30-денний режим припинення вогню, на який після переговорів із США у Джидді погодилась Україна став предметом численних дискусій серед політиків та експертів. Як його забезпечити і чи можливо взагалі?
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у п'ятницю, 14 березня, заявив про підготовку команди, яка слідкуватиме за раніше наміреним перемир'ям з Росією.
"Ми вже зараз фактично розпочали формування національної команди, яка розроблятиме відповідні алгоритми дій для належного контролю можливого перемир'я. Це дуже складний процес" - заявив міністр під час спільної пресконференції з федеральною міністеркою європейських та міжнародних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер.
|
США все ще сподіваються, що широкомасштабне припинення вогню у війні РФ проти України може бути досягнуто протягом д екількох тижнів.
Білий дім прагне укласти угоду про перемир'я між РФ та Україною до Великодня, 20 квітня. При цьому в адміністрації Дональда Трампа визнають, що терміни можуть зміститися через різні позиції сторін, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
Зазначається, що США все ще сподіваються, що широкомасштабне припинення вогню у війні РФ проти України може бути досягнуто протягом декількох тижнів.
Повідомляється, що ураження цього об'є кта послабить можливості військ РФ у Сумській і Харківській областях.
У п'ятницю, 21 березня, Повітряні сили ЗСУ успішно вдарили по пункту управління російської прикордонної застави в Глотове Бєлгородської області РФ, повідомили в Генштабі.
"Незважаючи на те, що російські підрозділи застосовували посилені заходи маскування, українські льотчики ліквідували об'єкт противника. Унаслідок удару знищено засоби зв'язку та інше технічне обладнання", - йдеться в повідомленні.
Вірогідний майбутній канцлер Фрідріх Мерц назвав це першим великим кроком до нової європейської оборонної спільноти
Бундесрат, представництво німецьких федеральних земель, більшістю голосів у п’ятницю схвалив рішення щодо внесення змін в Основний закон, які дозволять збільшити витрати на три важливі галузі завдяки новим державним запозиченням.
Першою серед цих важливих сфер є оборона та безпека. І це має пряме відношення до України, адже відкриває шлях для виділення їй цього року додаткових 3 млрд євро на військову підтримку. Це на цей рік, але будемо сподіватися, що й у майбутньому не буде проблем, коли виникне потреба профінансувати терміново черговий пакет допомоги.
За даними The Telegraph, президент Франції Емманюел ь Макрон розглядає можливість створення місії для захисту України під час потенційної майбутньої мирної угоди під егідою Організації Об'єднаних Націй.
За інформацією The Telegraph, французький президент розглядає можливість створення місії для захисту майбутньої мирної угоди під егідою Організації Об'єднаних Націй.
Британський прем’єр-міністр Кір Стармер і Макрон очолюють зусилля зі створення "коаліції охочих" країн НАТО і ЄС для формування миротворчого контингенту за підтримки гарантій безпеки з боку США.
Келлог розповів, за яким принципом відбуватиметься спілкування між сторонами.
У Саудівській Аравії одночасно проходитимуть переговори між США, Україною та Росією за так званим «принципом близькості», коли делегації перебуватимуть у сусідніх кімнатах і контактуватимуть через посередників. Про це повідомив спецпосланець президента США Кіт Келлог.
Вибухи на аеродромі "Енгельс" у Саратовській області РФ в ніч на 20 березня стали результатом спільної роботи Служби безпеки України та Сил спеціальних операцій ЗСУ.
Джерело: співрозмовник УП в спецслужбах, Генштаб ЗСУ
Як відомо, цей аеродром є ключовою базою російської стратегічної авіації. Там дислокуються бомбардувальники Ту-95МС, Ту-22М3 та Ту-160, а також розміщені склади з ФАБ, КАБ та крилатими ракетами. Саме з нього злітають літаки, які завдають ракетних ударів по Україні.
Україні потребує додаткових 10-12 систем Patriot, щоб забезпечити країні життя і зробити війну для Путіна безглуздою, заявив глава Української держави.
Президент Володимир Зеленський 19 березня під час телефонної розмови з главою США Дональдом Трампом закликав розглянути можливість надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони з метою захисту цивільного населення від російських обстрілів.
Чому заяви США та РФ суперечать одна одній? Наприклад, чому Білий дім нічого не сказав про «паузу з мобілізацією та переозброєнням ЗСУ»…
18 березня відбулася телефонна розмова між президентом США Дональдом Трампом і Путіним, яка тривала півтори години.
Ну, їх можна розділити на два блоки. Перший блок під назвою «сторони домовилися» (йдеться про меседжі, які прозвучали в заявах обох сторін – Кремля і Білого дому), другий – «хотєлки Путіна» (про це заявив тільки Кремль).
Після завершення переговорів між лідерами країн і Кремль, і Білий дім опублікували підсумкові заяви, які значно різнилися одна від одної
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп провів переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Американський лідер заявляв, що з нетерпінням чекає на розмову з главою Кремля. Власне розмова політиків тривала понад дві години.
Після завершення переговорів і Кремль, і Білий дім опублікували підсумкові заяви. «Главком» порівняв версії США та Росії.
Президент підтвердив майбутній обмін полоненими з Росією.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що ще не мав розмови з президентом США Дональдом Трампом, який раніше спілкувався з правителем РФ Володимиром Путін.
Така заява пролунала під час спілкування Зеленського з журналістами. Український президент додав, що Київ підтримає пропозицію про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі. За його словами, Україна завжди підтримувала позицію не бити будь-якою зброєю по енергетиці".
|
|