В 2023 році в Україні народилося понад 187 тисяч дітей, повідомило Міністерство юстиції України.
Це найменший показник за час незалежності.
Найбільше дітей народилося у Києві (майже 20 тисяч), Львівській (майже 17 тисяч), Дніпропетровській (понад 14 тисяч), Одеській (майже 14 тисяч), Київській (майже 11 тисяч), Рівненській (майже 10 тисяч) та Закарпатській (понад 9 тисяч) областях.
|
18 січня 2024 року провідні українські ЗМІ та телеграм-канали почали поширювати інформацію про те, що Польща продовжила тимчасовий захист українських біженців ще на рік - до 4 березня 2025 року.
Однак згодом з'явилося пояснення, що це - неправильне трактування рішення польського уряду, і що українців воно не стосується.
Про цей йдеться у законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про це пише «24 канал».
Так, відповідно до документа, в Україні з 2024 року заклади освіти більше не набиратимуть молодших бакалаврів. Він набув чинності 27 грудня 2023 року.
Трагедія Небесної сотні – приклад, коли навіть найпотужніший емоційний імпульс за всю сучасну історію України не змусив Українську державу працювати по-іншому в частині слідства і судочинства.
Пишу це на правах одного з найбільш втаємничених у цю тему людей. 21 січня я випадково уник честі стати номером два в Небесній сотні, а вранці 20 лютого, дев’ять років тому – уник на Інститутській 53-го місця.
Найбільшою проблемою України та українців є війна, за нею йдуть корупція та низькі зарплати і пенсії, з’ясували соціологи.
Результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня
Дослівно КМІС: "Війна, безумовно, є найбільшою проблемою України та українців. Проте якщо запитувати, які проблеми поза війною найбільше турбують українців, то серед зазначеного переліку 63% говорять про корупцію. Друга топ-проблема – низькі зарплати та пенсії. Інші важливі проблеми: високі комунальні тарифи, демографічні ризики та безробіття".
У Черкасах, Одесі та Дніпрі у суботу відбулися акції з вимогою витрачати бюджетні гроші на допомогу ЗСУ.
Джерело: Суспільне, одеське видання "Думська", телеканал Дніпра D1
Деталі: У Черкасах під міською радою учасники акції вимагали, щоб депутати Черкаської міської ради витрачали бюджетні гроші на допомогу ЗСУ.
У п'ятницю, 20 жовтня, у Львові відбувся сьомий пікет під Львівською військовою адміністрацією проти некритичних витрат "Спочатку дрони, потім стадіони".
Як повідомив організатор акції Святослав Літинський, учасники мітингу виступають проти витрат з бюджету, що не є критичними.
"Спочатку дрони, потім стадіони": у Львові всьоме відбувся пікет
Майже 40% українців із тимчасовим захистом у Німеччині планують повернутися в Україну.
Лише 9% біженців хочуть залишитися там назавжди.
Що спонукатиме українців повертатися додому після прихистку у Німеччині, РБК-Україна розповідає з посиланням на міграційну платформу EWL.
Справа навіть не в особистостях тих чи інших речників. Очевидною є спланована, цілеспрямована інформаційна кампанія. Її основна цільова аудиторія – українці, побічна – жителі Росії.
Арестович за участю деяких інших нібито проукраїнських блогерів веде іформаційну кампанію, спрямовану на деморалізацію та розкол українського суспільства. А російські пропагандистські смітники піарять його страшилки, щоб підтримати згасаючий оптимізм росіян: мовляв, самі українці вважають, що у них все погано.
Результати національного опитування молоді, проведеного від імені Міжнародного республіканського інституту (IRI) свідчать про те, що 89% молоді, яка проживає в Україні, бачить майбутнє Батьківщини світлим.
Значна частина молоді в Україні виявила бажання залишитися у своєму місці проживання та брати активну участь у процесах відбудови країни.
Про це свідчать результати національного опитування молоді, яке було проведене від імені Міжнародного республіканського інституту у межах програми USAID «Мріємо та діємо».
|
|