 Apple через Трампа змушена переносити заводи з Китаю до Індії
Витрати на виробництва iPhone в Індії на 5-8% вищі, ніж у Китаї, а іноді ця різниця може сягати 10%.
Компанія Apple переносить виробництво iPhone з Китаю до Індії. Планується, що до кінця 2026 року більшість смартфонів для американського ринку буде виготовлятися вже на нових заводах. Про це у п’ятницю, 25 квітня, повідомило Reuters з посиланням на власні джерела.
У пʼятницю, 25 квітня, середній курс продажу долара сягнув 41,47 грн, а євро можна купити за 47,66 грн
Про це повідомляє фінансовий портал "Мінфін".
Зниження вартості енергоресурсів експерти пояснюють не тільки митами Трампа, які лише пришвидшили падіння
На відміну від світових фондових ринків, які непогано відновилися після того, як Дональд Трамп відклав упровадження додаткових мит «проти всіх і вся, крім Китаю», нафта повертатися до колишніх цінових коридорів не поспішає. Цими днями вартість «чорного золота» опустилася до найнижчих показників за чотири роки – з часів пандемії. Ключовим чинником такого падіння називають якраз загострення тарифного протистояння між США й КНР, що загрожує зниженням попиту на вуглеводні у Піднебесній, а затим і по всьому світу. Натомість пропозиція продовжує зростати – з огляду на плани провідних експортерів нарощувати видобування. І не тільки через це.
У минулому місяці найбільше подорожчали яйця – на 18,8%. Також суттєво зросли ціни на одяг і взуття.
За підсумками березня зростання споживчих цін в Україні прискорилося до 1,5% з 0,8% у лютому. Річна інфляція сягнула до 14,6% порівняно з 13,4% у лютому, повідомив Держстат у середу, 9 квітня.
За даними відомства, у минулому місяці ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,7%. Найбільше – на 18,8% – подорожчали яйця. На 6,6-0,6% зросли ціни на фрукти, безалкогольні напої, соняшникову олію, овочі, продукти переробки зернових, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, молоко, масло. Водночас на 0,5% подешевшали рис і сало.
М ВФ про тарифи США: Вони явно представляють значний ризик для глобальних перспектив
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва зробила заяву щодо нових митних тарифів, оголошених президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на МВФ.
«Ми все ще оцінюємо макроекономічні наслідки оголошених тарифних заходів, але вони явно представляють значний ризик для глобальних перспектив в період млявого зростання. Важливо уникати кроків, які можуть ще більше зашкодити світовій економіці. Ми закликаємо Сполучені Штати та їхніх торговельних партнерів працювати конструктивно для вирішення торговельної напруженості та зменшення невизначеності», – сказала Крісталіна Георгієва.
Для України на еспорт товарів до США діятиме загальне мито на 10%. Це "складно, але не критично".
Про це написала у Facebook перша віцепремʼєр-міністеркаекономіки Юлія Свириденко.
"Що означають для України нові мита від США? Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає", – зазначила вона.
Регулятор під вищив курс долара, хоча на міжбанку американська валюта перейшла до зниження - 41,52-41,55 грн/долар.
Національний банк України підвищив курс долара до гривні четвертий день поспіль. При цьому темпи зростання сповільнилися, свідчать дані на сайті регулятора в четвер, 13 березня.
Так, офіційний курс на завтра встановлено на рівні 41,527 гривень за 1 долар (+0,0194 грн). У свою чергу євро подешевшав і буде коштувати у п'ятницю 45,0007 гривень (-0,1637 грн).
На збільшення кількості біженців з України можуть вплинути два фактори, зазначив Євген Головаха.
Напередодні журналісти Welt повідомили, що Німеччина готується приймати нову хвилю українських біженців через політику президента США Дональда Трампа. Наскільки масштабною може бути нова хвиля міграції, якими будуть її наслідки, та як Україні працювати з біженцями за кордоном, УНІАН запитав у доктора філософських наук, головного наукового співробітника, директора Інституту соціології НАН України Євгена Головахи.
ЗМІ пишуть, що в Німеччині очікується нова хвиля українських біженців на тлі політики Сполучених штатів. Рішення Трампа дійсно впливають на готовність українців знову мігрувати?
Українцям можуть не зараховувати до стажу деякі періоди трудової діяльності.
Пенсію нараховують виходячи із страхового стажу. До нього входять періоди офіційного працевлаштування, за які було сплачено єдиний соціальний внесок (ЕСВ), а також враховуються соцвідпустки для догляду за дитиною до трьох років. Однак деякі періоди трудової діяльності не входять до стажу, інформує SOCPORTAL.INFO.
|
|