Сполучені Штати передали Україні так звану "остаточну" мирну пропозицію, яка передбачає визнання Криму частиною Росії та неофіційне визнання російського контролю над майже всіма територіями, окупованими з моменту вторгнення у 2022 році.
Axios із посиланням на джерела, які безпосередньо знають про цю пропозицію
Дослівно: "В односторінковому документі, який США представили українським офіційним особам у Парижі минулого тижня, це описується як "остаточна пропозиція президента Трампа". Білий дім наполягає, що готовий вийти з переговорів, якщо сторони не укладуть угоду найближчим часом".
|
"На соціальну допомогу українцям іде набагато більше коштів, ніж вони сплачують податків", – писав у соцмережах Славомір Менцен, один з провідних кандидатів у президенти Польщі.
І таке твердження не поодиноке.
Політики правого крила, особливо пов’язані з партією "Конфедерація", майже від самого початку повномасштабної війни критикують польські уряди (спершу "Права і справедливості", нині – "Громадянської платформи" та її коаліційних партнерів) за надто велику підтримку України та українців у Польщі.
Пр езидент США Дональд Трамп заявив, що найближчими днями представить повну інформацію про потенційну "мирну угоду" між Україною та Росією
Про він говорив під час великоднього заходу в Білому домі 21 квітня.
Трамп заявив журналістам, що «оголосить усі деталі протягом трьох днів». За його словами, відбулися «дуже гарні зустрічі» щодо врегулювання війни.
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни з погляду іноземного втручання та геополітики, а також розкритикував Пекін за партнерство з Росією у війні проти України.
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Коли під час передвиборчих дебатів Карні попросили назвати найбільшу загрозу безпеці Канади, він сказав: «Китай».
Тема проведення виборів в Україні активно циркулює публічним простором.
Час від часу з'являються інсайди, що президентські й парламентські вибори можуть відбутися уже влітку чи восени 2025 року. Потенційні учасники виборчих перегонів, незважаючи на воєнний стан, зберігають певну мінімальну активність. А соціологи публічно й непублічно заміряють суспільні настрої. Зокрема, оцінюють шанси Залужного виграти в Зеленського. Та чи дійсно ми перебуваємо напередодні старту нового циклу виборчої кампанії?
Опитування свідчить, що 44% американців сумніваються в здатності президента США покращити економіку
Газета The Hill з посиланням на дані опитування Gallup повідомляє, що рівень підтримки Дональда Трампа після першого кварталу його другого президентського терміну становить 45%.
Це більше, ніж у той самий період його першої каденції, - зазначає ЗМІ.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив кільком журналістам біля трапу свого літака в паризькому аеропорту Ле Бурже, що США готові відмовитись від зусиль досягти миру в Україні, якщо побачаться, що це недосяжна мета.
Ми повинні визначити в найближчі дні, чи можливий (мир) чи ні, і якщо це неможливо, ми повинні рухатися далі, тому що Сполучені Штати мають інші пріоритети.
Володимир Зеленський запропонував, використовуючи фінансові ресурси ЄС і заморожені російські активи, купити у США сотні ракет Patriot за великі гроші.
На чергове одкровення у політиці президента США Дональда Трампа щодо України звернуло увагу німецьке видання Bild 16 квітня, наголосивши, що Трамп не хоче допомагати Києву навіть у тому разі, якщо отримає натомість 50 мільярдів доларів із фондів ЄС. Він відмовився від відповідної вигідної угоди з новими звинуваченнями на адресу президента України Зеленського.
Президент США Дональд Трамп, котрий обіцяв завершити війну РФ проти України за один день, нині, за словами його оточення, сподівається досягти припинення вогню протягом перших 100 днів свого президентства — тобто до кінця квітня. Він називає протистояння “війною Байдена” і занепокоєний, що в разі затягування вона стане “його війною”.
Спроба зупинити бойові дії наразі провалилася: Росія проігнорувала заклик США до безумовного 30-денного перемир’я, яке Україна прийняла ще 11 березня. Натомість РФ активізувала атаки: 13 квітня два російські ракети влучили в Суми, вбивши 36 осіб, багато з яких зібралися на недільну службу. Раніше, 4 квітня, ракетний удар по Кривому Рогу забрав життя 20 осіб.
Наразі триває обговорення формату та мандата.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у розмові з Радіо Свобода повідомив, що кількість держав, які потенційно готові направити свої війська в Україну в межах миротворчої місії, перевищує шість, як раніше припускали ЗМІ.
За словами міністра, подібна ініціатива справді обговорюється, але її реалізація потребує врегулювання низки важливих аспектів — починаючи з офіційного звернення України, закінчуючи розробкою мандата, визначенням умов та принципів проведення такої операції. Певкур зазначив, що після вирішення цих питань перелік країн-учасниць може суттєво зрости.
|
|