ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Збройні сили
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Збройні сили

Дрони за лінією фронту - як нова тактика України і Ізраїлю змінює правила війни

Ударні дрони стали потужною зброєю сучасних армій, одначе, нещодавні операції України та Ізраїлю, коли безпілотники запускали з глибини ворожої території, продемонстрували новий рівень руйнівної сили.
Ефект несподіванки в таких атаках поєднує класичну стратегію з новітніми технологіями.
Шпигунські апарати і секретні операції давно стали частиною бойових дій, але, як зазначають експерти, їхнє використання для розгортання дронів за лінією фронту – це нова тактика в мистецтві війни, що постійно розвивається.
 

Кабмін України вніс зміни до порядку мобілізації

Внесені зміни конкретизують випадки, коли особи не направляються для проходження ВЛК
Зміни, зокрема, уточнюють положення щодо кінцевого строку надання окремим категоріям відстрочки від призову.
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук на своєму каналі в Telegram.
 

Сирський доручив здійснити перевірку наявності бойового досвіду у працівників ТЦК

Збройні Сили України проводять перевірку щодо наявності бойового досвіду в працівників ТЦК та СП. Тих, у кого його немає, можуть скерувати до військової служби
Про це повідомила пресслужба Генштабу.
Тих, хто не має бойового досвіду і придатний за станом здоров’я, переведуть до бойових частин. Їхні місця займуть поранені військові, які вже не можуть служити на фронті. 
 

ТЦК запускає цифровий розшук: чоловіків перевірятимуть по боргах, реєстрах та дітях

Українцям, які розраховують оформити відстрочку від мобілізації онлайн, готують неприємний сюрприз — додаткову перевірку через реєстри. Про це йдеться у звіті Тимчасової спецкомісії Верховної Ради з питань мобілізації, ветеранів та військовослужбовців.
Відстрочка через смартфон — але не для всіх
Сервіс “Резерв+”, який запустили у 2024 році, реально допоміг зменшити черги в ТЦК. Але тепер державі цього мало. Щоб масово видавати відстрочки через інтернет, Міноборони хоче інтегрувати систему “Оберіг” (база військовозобов’язаних) із Єдиним реєстром боржників.
 

На фронті запрацювали дрони на оптоволокні з дальністю двадцять кілометрів – Сирський

Безпілотні комплекси на оптоволокні із дистанцією ураження 20 км уже працюють на фронті, повідомив головнокомандувач Олександр Сирський.
Сирський повідомив, що безпілотники нарешті зрівнялись із часткою уражень з артилерією.
Офіційно за березень за допомогою безпілотників вражено понад 77 тисяч ворожих цілей, що на 10 відсотків більше, ніж у лютому.
 

В Україні можуть змінити перелік освітян та студентів, які не підлягають мобілізації

 Уряд затвердив законопроєкт про внесення змін до статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо прав студентів та освітян.
Цей законопроєкт змінює перелік тих, хто не підлягає мобілізації, та обмежує вік студентів профтехів і коледжів, які можуть претендувати на відстрочку.
Зокрема, відстрочку від мобілізації надаватимуть тим, хто на момент вступу до закладу освіти не досяг 25-річного віку, вперше здобуває освітній рівень та навчається на денній або дуальній формі.
 

З першого квітня діють оновлені правила бронювання працівників

З 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог. Бронювання, які були оформлені за старими правилами, втратять чинність.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
 

Статус інвалідності автоматично відображатиметься в «Резерв+»

Дані про надання або зміну групи інвалідності автоматично відображатимуться в застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+”.
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанов №932 та №559, відповідно до яких інформація про осіб з інвалідністю буде автоматично вноситися до реєстру “Оберіг”.
    “Дані про інвалідність надходитимуть через взаємодію з Єдиною інформаційною системою соціальної сфери. Завдяки цьому відомості про встановлення або зміну групи інвалідностівідображатимуться у застосунку “Резерв+” автоматично або за запитом людини, без необхідності проходження медичного огляду та військово-лікарської комісії (ВЛК). Такі зміни посилять захист прав осіб з інвалідністю та оптимізують роботу ВЛК”, – йдеться в повідомленні Міноборони.
 

Міноборони запустило контракти для українців 18-24 років - які умови їм пропонують

Контракт передбачає соціальні гарантії, зокрема, можливість "нульової" іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення.
Міністерство оборони України сьогодні офіційно розпочало проєкт "Контракт 18-24" – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, яка готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
 

Путін не може запустити свою «унікальну» ядерну ракету без українських інженерів

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування.
Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1813
mod_vvisit_counterВчора3508
mod_vvisit_counterЦього тижня21719
mod_vvisit_counterМинулого тижня23365
mod_vvisit_counterЦього місяця78007
mod_vvisit_counterМинулого місяця104282
mod_vvisit_counterЗа весь час25882838