Німеччина заявила в п’ятницю, що обговорює із союзниками прохання Польщі спрямувати німецьку систему протиповітряної оборони “Патріот” в Україну після того, як глава НАТО припустив, що військовий альянс не буде проти такого кроку.
"Ми говоримо з нашими союзниками про те, як діяти щодо пропозиції Польщі", - сказав представник німецького уряду журналістам у Берліні.
Берлін запропонував Варшаві систему “Патріот”, щоб допомогти захистити свій повітряний простір після того, як минулого тижня в Польщі впала ракета, яка вбила двох людей. Пізніше міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням направити систему в Україну.
У четвер щоденник Guardian розповів про те, що українським розвідникам, схоже, вдалося довести, що Іран постачив росіянам свої дрони і після початку широкомасштабної російської агресії в Україні наприкінці лютого цього року. Українські військові дозволили британським журналістам самим переконатися у тому, що Іран говорить неправду, коли стверджує, що постачав дрони Росії лише до війни.
Як пишуть журналісти, їх запросили до великої кімнати «десь у Києві», де показали збиті в Україні іранські дрони, які українська військова розвідка розібрала на частини.
Досі ані Росія, ані Україна не змогли встановити контроль над українським небом - головним чином через роботу систем ППО.
Російські військово-повітряні сили переважають українські як за розміром, так і за технікою, але Росія вдалася до обстрілів балістичними та крилатими ракетами великої дальності, нещодавно посиливши атаки дешевими іранськими безпілотниками Shahed-136.
Україна досягла певних успіхів у знищенні багатьох із них, але ті, що оминули ППО, завдали серйозної шкоди українській енергетичній та водопостачальній інфраструктурі на порозі зими.
У Пентагоні стверджують, що Росії не вдалося знищити жодної з переданих Україні пускових установок HIMARS.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico з посиланням на високопоставленого чиновника Пентагону.
"За словами високопосадовця Міністерства оборони США, який побажав залишитися невідомим, щоб дати відверту оцінку війні, Москва не змогла знищити жодної з пускових установок HIMARS на сьогоднішній день" - йдеться у повідомленні.
Сили оборони відбили ворожі атаки біля 14 населених пунктів Луганської і Донецької областей, уразили важливі військові об’єкти окупантів, зокрема 2 пункти управління.
Джерело: Генштаб ЗСУ
Деталі: За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка на Луганщині та Спірне, Бахмутське, Бахмут, Іванград, Кліщіївка, Озарянівка, Майорськ, Кам’янка, Первомайське, Невельське, Мар’їнка, Новомихайлівка і Павлівка Донецької області.
Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $400 мільйонів, який включатиме щонайменше танки Т-72.
Про це оголосила заступник речника Пентагону Сабріна Сінг на брифінгу у Вашингтоні.
США та Нідерланди разом оплатять відновлення танків Т-72, які перебувають на зберіганні у Чехії.
Як зазначив Смірнов, підрив дамби на Каховській ГЕС дійсно можливий, бо по той бік з нами воюють «мавпи з гранатами». Ти не можеш знати, чого від них чекати. Є логічні речі, які кажуть, що це неможливо, але окупантів це може не зупинити.
«В окупантів на Херсонщині одразу ж можуть виникнути проблеми. Так само будуть проблеми з Кримським каналом», – зауважив радник міністра внутрішніх справ України.
Загальні бойові втрати противника з початку війни, яку Росія почала проти України, орієнтовно склали понад 12 000 осіб.
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ у Facebook
Деталі: Крім того, ворог втратив 303 танки, 1036 бойових броньованих машин, 120 артилерійських систем, 56 реактивних систем залпового вогню, 27 засобів ППО, 48 літаків, 80 гелікоптерів, 474 одиниць автотехніки, 3 кораблі, 60 цистерн з пальним, 7 безпілотників.
Свято щороку відзначають 6 грудня
6 грудня у нашій країні відзначають День збройних сил України. Свято було засноване у 1993 році і відтоді відзначається щорічно в день ухвалення закону "Про Збройні сили України".
Збройні сили України складаються із Сухопутних та Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Повітряних та Військово-морських сил. Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.
|
|