Сьогодні, 10 червня 2021 року, православний світ святкує Вознесіння Господнє
Вознесіння - це велике двунадесяте свято, яке завжди припадає на 40 день після Великодня.
Це велике двунадесяте свято, яке щороку змінює дату залежно від Пасхи. Вознесіння завжди святкується на 40 день після Великодня.
Цього дня головний колір у церквах - білий, на честь сяйва Господа, і символізує Божу славу.
Що означає свято Вознесіння
На свято Вознесіння Господнього церква пригадує євангельську подію - зустріч Ісуса Христа з учнями через 40 днів після Пасхи та Його дивовижне вознесіння на небо.
Глава Православної Церкви України Митрополит Епіфаній переїхав до нової резиденції
Будівля розташована на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.
Джерело: 24 канал
У резиденції, окрім кабінету митрополита, є дві робочі зали, офіс пресслужби та робочі кабінети представників церковної адміністрації. До цього предстоятель ПЦУ жив у Видубицькому монастирі, а працював у приміщенні Київської православної богословської академії. Митрополичий дім – робоча і житлова резиденція Предстоятеля, де зокрема будуть проводитися засідання Священного Синоду та інші офіційні заходи.
Вчинок Онуфрія обурив не лише вірян
Пресслужба Православної Церкви України 5 травня засудила у Facebook зневажливе ставлення до великодніх символів, зокрема яєць.
Публікація з'явилася після того, як у мережі опублікували відео, на якому глава Української Православної Церкви Московського Патріархату Онуфрій на Великдень кидав яйця вірянам.
За звичаєм крашанки й писанки подають в руку, але не жбурляють, бо це є символ свята і не слід допускати зневажливе ставлення до нього.
Цьогоріч свято Пасхи — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 2 травня
Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
Цьогоріч воно відбувається з усіма дотриманнями карантинних обмежень і правил, з онлайн Літургіями.
Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього свята. "Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди", — йдеться у пасхальному слові святого Григорія Богослова.
КИЇВ. 25 квітня. УНН. Православні християни, а також, в загальному, християни східного обряду усього світу в цю неділю відзначають свято Входу Господнього в Єрусалим або Вербну (пальмову) неділю. Про це повідомляє УНН.
Про свято
Вхід Господній в Єрусалим християнське свято, що відзначається в неділю, що передує Великодню, тобто в шосту неділю Великого посту. Присвячено урочистому в’їзду в Єрусалим Ісуса Христа, описаного в усіх чотирьох Євангеліях. У православ’ї входить до числа дванадесятих (головних) свят.
7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем (за яким це 25 березня), відзначають один із найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Сьогодні це свято також і за вірменським календарем.
Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового. Цьогоріч через пандемію віруючі відзначють це свято, молячись у домівках, беручи участь в онлайн Богослужіннях.
Нема нічого таємного, щоб не стало явним
Правда і кривда української забороненої Церкви, що від Святого Володимира.
У Києві проходять заходи, пов’язані з 75-ю річницею проведення Львівського псевдособору 1946-го року, який був спецоперацією Наркомату держбезпеки (НКДБ) з поглинання Української Греко-католицької Церкви Руською Православною Церквою, створеною Сталіним у 1943 році після вирішення християнського питання в 1941-му,
Стрітення Господнє за Юліанським календарем відзначаємо за новим стилем 15 лютого (за старим - 2 лютого)
На празник Стрітення, за традицією, вірні освячують в церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення.
Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.
Першу згадку про святкування празника подає паломниця св. Етерія у своєму щоденнику, де називає його "40 днем після Богоявлення".
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем)
Воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя.
Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: "Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання" (Мр. 1, 11);
Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Cв. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників.
В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від св. Миколай, які вони зранку знаходять під подушками, нечемні ж отримують різки.
|
|