Поки росія за всіма ознаками готується до затяжної війни, Україна називає 2023рік вирішальним і має намір зробити все для повернення територій.
Військова перемога України над окупантами – один із чотирьох основних сценаріїв закінчення війни, які розглядають наші та західні аналітики. Детальніше про ці сценарії і що вони означатимуть для всіх сторони конфлікту – на інфографіці «Слово і діло» (за даними Центру протидії дезінформації).
Ідеальний сценарій, якого, як заявляв Володимир Зеленський, Україна хоче досягти вже у 2023 році – абсолютна військова перемога над росією: це означатиме повернення всіх окупованих територій, у тому числі Донбас та Крим.
|
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на липневому саміті у Вільнюсі країни-члени Альянсу готуються обговорювати питання членства України та гарантії безпеки для неї.
Про це він заявив під час пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Києві, пише "Європейська правда".
"Президент Зеленський порушив питання членства і гарантій безпеки. І це буде важливим елементом порядку денного на цій зустрічі і НАТО готується до цього. Україна обирає своє майбутнє у євроатлантичній родині, майбутнє України в НАТО і члени Альянсу з цим згодні", – сказав генсек НАТО.
Авіація уразила станцію радіоелектронної боротьби та склад боєприпасів ворога.
На Бахмутському напрямку ворог продовжує штурмові дії міста Бахмут, а також в районі Іванівського Донецької області. Загалом ЗСУ відбили 50 атак окупантів на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Про це інформує Генштаб.
В ніч з 29 на 30 грудня Росія атакувала Україну 16 безпілотниками-камікадзе іранського виробництва "Shahed-131/136", повідомляють Повітряні сили України.
Загалом випустили 16 "шахедів", які атакували Україну з південно-східного та північного напрямків.
"Для подолання системи протиповітряної оборони України ворог намагався використати русло Дніпра. Усі 16 дронів-камікадзе знищено", - йдеться в повідомленні.
На новорічні свята можливі атаки по енергосистемі України, тому українці мають підготуватися, попередив прем'єр-міністр.
На новорічні свята росіяни можуть залишити українців без світла. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль попередив громадян про можливі атаки на енергосистеми України та закликав підготуватися
На тлі постійних чуток про перемовини України та росії, схоже, потенційні переговорні аргументи Києва потроху посилюються. Очевидно, що не останню роль тут грають Збройні Сили України.
Так, напередодні заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ, бригадний генерал Олексій Громов офіційно повідомив, що українські військовослужбовці вийшли на узбережжя річки Дніпро, що дозволяє українській армії контролювати територію, наближену до тимчасово окупованого Криму.
А перед цим, нагадаємо, російські окупанти ганебно втекли з Херсону. Разом з тим почала з`являтися інформація, що колаборанти вже нібито почали тікати з Мелітополя Запорізької області та переносити свої центи південніше, ближче до Кримського півострова.
Нині ми спостерігаємо реванш: проти подальшого демонтажу системи працюють усі її живі частини
Контрнаступ іде на всіх напрямах. Криза КСУ і судової вертикалі державної влади, гучні розбірки в СБУ та обманлива тиша у правоохоронній системі…
Дехто стверджує, що в Україні в боротьбі між олігархами та президентами, котрі вже намагалися їх приструнити, апріорі виграють перші. І йдеться не про системний і продуманий удар по олігархах як класу та корупції як явищу, а, швидше за все, про спробу підняти падаючий рейтинг і банальний переділ власності та сфер впливу.
Сергій Грабовський: Європейський курс – чи малоросійська гопакедія?
Пережили Табачника – переживемо і Шкарлета.
Майже ніхто з цього приводу не дивується. Й у не надто багатьох він викликає протести. Призвичаїлося. Унормувалося. Стало звичним, а тому – ледь не нормальним у нинішній Україні. Особливо у зв’язку з іншими політичними, ідеологічними та кадровими вихилясами чинної влади.
Це я про призначення Верховною Радою Сергія Шкарлета міністром освіти і науки (чи "призначення", оскільки є великий сумнів у тому, що справді 226 депутатів власноручно проголосували своїми картками за цю кандидатуру).
Виступ Володимира Василенка на круглому столі Національного форуму "Нова стратегія миру та безпеки" 30.10.2018
Володимир Андрійович Василенко – український правознавець-міжнародник, заслужений юрист України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор. З 2006 по 2010 – представник України в Раді ООН із прав людини. У 2018 році обраний аудитором НАБУ за квотою Верховної Ради.
Професор Анатолій Гальчинський про ключові виклики та головні пріоритети нинішньої української держави
Входження восени в активну фазу не лише президентської, а й парламентської передвиборних кампаній значно активізувало появу в медіа-просторі всіляких програмно-стратегічних заяв і виступів діючих українських політиків.
|
|