Відносини України та Польщі, які значно потеплішали після широкомасштабного вторгнення Росії, протягом останнього півріччя стрімко погіршуються.
Температура взаємин почала різко падати після того, як Варшава разом із Будапештом і Братиславою, порушивши правила єдиного ринку Європейського Союзу, подовжила заборону на постачання українського зерна.
Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 вересня, виступив на дебатах Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.
Зокрема, він закликав до ядерного роззброєння росії.
Про це йдеться у відео виступу, яке опубліковане на сторінці президента у Фейсбуці.
Український лідер зазначив, що Україна віддала свій третій за величиною ядерний потенціал, і світ довірив його росії. Президент нагадав, що протягом ХХ століття світ навчився утримуватися від використання зброї масового знищення, але ця стратегія «не повинна бути єдиною для захисту світу від останньої війни».
З початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну Захід застосував до Росії 11 санкційних пакетів.
Це близько 13,5 тисячі різних обмежень — фінансових, торговельних, персональних.
Однак ресурси на фінансування воєнних витрат у РФ усе ще є, гіперінфляції також не спостерігаємо. І в цьому немає нічого неочікуваного — за такий короткий термін довести економіку великої сировинної держави до краху нелегко.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в разі, якщо Польща та Угорщина не скасують односторонні заборони щодо імпорту української агропродукції, Україна у відповідь заборонить імпорт певних категорій товарів із цих двох країн.
Про це він написав у Telegram. За словами Шмигаля, український уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій. Україна вже представила Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом чотирьох груп агротоварів з України.
Президент Володимир Зеленський у понеділок, 18 вересня, прибув до Нью-Йорка, де проходить 78-а сесія Генеральної асамблеї ООН.
Глава держави повідомив у Telegram, що з аеропорту вирушив до захисників України, які проходять реабілітацію та лікування у США.
«Передусім — підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям. Далі — важливі й насичені дні. Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки. Вже намічені вагомі двосторонні зустрічі», — розповів він.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що повномасштабна війна Росії проти України триватиме довго, й до цього потрібно бути готовими.
Джерело: Столтенберг в інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke, "Європейська правда"
Деталі: Як пояснив генсек НАТО, "більшість воєн тривають довше, ніж очікувалося, коли вони починалися", і саме тому Альянс повинен готуватись до довгої війни в Україні".
Північна Корея, ймовірно, зможе збільшити поставки артилерійських боєприпасів для росії, втім це навряд чи матиме велике значення.
Таку думку висловив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, передає Associated Press.
На думку американського генерала, нещодавня зустріч президента рф володимира путіна та лідера КНДР Кім Чен Ина на російській території, можливо, підштовхне Пхеньян надати Москві 152-мм боєприпаси радянських часів. Але поки не зрозуміло про яку кількість і терміни доставки може йтися.
Лідер КНДР Кім Чен Ин здійснив візит до Росії.
Під час зустрічі з Владіміром Путіним Кім Чен Ин назвав відносини з РФ першим пріоритетом Північної Кореї та пообіцяв бути разом із Росією «в боротьбі проти імперіалізму» в той час, як вона «піднялася на священну боротьбу для захисту свого державного суверенітету та безпеки». В очевидному натяку на російську агресію проти України Кім підкреслив, що підтримує «всі рішення», прийняті Путіним. І це очевидно. Адже Північна Корея — одна з небагатьох країн, що визнала окуповані Росією території та надає Москві безумовну політичну й дипломатичну підтримку.
|
|