Радники запропонували Дональду Трампу, який виграв на виборах президента США, кілька ідей щодо врегулювання війни в Україні і всі вони передбачають або замороження конфлікту, або відмову від НАТО та фінансування допомоги України. Трамп ще не прийняв рішення і не затвердив жодного мирного плану, його колишні співробітники переконують, що рішення він прийме самостійно.
Джерело: The Wall Street Journal
Протягом усієї своєї передвиборчої кампанії Трамп критикував політику Байдена щодо України. Він сказав, що міг би швидко вирішити конфлікт, посадивши обидві сторони за стіл переговорів, але не розкрив, як саме він це зробить.
Республіканець Дональд Трамп вдруге повернеться до Білого дому.
Перемога на виборах робить його першим президентом з часів Гровера Клівленда, який зміг виграти другий термін після перерви. Під час своєї промови перед виборцями Трамп заявив, що збирається завершити всі війни, зокрема й в Україні.
Республіканець Дональд Трамп, виступаючи перед своїми прихильниками у Флориді, заявив про «політичну перемогу» на виборах.
При цьому підрахунок голосів ще не закінчено.
Про це повідомляє New York Times.
Віцепрезидентка США Камала Гарріс випереджає свого опонента республіканця Дональда Трампа на 4% напередодні президентських виборів.
Про це свідчать дані опитування PBS News/NPR/Marist.
Зазначають, що опитування тривало з 31 жовтня по 2 листопада серед 1297 імовірних виборців, з похибкою у 3,5%. Отримані дані свідчать про те, що серед потенційних виборців Гарріс підтримують 51% респондентів, тоді як Трампа — 47%.
Результати виборів у США не матимуть впливу на стратегічні плани російського диктатора, переконані аналітики.
Незалежно від того, хто виграє вибори президента США, російський диктатор Володимир Путін, схоже, взагалі не планує укладати перемир’я у війні проти України на її поточному етапі. Про це пише Business Insider із посиланням на думки аналітиків.
Останніми місяцями Росія посилює тиск на Україну, залучаючи більшу кількість солдатів і артилерійських снарядів, в результаті чого вона досягає повільних, але важливих успіхів на фронті. На додачу у війну проти України, схоже, вступає і Північна Корея.
За даними південнокорейської розвідки, угода між КНДР і Росією передбачає постачання до КНДР 600-700 тисяч тонн рису на рік, зарплату задіяним проти України північнокорейським військовим у 2 тисячі доларів США, космічні технології, а також домовленості про залучення РФ до участі в бойових діях на Корейському півострові в разі війни.
Інститут стратегії національної безпеки, аналітичний центр, пов'язаний з Національною розвідувальною службою, заявив у п'ятницю, що рішення Північної Кореї відправити війська до Росії за кілька тижнів до президентських виборів у США, схоже, ґрунтується на розрахунку на те, що перемога Дональда Трампа призведе до швидкого завершення війни в Україні.
Існують побоювання, що рішучий Трамп може піти на угоду з Росією, яка більше нагадуватиме програш України.
Увесь світ стежить за тим, як Америка обирає президента. Йдеться не про інтригу, а про значний глобальний вплив США, від якого залежать мільярди людей, що не мають права голосу, але можуть постраждати від наслідків. З особливою тривогою за президентськими перегонами у США стежить Україна, пише The Telegraph.
Експерт припускає, що відповідь офіційного Сеула щодо можливості надання Україні військової допомоги може з'явитися тоді, коли Україна покаже перших полонених з числа солдатів КНДР.
Питання можливості надання Південною Кореєю зброї для України є непростим. Таку думку висловив військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний в ефірі на Радіо NV.
Експерт відзначив, що Південна Корея має один із найбільших у світі артилерійський арсенал. Ця країна має свої власні розробки - аналог артилерійсько-ракетних систем Himars і аналог зенітних ракетних систем протиповітряної оборони Patriot. Партію такої системи ППО офіційний Сеул навіть продавав до Саудівської Аравії, але термін поставки визначено на кілька років.
Віцепрезидентка США Камала Гарріс і колишній президент Дональд Трамп докладають останніх зусиль, щоб заручитися підтримкою виборців. До президентських виборів у США лишається тиждень.
Гарріс, кандидатка від Демократичної партії, виступила зі своїми так званими "прикінцевими аргументами" у вечірній промові у вівторок, 29 жовтня, біля Білого дому.
Трамп, якого висунули республіканці, провів передвиборчий мітинг у Пенсільванії, одному з семи штатів, який, імовірно, стане ключовим у визначенні переможця цієї напруженої виборчої кампанії.
Єврокомісія готова відкривати перші переговорні кластери з Україною у 2025 році за виконання необхідних умов.
Джерело: комюніке Єврокомісії у зв’язку з презентацією доповіді щодо розширення, у якій йдеться про прогрес країн-кандидаток на вступ, повідомляє "Європейська правда"
У заяві відзначають, що запуск переговорів з Україною у червні цього року був важливим визнанням зусиль, які вона доклала для наближення до ЄС, та що скринінг українського законодавства на відповідність європейському відбувається безпроблемно.
|
|