День соборності України відзначають щороку 22 січня.
До повномасштабного вторгнення РФ у цей день традиційно проводили масові патріотичні заходи та утворювали символічні ланцюги єдності.
Як виник День соборності України та чим він важливий
Соборність України - це духовне й фізичне єднання (цілісність) всіх територій, які історично належали нашому народові, недоторканність кордонів держави та самоідентичність кожного громадянина.
Українські землі були розділені між різними імперіями з кінця XVIII століття, тому кожна свідома людина мріяла про власну об'єднану, вільну, суверенну, демократичну та правову державу.
|
В Україні у проєкті бюджету ПФУ на 2025 рік планують індексацію пенсій у березні на рівні 10%. При цьому остаточна сума буде відома лише в березні, бо станом на січень досі немає статистичних даних, від яких залежить розмір індексації.
"Загальну суму видатків у проєкті бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік визначено на рівні 908,2 млрд гривень. При цьому враховано проведення у 2025 році перерахунків пенсій/щомісячних страхових виплат у зв’язку проведенням з 01.03.2025 індексації пенсійних і соціальних виплат із застосуванням коефіцієнта 1,10", – йдеться в проєкті бюджету ПФУ, який розміщено на сайті ФПУ.
Нагороди отримали люди та колективи, які зробили найбільший внесок у просування України в світі
Дослідниця галицької кухні, фудблогерка Маріанна Душар (відома під псевдонімом пані Стефа) отримала нагороду та звання Почесної амбасадорки України у сфері кулінарної дипломатії 2024.
«У МЗС нагородили Почесних Амбасадорів 2024. Цією найвищою відзнакою в галузі публічної дипломатії нагороджуємо людей та колективи, які зробили найбільший внесок у просування України та українського в світі. Українська дипломатія має обличчя. Це обличчя людей, для яких Україна стала особистим вибором і найвищою цінністю. Небайдужих людей, чия місія – просувати інтереси нашої держави та її людей в світі», – написав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
На зображенні зображено яскраве та сучасне бачення України через 10 років. Воно поєднує техноло гічний прогрес із збереженням національної ідентичності та природного середовища. Ось основні елементи:
Інноваційна архітектура
Новим законом про реформу Рахункової палати, який є вимогою МВФ, майже вдвічі підвищили посадові оклади в Рахунковій палаті.
Біля 350 тисяч грн на місяць: Верховна Рада вдвічі підвищила зарплату в Рахунковій палаті, новий склад якої обиратимуть міжнародні експерти
За нині чинним законом посадовий оклад голови Рахункової палати становить 30 прожиткових мінімумів, заступника Голови Рахункової палати – 27 прожиткових мінімумів, іншого члена Рахункової палати – 25 прожиткових мінімумів. Тобто, якщо рахувати «голий» оклад голови Рахункової палати, виходячи з прожиткового мінімуму в 3028 грн, то він наразі має складати 90 840 грн.
Якщо не рахувати окупованих територій, куди зараз немає доступу через війну, в Україні може проживати близько 28-30 мільйонів людей.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів демограф, доктор економічних наук Олександр Гладун.
Вже після початку повномасштабного вторгнення в Інституті демографії провели оцінку чисельності населення України.
Понад 70% опитаних українців вважають боротьбу з корупцією найважливішою реформою.
Також українці незадоволені судовою реформою. Позитивно було оцінено реформу цифрової трансформації.
Такі результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
У Верховній раді до кінця вересня розроблять новий законопроєкт щодо регулювання роботи Telegram в Україні.
Таке рішення ухвалив комітет з гуманітарної та інформаційної політики.
Telegram однозначно є проблемою з точки зору нацбезпеки – Буданов
Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов оцінив вплив месенджера Telegram на соціально-політичну обстановку в Україні.
Минуло десять років відтоді, як про Олега Сенцова, режисера з Криму, дізналася вся Україна через його арешт російськими силовиками.
Із них - п’ять років він провів у російській в’язниці, допоки його не обміняли. Понад два роки - на фронті російсько-української війни, командуючи ротою штурмової піхоти.
Між цими періодами була кількарічна перерва для творчості та особистого життя.
У Львові завершився похорон Ірини Фаріон, який розпочався о 14-ій годині. Щоб попрощатися з мовознавицею та колишньою народною депутаткою в центрі міста біля Гарнізонного храму зібрались тисячі людей.
Після служби храмі величезна колона людей супроводила труну до Личаківського цвинтаря, де її поховали.
Черги біля собору перед початком похорону постійно збільшувались, повідомляв кореспондент ВВС Святослав Хоменко. На вулицях Львова були посилені патрулювання поліції – були побоювання, що на похороні можуть бути провокації.
|
|