Ухилянтів можуть оштрафувати, позбавити майна та навіть посадити у в'язницю.
В Україні діє військовий стан і загальна мобілізація чоловіків віком 25-60 років. Всі військовозобов’язані мають перебувати на обліку та з’являтись до ТЦК за повісткою. У випадку ухилення від служби громадяни можуть отримати покарання – штраф за неявку до ТЦК, блокування рахунків і навіть ув’язнення.
Колишній нардеп, заслужений юрист України, доктор юридичних наук Володимир Пилипенко ексклюзивно для УНІАН розповів, який штраф за неявку в ТЦК за по повістці у 2024 році і як карають ухилянтів.
Українська армія отримає можливість завдавати глибоких ударів, які не потребують схвалення від союзників.
Україна максимально наблизилася до отримання ракети, здатної уразити Москву та створити загрозу особисто для диктатора Володимира Путіна.
Як повідомляє The Telegraph, українські сили готуються розгорнути потужну балістичну ракету "Грім-2". Голова делегації України в НАТО Єгор Чернєв підтвердив майже повну готовність цієї зброї.
"Повірте, незабаром будуть конкретні результати, які побачить не тільки Україна, а й Російська Федерація", - сказав Чернєв.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко, виступаючи у Верховній раді, написав нардеп Олексій Гончаренко у Telegram у вівторок, 29 жовтня.
За його словами, всього до Сил оборони України було призвано 1 млн 50 тис. осіб. Додатково планується призвати ще 160 тисяч громадян. Це дозволить укомплектувати військові частини до 85%, уточнив Литвиненко.
Пониження мобілізаційного віку до 18-20 років не є чимось радикальним, адже, наприклад, бути депутатом Верховної Ради можна з 21 року. Таку думку в ефірі Radio NV висловив народний депутат Роман Костенко.
Він зазначив, що західні посадовці справді не розуміють, чому Україна мобілізує чоловіків лише з 25 років. Але ці питання піднімають у приватних розмовах, а не в офіційних переговорах.
Умєров прокоментував заяви про нібито тиск США щодо мобілізації з 18 років
Мобілізація в Україні відбувається відповідно до чинного законодавства, заявив міністр оборони Рустем Умєров на брифінгу 18 жовтня.
Таким чином він відповів на питання кореспондентки Радіо Свобода про заяву представника радника президента, що Сполучені Штати нібито тиснули на Україну щодо зниження віку мобілізації до 18 років.
Співрозмовники проінформували, що за обговорюваними планами, невеликі групи британських військових інструкторів можуть вирушити на захід України, щоб забезпечити інтенсивну базову підготовку новобранців перед тим, як вони відправляться на фронт.
За словами двох співрозмовників, це дозволило б вирішити деякі логістичні проблеми, пов'язані з відправкою українських військових на британські бази для проходження підготовки, а також заощадити кошти.
Верховна Рада України ухвалила рішення щодо припинення мобілізації для військовозобов’язаних чоловіків віком до 25 років, які за станом здоров’я визнані непридатними до служби в мирний час, але обмежено придатними у воєнний час.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За цей закон проголосували 311 депутатів.
Міністерство оборони відкрило у Польщі перший рекрутинговий центр у рамках програми Український легіон, спрямованої на набір до ЗСУ українців, які мешкають за кордоном.
Перший такий центр відкрили у польському Любліні на базі українського консульства. Консультуватимуть громадян понад півтора десятка співробітників-офіцерів ЗСУ, відряджених з України.
«На базі центру працює військово-лікарська комісія (ВЛК), до складу якої входять лікарі та медичний персонал з усім необхідним обладнанням для проведення обстежень та видачі висновків про придатність до служби. Після оформлення підготовка добровольців проходитиме на полігоні, розгорнутому польською стороною», – розповіли у Міноборони.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Україна нарощує виробництво зброї, військової техніки і дронів, проте все ще потребує значної західної допомоги у протистоянні російській агресії.
Україна продовжує докладати зусиль для нарощування внутрішнього виробництва значної кількості військової техніки та збереження переваги над Росією у сфері безпілотників.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські компанії наразі можуть виробляти чотири мільйони безпілотників на рік, і що Україна вже уклала контракти на виробництво 1,5 мільйона безпілотників (імовірно, у 2024 році).
У Херсонській області почали розсилати через пошту повістки з вимогою з'явитися до ТЦК.
Джерело: Херсонська обласна військова адміністрація у соцмережах
Деталі: Заступниця начальника Херсонської ОВА Ольга Малярчук провела нараду з заступником начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександром Самотеєм й директором з розвитку мережі Миколаївського та Херсонського регіонів АТ "Укрпошта" Володимиром Очеретнюком.
|
|