17 вересня церква за новим календарем вшановує пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, які постраждали за християнську віру.
В цей день заведено вітати дівчат і жінок, чиї імена Віра, Надія, Любов і Софія, з Днем ангела.
Імена Віра, Надія і Любов запозичені зі старослов'янської мови, як калька з грецьких імен: Pistis – віра, Elpis – надія і Charis - любов. Ім'я Віра означає: віра, вірування, істина. Воно може наділити свою володарку надійністю, міццю та стійкістю до душевних перипетій.
Папа Римський Франциск прокоментував свою скандальну заяву про "велику матінку Росію" та заявив, що його неправильно зрозуміли, адже він мав на увазі культуру
Про це пише Vatican News, посилаючись на відповідь Франциска журналістам.
Журналісти поцікавилися у Папи, чому у своїй промові він згадав Петра І та Катерину ІІ, на що він відповів, що мав на увазі "відповідальність за свою спадщину".
Перехід для обох конфесій означає, що дати нерухомих свят (які щороку відзначаються в одну і ту ж дату) зміняться, а саме – змістяться на 13 днів.
Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.
Для цього ми поспілкувалися з керівником інформаційного відділу Департаменту інформації Української греко-католицької церкви отцем Тарасом Жеплінським та представником пресслужби Православної церкви України протоієреєм Михайлом Омеляном.
Новоюліанський чи григоріанський: якими стилями послуговуватимуться церкви з 1 вересня
У ніч з 6 на 7 липня в Україні традиційно відзначають свято Івана Купала.
Раніше це було язичницьке свято, яке відзначали у червні в День літнього сонцестояння.
Але потім святкування перенесли, приурочивши до Різдва Іоанна Хрестителя, 7 липня.
Комісія Міністерства культури 4 липня прибула до Києво-Печерської лаври, однак віряни та та ченці УПЦ МП не допустили представників комісії до приміщень.
Комісії завадили опечатати звільнені корпуси Києво-Печерської лаври.
Парафіяни УПЦ МП не пустили комісію до приміщень – вони заблокували входи та співали молитви.
Представники комісії Мінкульту викликали на місце правоохоронців і написали заяву про перешкоджання їхній роботі. Вони кажуть, що отримали всі юридичні документи від Міністерства культури та інформаційної політики, тож зараз вступають в права по об'єктах, що за законом належать заповіднику.
20 червня православні та греко-католики відзначають День Святої Трійці.
Трійця – одне з головних християнських свят, яке завершує пасхальний цикл свят і відзначається на п’ятдесятий день після Великодня, тому його називають ще П’ятидесятницею, а також Зішестям Святого Духа.
Свою першу назву свято отримало на честь зішестя Святого Духа на апостолів, яке обіцяв їм Христос ще перед своїм Вознесінням. Сходження Святого Духа символізує піклування всіх Осіб Триєдиного Бога про світ: Бог Батько творить мир, Бог Син спокутує людей від рабства дияволу, Бог Дух Святий освячує світ через Церкву і проповідь віри для всіх народів.
Православна Церква України з 1 вересня 2023 року перейде на новоюліанський календар для нерухомих свят.
Отже, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня.
Відповідне рішення ухвалили 24 травня на Архієрейському Соборі, повідомляє ВВС News Україна та ПЦУ.
Христос Воскрес! — Воістину Воскрес!
Сьогодні православні християни відзначають найбільше церковне свято — Великдень чи Воскресіння Христове, також це свято називають Пасха. "Пасха" з грецької означає "визволення". Ісус Христос воскрес із мертвих, що знаменувало спасіння всього людства.
Першою, хто прийшов до труни Ісуса та виявив його воскресіння, була Марія Магдалина, яка сповістила про це апостолів Петра та Іоана. Христос являвся своїм учням після воскресіння ще сорок днів, доки не піднявся на небо, благословляючи апостолів. Саме тому церква святкує Великдень 40 днів.
Відсьогодні заведено вітатися фразами "Христос Воскрес! — Воістину Воскрес!". Після богослужіння люди сідають за святковий стіл, щоб розговлятися та куштувати традиційну паску й великодні яйця, освячені в церкві.
Страсна, або Велика субота – останній день напередодні Великодня, день скорботи про Ісуса Христа, якого розіп'яли в п'ятницю.
Традиційно цього дня віряни моляться, йдуть до храму та завершують підготовку до свята.
Як провести Велику суботу
Велику суботу слід провести у молитві та покаянні, попросити вибачення у близьких за образи, а також попросити вибачення у себе самого.
Страсна субота вважається ніччю без сну. Згідно з традиціями, у ніч з Великої суботи на Великдень прийнято пильнувати. Навіть якщо не вдалося побувати на службі, вдома перед іконою Ісуса Христа варто запалити свічку й помолитися.
Добігає кінця Страсний тиждень - останній тиждень перед Великоднем, який присвячений кінцю життя Ісуса.
Передостанній день цього тижня називається Страсна п'ятниця або Велика п'ятниця. У 2023 році вона випадає на 14 квітня. Саме в п'ятницю, згідно з Євангелієм, був розіп'ятий на хресті Ісус Христос.
Історія Страсної п'ятниці - як стратили Ісуса
Страсна п'ятниця присвячена передсмертним стражданням Ісуса - суду, страті, зняттю з хреста і похованню. Останні дні життя Христа називаються Страсті Христові.
Ісуса засудив до страти римський правитель Понтій Пілат на вимогу первосвящеників Юдеї. Спочатку Пілат не хотів стратити Ісуса і говорив, що не бачить його провини. Але народ вимагав покарання, і з третього разу вирок був винесений.
Стратили Ісуса, згідно з Біблією, на горі Голгофі за Єрусалимом шляхом розп'яття на хресті. Разом з Христом по обидва боки від нього таким же способом стратили двох розбійників. Один з них насміхався над Ісусом, за що потрапив у пекло. Другий розкаявся у своїх гріхах, і Христос особисто помилував його.
За євангельським вченням, Ісус своєю смертю на хресті спокутував всі гріхи людства.
|
|