Ukrainistik-Konferenz ʺDialog der Sprachen – Dialog der Kulturen. Die Ukraine aus globaler Sichtʺ
|
В Android 13 з’явиться підтримка смартфонів без слота для фізичних сім-карт
Про це повідомляє видання CNet.
Журналісти звернули увагу на згадку про нову функцію в Android, знайдену ними на веб-сайті розробників додатків для ОС від Google . Судячи з опису, Android 13 з’явиться підтримка запису декількох телефонних номерів на одній електронній сім-карті (eSIM). Таким чином, автори передбачають можливе зникнення фізичних сім-карт.
Україна має свій перший власний супутник на орбіті
Кілька годин тому з мису Канаверал у США його вивела в космос ракета Ілона Маска.
"Січ-2-30" - так називається супутник, розроблений у КБ Південне, - зможе збирати дані і для цивільних, і для оборонних потреб. Фіксувати можна багато чого: від вирубки лісів до пересування російських військ. Перші знімки із супутника, зробленого без жодного російського елемента, надійдуть уже впродовж цього випуску новин.
Сьогодні о 17:25 за київським часом з мису Канаверал (штат Флорида) компанія SpaceX запустить український космічний апарат "Січ-2-30" з ракетою-носієм Falcon 9 в межах місії Transporter 3.
"Січ-2-30" має від’єднатися від розгінного блоку на круговій орбіті висотою 500 км та нахилом 97,25° через 1 годину 23 хвилини та 2 секунди після відриву ракети від стартового столу.
За планом це повинно статися о 18:48 (київський час).
Компанія Synchron дала можливість 62-річному мешканцю Австралії, який страждає на боковий аміотрофічний склероз, перетворити свої думки в публічне повідомлення
Філіп О’Кіф зміг запостити у Twitter свою думку через імплантований у його мозок пристрій.
"Hello, world!" – привітав світ у Твіттері О’Кіф через обліковий запис генерального директора Synchron Томаса Окслі.
Короткий твіт, проте монументальний прогрес, – додав автор посту.
З'явився найкоротший тест на перевірку рівня інтелекту
Він складається лише з двох питань.
За словами вчених, які публікуються у Британському журналі психології, цих питань достатньо, щоб дати чітке уявлення про IQ людини, повідомляє UfacityNews з посиланням на німецьке видання Freundin.
Компанія AIBODY, яка позиціює себе як першу платформу "фізіологія як послуга", представила, за її словами, "перший цифровий людський організм"
Неймовірну розробку показали на міжнародній медичній виставці MEDICA 2021 у Дюссельдорфі.
Що це таке і чому так важливо?
Джерело: AIBODY
Технологія ще не доведена до фінального вигляду, але вже зараз здатна показати вражаючі результати. Її збираються використовувати у дослідницьких та навчальних проєктах,
Після шести місяців перебування в космосі астронавти SpaceX Crew-2 повернулися на Землю, приземлившись біля узбережжя Флориди
Джерело: space.com
Деталі: Під чотирма парашутами космічний корабель SpaceX Dragon м’яко влетів у Мексиканську затоку біля Пенсаколи, штат Флорида, о 22:33 (05:33 за Києвом 9 листопада) ВІДЕО.
На берег астронавтів доставив рятувальний човен NASA.
Як відроджувалося київське телебачення та зʼявлялися перші "народні" телевізори
7 листопада Київський телецентр уперше транслював у прямому ефірі демонстрацію та військовий парад на Хрещатику.
Експериментальний ефір київського телебачення запустили ще у 1939 році — тоді 40 хвилин транслювали портрет Серго Орджонікідзе. (Довідка: Справжнє імʼя Оржджонікідзе Георгій — грузинський більшовик, учасник перевороту 1917 року, один із найвищих керівників Радянської держави. Помер у лютому 1937 року за офіційною версією від інфаркту, за неофіційною — застрелився).
Собака явно не очікував такої незвичайної зустрічі
Інженери Boston Dynamics вийшли на прогулянку зі своїми підопічними - роботизованими собаками.
Боти Spot зустрілися з живим псом, який кумедно відреагував на нових знайомих. Про це пишуть "Економічні новини" з посиланням на "Фокус".
На відео, опублікованому Telegram-каналом, можна побачити, як група інженерів у супроводі робопсів зустрілася з жінкою, яка вигулювала свою собаку. Справжній пес виявив непідробний інтерес до чотириногих створінь Boston Dynamics і хотів познайомитися з ними, але господиня силою потягла його в протилежний бік.
|
|