Після початку повномасштабної війни Євросоюз почав видавати українцям дозволи на тимчасовий захист.
Це означає, що громадянам, які втекли від війни, не потрібно просити притулку і вони можуть користуватися цілим рядом привілеїв – зокрема правом на безкоштовне житло, освіту, медицину та офіційне працевлаштування. На даний момент у Європі зареєстровано понад 5 млн українців зі статусом тимчасового захисту. Право на його отримання продовжено до березня 2024 року, але в ЄС наголошують, що такою нагодою користуються дедалі менше українців. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».
За розрахунками Центру економічної стратегії, виконаними в рамках проєкту «Біженці з України: наміри повернутися, вплив на українську економіку та рекомендації з державної політики», кількість біженців з України знову почала зростати.
Так, станом на кінець червня 2023 року за кордоном перебувало 5,6–6,7 мільйона українців. Це на 0,3–0,5 мільйона більше, ніж на кінець 2022-го. Т Зберегти оді їхня кількість становила 5,3–6, 2 мільйона людей. Причинами зростання числа біженців експерти вважають удари ворога по енергосистемі України взимку 2022–2023 років, посилення російських ракетних атак у травні, а також підрив Каховської ГЕС на початку червня.
Уряд Німеччини організував курси з вивчення німецької, щоб допомогти інтегруватися в суспільство і швидше знайти роботу.
Для порівняння, влада Польщі не пропонує безплатних курсів вивчення польської.
У Польщі спостерігається масовий відтік громадян України в сусідню Німеччину, де вища заробітна плата і державна допомога, згідно з новим дослідженням. Про це повідомляє Euronews.
1 червня представники американського бейсбольного клубу "Нью-Йорк Метс", який виступає у Східному дивізіоні Національної ліги Головної ліги США, провели захід, присвячений східноєвропейській культурі та демонструючий солідарність з народом України.
Загалом на стадіон Brooklyn Cyclones Maimonides Park прийшло близько 4700 людей. Серед них було понад 1000 українців.
Загалом були присутні 18 фондів, організацій та служб, які займаються допомогою людям в Україні та українським біженцям у Нью-Йорку.
Американець українського походження Григорій Степанець заповів Українському католицькому університету у Львові 2 мільйони доларів. Це найбільша пожертва для університету, її отримали після смерті благодійника. Про це повідомили у пресслужбі УКУ.
В університеті зазначили, що дізнались про пожертву наприкінці 2022 року. Тоді в УКУ звернулась юридична компанія, яка займалася розподілом спадку. За словами проректорки УКУ Наталії Климовської, це стало неабиякою несподіванкою.
Вадим Дубовський: Я співаю для себе, мені не потрібна популярність
"Я страшенно боюся сцени", - співочий далекобійник Вадим Дубовський.
Вадим Дубовський, професійний співак з консерваторською освітою, який працює далекобійником у США, став відомим в усьому світі завдяки своїм пісням-памфлетам про Путіна.
Він зізнався, що співає в своє задоволення і не прагне співати на великій сцені.
Про це Вадим Дубовський розповів в інтерв'ю, яке дав Укрінформ.ТВ під час недавнього відвідування Києва.
Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ: Роздуми при сімдесят
Аскольд Лозинський народився 8 лютого 1952 року в Нью-Йорку. Він президент Світового Конгресу Українців (СКУ) у 1998—2008 роках, правник.
Ось його авторська ювілейна стаття:
Нещодавно створений альянс двох головорізів чимось нагадує 1939 рік. Тоді Гітлер і Сталін домовилися співпрацювати в захопленні землі. Так і вийшло. Гітлер взяв Польщу та Чехословаччину, а Сталін поширив Радянську імперію на Західну Україну а потім забрав країни Прибалтики. Фактично найбільш колаборанти з нацистами були москалі. Москва славить себе, що вона врятувала світ від нацизму. Нацисти, до речі, багато взяли від москалів включно з таборами покарання.
Американець українського походження Вадим Дубовський відвідав рідну Україну
Як український оперний співак став противником Путіна.
Вадим Дубовський: "Я не міг бути байдужим щодо російської агресії проти України".
У 1996 році Вадим Дубовський закінчив Київську консерваторію. У 2010 році переїхав у Чикаго, де вже 7 років співає... за кермом вантажівки.
Американський далекобійник-співак з України Вадим Дубовський став зіркою YouTube завдяки своїм антиросійським та антипутінським пісням.
В ексклюзивному інтерв'ю у студії телеканалу " Київ" він розповів про життя у США, роботу далекобійником, про своє ставлення до Зеленського та Порошенка і про свою пісенну творчість.
Українці в Америці: співочий дальнобійник Вадим Дубовський
Співочий дальнобійник вантажівки, який народився в Україні, на Донбасі, тепер мешкає в Америці (Чикаго).
Після того, як у мережі мільйони користувачів побачили на відео і почули записи його хітів на злободенні теми, Вадим став справжнім "національним героєм".
Він у США популяризує українську мову через пісню.
Нещодавно він виконав романс на слова О. Пушкіна "Я Вас кохав" (музика Б. Шереметьєва, переклад В. Ластовецького).
Іванові Буртику було 97
До розриву серця боляче читати ці трагічні рядки про незабутнього мого однодумця пана Івана (Джона) Буртика, повідомляє український письменник Олег Чорногуз.
Здається, ще вчора ми ділилися з ним нашими сокровенними думами і поглядами про події на моїй і його рідній Україні. Нині важко усвідомлювати, що відійшов у далекі і незворотні віки ще один син і воїн дорогої усім нам, українцям, рідної України-Матері.
Царство небесне Вам, мій великий і незабутній Друже Іване!
|
|