23 серпня - День державного прапора України
Яким має бути прапор України: жовто-блакитним чи синьо-жовтим?
Сьогодні час воєнного лихоліття, час великих змін. Серйозні перетворення завжди починаються з духовно-світоглядного оновлення. А це, в свою чергу, неминуче вимагає повернення до правильної символіки.
|
30 років тому Україна стала правонаступницею УНР
22 серпня 1992 Державний центр Української Народної Республіки в екзилі (у вигнанні) урочисто склав свої повноваження, передавши їх владі відновленої держави Україна.
На Сесії Верховної Ради з нагоди складання повноважень Державного Центру УНР в екзилі його уповноважена делегація на чолі з останнім президентом Миколою Плав’юком (на фото), який, на жаль, відійшов у вічність, передала українській владі Грамоту про припинення діяльності та Заяву про правонаступництво України від УНР, клейноди Гетьмана Мазепи та інші державні атрибути Республіки.
З якого моменту варто вести відлік української державності та яке значення для України має День Незалежності 24 серпня 1991 року
Про це розповіли українські історики під час круглого столу "Українська незалежність і державність: історія та перспективи", що відбувся в АрміяInform.
Ігор Гирич, доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України: «Державність треба вести з того часу, коли з’явилися державні утворення на території України. І це не час хрещення Русі, а принаймні на 1000 років раніше.
Олександр Пономарьов, Михайло Хома (він же Dzidzio), Тарас Тополя (лідер гурту Антитіла) та Юрій Горбунов записали нову життєствердну маршову пісню до Дня Незалежності України
Вона отримала назву "На землі, в повітрі і на морі" і присвячена Збройним силам України.
У запису пісні взяв участь оркестр та хор Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних сил України під керівництвом диригента Дмитра Антонюка.
Міцніше в руках свою зброю стискай, і ми переможем, козаче!
"Сьогодні зове тебе весь білий світ, з надією кличе до бою".
Цю мотивуючу пісню, що зачепила серця українців ще до її появи в мережі YouTube, віртуозно виконав відомий оперний співак Юрій Мамчук.
Автор слів і музики: Анатолій Завгородній,
Аранжування, запис, відео: Олег Ткаченко.
Кліп на "Козацький марш перемоги України" вийшов сьогодні, напередодні Дня Незалежності.
Юрій Момотюк: Настали важкі часи для України, але разом ми подолаємо ворога, і тільки в наших силах це зробити!
Молодий талановитий співак із Острога, що на Рівненщині, успішно займається збором коштів на потреби ЗСУ.
На своїй сторінці у Facebook він закликає підтримати Збройні Сили України і повідомляє, на що будуть спрямовані зібрані кошти:
1. Інгредієнти для енергетичних батончиків.
2. Одноразові душові пристрої.
3. Берці 41-44 розміру (літні тактичні).
На благодійних концертах зібрано вже 50 тис. грн.
Чемпіон WBA, WBO та IBF у надважкій вазі Олександр Усик (19-0, 13 КО) повноцінно спілкується українською мовою
Про це розповіла його дружина Катерина.
"Хочу дуже скоро повернутись в Україну. Я намагаюсь вчити українську. На жаль, у мене мало практики зараз, бо я знаходжусь за кордоном. З дітьми говоримо українською, Саша повністю перейшов на українську мову - у нього непогано виходить", - сказала Усик (див. відео).
На 6-й місяць все одно довелося затуляти тілами не підготовлену до війни державу
Про те, що росія нападе на Україну, на Банковій знали ще з вересня 2021 року!
Спочатку зізнання Кулеби в тому, що за півроку казали рити траншеї. Тепер найвище зізнання, що підготовка до війни свідомо саботувалася, щоб не сіяти паніку… Слабо уявляю, якби президент якоїсь іншої атакованої країни, ніби між іншим, сказав: ми знали про війну, але не готувалися до неї, бо не хотіли вас засмучувати.
Організатор події: Українські студії стратегічних досліджень
У цій публічній дискусії може взяти участь будь-хто у Facebook чи поза ним.
Представники російської федерації неодноразово заявляли про можливість застосування ядерної зброї. Московські війська загрожували безпеці на Чорнобильській АЕС, намагались захопити Південноукраїнську АЕС.
Юрій Шухевич обурений тим, що останню зв’язкову його батька Дарію Гусяк не хочуть ховати на Полі почесних поховань на Личаківському кладовищі
Натомість влада пропонує місце на Марсовому полі, за парканом Личаківського цвинтаря.
За словами багаторічного політв’язня радянських таборів Юрія Шухевича, одного з найближчих людей Дарії Гусяк, вона має бути похована поряд зі своїми однодумцями та близькими друзями, зокрема Катериною Зарицькою, з якою вони разом проходили ув‘язнення (див. нижче відео з програми " Говорить Великий Львів").
|
|