США у четвер, 9 січня, виділили черговий пакет військової допомоги Україні на суму 500 мільйонів доларів. Це остання допомога за часів президентства Джо Байдена і перед приходом Дональда Трампа.
Про це оголосив міністр оборони США Ллойд Остін під час 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині у четвер, 9 січня.
«Я оголошую сьогодні новий пакет допомоги вартістю 500 млн доларів», – сказав Остін.
|
Представник Трампа прагне знайти рішення для завершення війни в Україні протягом 100 днів після інавгурації.
Спеціальний представник новообраного президента США з питань України та Росії Кіт Келлог ставить собі за мету протягом 100 днів з інавгурації Дональда Трампа спробувати знайти вирішення війни. Про це він заявив в інтервʼю Fox News в середу, 8 січня.
Трамп укотре заявив, що повномасштабної війни Росії в Україні "ніколи не мало відбутись", і цього б не сталось, якби він був президентом.
Обраний президент США Дональд Трамп вважає, що зустрічатися з російським лідером Володимиром Путіним до інавгурації недоречно.
На питання про можливу зустріч з господарем Кремля Трамп на пресконференції сказав, що "в курсі, що Путін хотів би зустрітись".
У новому році про топ новину минулого. Григорій Козловський закриває футбольну команду «Рух», залишаючи лише дитячу академію.
Ці кілька днів багато людей задавались питанням: навіщо, чому, що сталось. Відповідь складна, але одним словом – гроші. Саме обʼєднання, а фактично злиття в одну команду, має футбольні та бізнесові аспекти:
Речник з питань безпеки головної опозиційної партії Німеччини не виключає, що німецький канцлер побачиться з російським диктатором у Москві
Новообраний президент США Дональд Трамп та російський диктатор Володимир Путні можуть зустрітися у березні. Таку думку висловив депутат Бундестагу та речник з питань безпеки головної опозиційної партії Німеччини ХДС Родеріх Кізеветтер на своїй сторінці у соцмережі X.
Союзники до завершення війни повинні переконатися, що Україна зможе стримувати потенційно нову агресію РФ у майбутньому.
Лінія розмежування у російсько-українській війні навряд чи зміститься в осяжному майбутньому, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, додаючи, що претензії нашої держави на окуповані території будуть завжди. Під час інтерв'ю The New York Times він наголосив, що українці в контексті завершення війни повинні вирішувати, "де їхнє майбутнє і як вони хочуть туди потрапити".
На питання, як він бачить 2025 рік у політичному плані, Зеленський відповів, що за тільки за умови сильної позиції для України, сильної армії та гарантій безпеки «можна думати про скасування воєнного стану в Україні» – після цього, за словами президента, парламент зможе визначити дату виборів.
«Після того, як закінчиться воєнний стан – чекати роки щодо виборів не потрібно», – підкреслив Зеленський.
Водночас президент відкинув можливість поступок Росії, яка може вимагати вибори в Україні як умову до припинення гарячої фази війни.
У грудні 2024 року 38% українців вважали, що для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій. Проти поступок Росії виступають 51% респондентів.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це свідчать результати опитування КМІС.
"Якщо між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася, то в період між початком жовтня і груднем простежується зростання з 32% до 38% частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок", - зазначають соціологи.
Понад половина німців підтримала б створення міжнародних миротворчих сил в Україні, якщо між Росією та Україною було б досягнуто припинення вогню, але більшість не хотіла б участі у цих силах німецьких військових. Опитування, яке провело британське агентство YouGov на замовлення німецького інформаційного агентства DPA, показало, що 56% учасників підтримали б створення міжнародних миротворчих сил в Україні, якщо в конфлікті буде досягнуто припинення вогню. Однак німці не хотіли б посилати своїх військових для підтримки такого перемир'я – лише 23% підтримали те, щоб німецькі солдати були частиною таких миротворчих сил.
Вчора з´явилася чергова "сенсація", що війна з росією закінчиться в найближчу добу.
Нагадаю – вже не вперше. Раніше був міф про завершення війни за "два-три тижні", потім – про каву в Криму, "завершиться в 23-му", "до кінця 24-го". Вже мовчу про "секту 20 січня", коли всі рахують дні до інавгурації Трампа.
Ближче до кінця року все більше західних видань виходять зі статтями, що після інаугурації Дональда Трампа в США Україні таки доведеться сідати за стіл переговорів з РФ. Хоча назвати нинішні позиції України сильними, на жаль не доводиться. У 2024-му році Україна без перебільшення здивувала весь світ, здійснивши прорив в Курську область. При цьому ЗСУ, ставши в стратегічну оборону, все ж таки, втратили низку територій. І наразі просування ворога не припиняється. Продовжується і ракетно-дроновий терор окупантів. Видання "Коментарі" поцікавилося у експертів, які на їх думку військові підсумки 2024 року.
Потужні прильоти по РФ зіграли важливу роль
|
|