Менше дітей – менше дитсадків?
За прогнозами, у 2027 році кількість дітей віком 1–6 років в Україні зменшиться до 570 тисяч, що значно менше за поточний показник у 881 тисячу. Це суттєве скорочення відбувається не перший рік, однак подібного демографічного спаду країна ще не зазнавала.
Після початку повномасштабного вторгнення Україна встановила антирекорд по кількості народжених дітей на одну жінку – наразі цей показник становить 0,9.
Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак під час конференції "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення. Бачення громадянського суспільства", пише "Укрінформ".
За словами Марчак, загалом у світі середній показник відтворення населення складає 2,2 дитини на одну жінку дітородного віку, а в країнах ЄС, де є складна демографічна ситуація, – 1,5.
Водночас в Україні до початку великої війни цей показник складав 1,16, а тепер упав до 0,9.
За підривами біля приміщень ТЦК та СП, замахами на вбивства поліцейських стоять спецслужби росії, мета яких – дестабілізувати ситуацію в українському суспільстві на негативному ставленні до Сил безпеки та оборони.
Про це заявив голова Національної поліції України Іван Виговський на брифінгу в середу, передає пресслужба.
Вибух у ТЦК у Рівному: росіяни дистанційно підірвали свого завербованого агента
СБУ встановила обставини вербування терориста, якого спецслужби росії підірвали у будівлі Рівненського обласного ТЦК.
Перші накопичення в рамках накопичувальної пенсійної системи можуть початися вже в 2026 році.
Майбутня пенсійна реформа буде передбачати обов'язкове відрахування 9% від зарплати на накопичувальну пенсію.
Таку заяву зробила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович під час пресконференції. Зазначається, що така доля відрахувань із зарплати в майбутньому дозволить людині отримати на пенсії 20% від своєї середньої зарплати за життя.
День соборності України відзначають щороку 22 січня.
До повномасштабного вторгнення РФ у цей день традиційно проводили масові патріотичні заходи та утворювали символічні ланцюги єдності.
Як виник День соборності України та чим він важливий
Соборність України - це духовне й фізичне єднання (цілісність) всіх територій, які історично належали нашому народові, недоторканність кордонів держави та самоідентичність кожного громадянина.
Українські землі були розділені між різними імперіями з кінця XVIII століття, тому кожна свідома людина мріяла про власну об'єднану, вільну, суверенну, демократичну та правову державу.
В Україні у проєкті бюджету ПФУ на 2025 рік планують індексацію пенсій у березні на рівні 10%. При цьому остаточна сума буде відома лише в березні, бо станом на січень досі немає статистичних даних, від яких залежить розмір індексації.
"Загальну суму видатків у проєкті бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік визначено на рівні 908,2 млрд гривень. При цьому враховано проведення у 2025 році перерахунків пенсій/щомісячних страхових виплат у зв’язку проведенням з 01.03.2025 індексації пенсійних і соціальних виплат із застосуванням коефіцієнта 1,10", – йдеться в проєкті бюджету ПФУ, який розміщено на сайті ФПУ.
Нагороди отримали люди та колективи, які зробили найбільший внесок у просування України в світі
Дослідниця галицької кухні, фудблогерка Маріанна Душар (відома під псевдонімом пані Стефа) отримала нагороду та звання Почесної амбасадорки України у сфері кулінарної дипломатії 2024.
«У МЗС нагородили Почесних Амбасадорів 2024. Цією найвищою відзнакою в галузі публічної дипломатії нагороджуємо людей та колективи, які зробили найбільший внесок у просування України та українського в світі. Українська дипломатія має обличчя. Це обличчя людей, для яких Україна стала особистим вибором і найвищою цінністю. Небайдужих людей, чия місія – просувати інтереси нашої держави та її людей в світі», – написав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
На зображенні зображено яскраве та сучасне бачення України через 10 років. Воно поєднує техноло  гічний прогрес із збереженням національної ідентичності та природного середовища. Ось основні елементи:
Інноваційна архітектура
Новим законом про реформу Рахункової палати, який є вимогою МВФ, майже вдвічі підвищили посадові оклади в Рахунковій палаті.
Біля 350 тисяч грн на місяць: Верховна Рада вдвічі підвищила зарплату в Рахунковій палаті, новий склад якої обиратимуть міжнародні експерти
За нині чинним законом посадовий оклад голови Рахункової палати становить 30 прожиткових мінімумів, заступника Голови Рахункової палати – 27 прожиткових мінімумів, іншого члена Рахункової палати – 25 прожиткових мінімумів. Тобто, якщо рахувати «голий» оклад голови Рахункової палати, виходячи з прожиткового мінімуму в 3028 грн, то він наразі має складати 90 840 грн.
Якщо не рахувати окупованих територій, куди зараз немає доступу через війну, в Україні може проживати близько 28-30 мільйонів людей.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів демограф, доктор економічних наук Олександр Гладун.
Вже після початку повномасштабного вторгнення в Інституті демографії провели оцінку чисельності населення України.
|
|