ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Громадянське суспільство

158 років з дня першого публічного виконання: у Львова військові заспівали Гімн України

Цього року виповнюється 158 років з дня першого публічного виконання Державного гімну України. До цієї дати сьогодні, 10 березня, на площі Ринок, перед міською Ратушею, військові та містяни заспівали гімн Укрїни. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Перед виконанням військові розгорнули прапор України, розміром 12 на 17 метрів, а після — усі разом заспівали "Ще не вмерла України…".
 

Як українці зимують без світла, тепла, під обстрілами

Попри холод, морози, а також постійні обстріли з боку Росії, які виводять з ладу енергетичні об'єкти, багато українців не хочуть залишати свої домівки і їхати в інший регіон України чи за кордон.
За даними Міжнародної організації з міграції, лише 7% українців думають про тимчасову зміну місця проживання.
Навіть у разі тривалої відсутності світла, тепла та води, двоє з трьох опитаних кажуть, що не залишать свій дім, йдеться в опитуванні, проведеному на початку грудня.
 

Яка ситуація буде у українських біженців в Європі у 2023 році

Уряди європейських країн з початку нового року запроваджують нові правила для українців, які отримали притулок, тікаючи від російської агресії в Україні.
Усі країни, де перебувають українські громадяни, оголосили про продовження дії програм з підтримки біженців у 2023 році.А очільники ЄС прогнозують нову хвилю шукачів притулку через холодну пору року і постійні ракетні обстріли Росією території України.
 

30 листопада 2022р. – 20 років з дня створення Демократичного об’єднання “Українська Національна Рада”

30 листопада 2002 р. у столичному Будинку вчителя відбулися Установчі збори представників політичних партій та громадських організацій національно-демократичного спрямування, на яких уперше за роки відновленої незалежності нашої держави створено Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада». На цих зборах, згідно із Статутом ДО «УНР», було створено його координаційний орган – Українську Координаційну Раду (Раду голів організацій-суб'єктів об’єднання). Від дня створення «Української Національної Ради» її Голова – відомий політичний і громадський діяч Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ.
 

Європа готується прийняти нову хвилю біженців з України взимку

Країни Східної Європи готуються відкрити нові центри прийому біженців із України.

Про це повідомляє Reuters.

Відомо, що у Словаччині готуються до прийому близько 700 тисяч українців протягом 3 місяців. Це пов’язано з низькими температурами та військовими діями.

 

Скільки військових та цивільних загинули в ході конфліктів після Другої світової війни

Кілька місяців тому з'явилася інформація про те, що війна між Україною та росією може стати однією з найбільш кровопролитних у сучасній історії – масштаби втрат з обох боків вже значно вищі, ніж у типовій війні сучасної доби. Станом на сьогодні відомо про майже 72 тисячі загиблих росіян, втрати ЗСУ станом на кінець серпня становили близько 9 тисяч військових. Щодо цивільних, то ООН дає цифру щонайменше 6,4 тисячі загиблих. Однак це лише підтверджені випадки – досі невідомо, скільки мирного населення загинуло на окупованих територіях: наприклад, лише у Маріуполі внаслідок весняних бомбардувань могли бути десятки тисяч смертей. Важливо також, що це дані за вісім місяців поточного року, а війна триває з 2014-го. «Слово і діло» вирішило розібратися, скільки військових та цивільних загинуло у збройних конфліктах після Другої світової війни.
 

Як і чому Росія краде українських дітей

На початку жовтня російська окупаційна влада перенесла канікули у школах Херсонської області і почала вивозити українських дітей на буцімто оздоровлення до раніше окупованого Криму. Ідеться про 1200 вивезених школярів. Журналіст Костянтин Риженко писав у своєму Telegram-каналі, що батькам вже повідомили, що їхні діти – «затримаються». Інформація про вивезення росіянами дітей надходить і з окупованого Енергодару на Запорожжі. Як заявили самі кримські чиновники, вони очікують прийняти 5 тисяч українських дітей.
 

"Переходимо на європейський клімат": синоптик розповів, якої погоди чекати взимку в Україні

Останніми роками в Україні фіксується скорочення тривалості двох сезонів – осені й весни.
Зараз клімат нашої країни стає схожим на європейський.

У зв’язку з цим зміниться й погода взимку, зокрема, масштабних снігопадів уже не буде. Про це в інтерв’ю виданню "ДС" повідомив керівник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Владислав Білик.

 

Син знаменитого письменника Олега Чорногуза Ярослав присвятив зворушливий вірш пам'яті свого батька

Він жив, творив заради України, її крильми лелечими вгортав
Відомий укураїнський поет, співак, Заслужений артист естрадного мистецтва України Ярослав Чорногуз присятив проникливі поетичні рядки своєму батькові, який відійшов у вічність 8 жовтня 2022 року.
Ярослав Чорногуз талановито виконував пісні на батькові слова, зокрема, його пісню-заповіт "Україні".

ЛЕЛЕЧИЙ БІЛЬ
Пам’яті дорогого батька, видатного українського     
письменника Олега Чорногуза

 

Тепло у Києві почнемо вмикати 20 жовтня, - Кличко

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що з 20 жовтня у столиці почнуть вмикати опалення
Джерело: Кличко у Telegram
Пряма мова Кличка: "20 жовтня розпочнемо в столиці опалювальний сезон. Усі будівлі, за технологічним графіком, розпочнуть підключати до системи теплопостачання.
Рішення про старт опалювального сезону ми ухвалили виходячи, насамперед, з погодних умов. Поступового похолодання та низької температури вночі".
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні331
mod_vvisit_counterВчора5715
mod_vvisit_counterЦього тижня40212
mod_vvisit_counterМинулого тижня46611
mod_vvisit_counterЦього місяця145426
mod_vvisit_counterМинулого місяця239924
mod_vvisit_counterЗа весь час22971435