Вже 20 січня 2025 року відбудеться інавгурація новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Штати все ще залишаються наймогутнішою державою у світі, але РФ та Китай жадають змін.
Видання Financial Times проаналізувало, як може змінитися світовий порядок за час президентства Трампа, який, як каже Джон Ікенберрі з Прінстонського університету, "готовий оскаржити майже кожен елемент ліберального міжнародного порядку – торгівлю, альянси, міграцію, багатосторонність, солідарність між демократіями, права людини". Є пʼять імовірних сценаріїв розвитку подій.
Зазначається, що операція суттєво знизила потенціал ворога з проведення повітряних нальотів ударних БпЛА по цивільній інфраструктурі України.
26 грудня Повітряні Сили ЗСУ разом з іншими складовими Сил оборони завдали удару по захищеному об’єкту Збройних сил РФ в Орловській області. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
"Унаслідок вогневого ураження знищено склад зберігання, обслуговування та ремонту дронів-камікадзе "Shahed", який складався з низки бетонних захищених споруд", - повідомили у ГШ.
Братислава пропонувала російському главі Володимиру Путіну провести на своїй території другий саміт миру України.
Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар заявив, що країна готова провести на своїй території другий саміт миру України. Братислава пропонувала таку ініціативу російському главі Володимиру Путіну.Про це повідомляє STVR у п’ятницю, 27 грудня.
"Словаччина послідовно просуває мирні рішення, і ми підтримуємо будь-які мирні ініціативи. Тому цього року я також брав участь у саміті миру в Швейцарії. Усі учасники погодилися з тим, що наш уряд просуває, що подальші мирні переговори мають відбуватися за участю всіх сторін, включаючи Росію", - зазначив міністр.
Останні заяви Путіна(на «прямій лінії» і дещо раніше), реакція на них президента Зеленського, заяви Трампа та представників його команди дозволяють зробити деякі висновки щодо перспективи ймовірних переговорів про завершення війни між Росією і Україною.
Ключова теза, на яку треба звернути увагу, – це наполегливі заяви Путіна про нелегітимність української влади(вже не тільки президента Зеленського, а всієї нинішньої української влади).
Дехто це тлумачить таким чином, що Путін буде наполягати на необхідності перевиборів в Україні ще до офіційного початку мирних переговорів.
Gallup вшосте з початку повномасштабного вторгнення Росії до України опитав американців про їхнє ставлення до позиції США у війні Росії проти України. Опитування, проведене на початку грудня, вперше показало, що менше половини американців (48%) підтримують те, щоб США допомогли Україні повернути втрачену територію.
За швидке завершення війни виступила половина опитаних і цей показник зростав послідовно з 33% в серпні 2022 року.
Новообраний презент США Дональд Трамп планує якнайшвидше зустрітись з російським диктатором володимиром путіним, щоб нібито швидше завершити війну рф проти України.
Про це Трамп публічно заявив, виступаючи на політичному зібранні в Аризоні.
«Одна з речей, яку я хочу зробити швидко, і президент путін сказав, що він хоче зустрітися зі мною якомога швидше… Ми маємо чекати на це, ми маємо закінчити цю війну. Ця війна жахлива», - йдеться у заяві.
Майбутній спецпредставник Дональда Трампа з питань України та росії Кіт Келлог заявив, що обидві сторони готові до переговорів, а новообраний президент США має ресурси й бачення для сприяння мирному врегулюванню.
Про це він заявив в ефірі Fox News.
«Уявіть бійку в клітці. У вас є два бійці, і обидва хочуть перемогти. Вам потрібен арбітр, щоб їх розвести по кутах, тож я думаю, що президент Дональд Трамп може це зробити. Він має бачення, як це зробити. В нього достатньо енергії для цього», – пояснив Келлог.
Небезпека зменшення американської військової допомоги Україні після інавгурації Дональда Трампа підштовхує європейські країни до гуртування та мобілізації.
Чи достатньо буде цих зусиль, аби подолати РФ?
Те, що США зменшать військову допомогу Україні, ні для кого вже не новина, адже обраний президент США Дональд Трамп вже прямо допустив це в інтерв’ю NBC News, першому після його перемоги на президентських виборах.
Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про ліквідацію медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) по всій Україні з наступного року.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.
Законопроєкт про повну ліквідацію МСЕК підтримали 259 парламентарів. Железняк нагадав, що замість МСЕК з 1 січня впроваджується створення експертних комісій у кластерних та надкластерних лікарнях.
Чим більше диктатор віддалений від народу, тим більш пафосно він імітує близькість до нього
Не є винятком і Путін, який щороку виступає зі стендапом «Пряма лінія», під час якої буцімто відповідає на запитання громадян. Хай там як, ця подія справді має значення – звісно ж, не соціологічне, а діагностичне. Саме під час «Прямих ліній» Путін окреслює поточний вектор «генеральної лінії», що дає деяке уявлення про стан справ у Кремлі.
|
|