Деякі категорії засуджених не підлягатимуть мобілізації.
Комітет Верховної ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував дозволити мобілізацію засуджених. Втім, призивати будуть не всіх.
|
Законодавчу базу вже створено, наразі справа завиконавцями
Уже за декілька місяців військкомати отримають з реєстрів дані про чоловіків віком 17-60 років. Про це заступниця голови парламентського комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець сказала у ефірі телемарафону.
«Ми робимо інформаційною, електронною, нашу військову частину. Робимо все для того, щоб всі ці процеси спростити для нашого військового керівництва. Законодавча база вже створена, питання до конкретних виконавців», – сказала Мошенець.
Водночас у відомстві запевнили, що користуватися таким електронним кабінетом чи ні, буде справою кожного громадянина/громадянки.
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов'язаного, але громадяни самі будуть вирішувати, користуватися цією функцією чи ні. Про це вона розповіла в ефірі телемарафону.
Україна не потребує мобілізації 500 тисяч осіб – після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена.
Про це в інтерв'ю «Укрінформу» сказав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
В Україні можна мобілізувати 5 мільйонів чоловіків – дослідження Texty
У картці відповідного законопроєкту №9281 "Про військовий обов'язок і військову службу" зазначається, що 2 квітня закон повернуто до ВР з підписом президента.
Там же зазначається, що документ чекав підпису в ОП з червня 2023 року, тобто 10 місяців.
Щоб запропоновані в ньому зміни запрацювали, документ мають ухвалити в парламенті, а потім його повинен підписати президент.
Закон набуде чинності за місяць після його публікації.
Проєкт закону пропонує, серед іншого, знизити призовний вік та розширити повноваження органів влади в питанні вручення повісток. Повістку зможуть вручити як паперову, так і надіслати її через електронний кабінет військовозобов'язаного або електронною поштою.
Міністр оборони Рустем Умєров підбив підсумки 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України, яке відбулося сьогодні в онлайн-режимі.
Пост, присвячений результатам засідання, було опубліковано у Facebook-акаунті Умєрова.
Західна допомога Україні: що відомо про перспективи на цей рік
Верховна Рада підтримала в першому читанні новий проект закону про мобілізацію.
При цьому невідомо, українців планують мобілізувати.
"З військової точки зору від мобілізації ми нікуди не дінемося, люди потрібні. Зеленський озвучив цифру в 500 тисяч, Залужний відповідав, що таких цифр не називали. Якщо зараз в армію призвати 500 тисяч, то їх "відривають" з економіки, та й їх просто нереально навчити і відправити воювати", – зазначив військовий експерт Павло Нарожний у коментарі 24 Каналу.
Україна зараз потребує допомоги більше, ніж будь-коли, пише видання.
Відставка генерала Валерія Залужного призвела до падіння морального духу українських солдатів та змусила їх турбуватися про його заміну Олександра Сирського.
Як пише The Sunday Times, за два роки війни моральний дух бійців впав до найнижчого рівня, багатьом з них потрібна перерва. Зазначається, що надія, яку колись принесли подвиги видатних українських захисників, помирає у позиційній війні "м'ясорубки", що охопила Україну.
Президент Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського головнокомандувачем Збройних сил України.
Джерело: звернення Зеленського
Пряма мова: "Я призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України.
|
|