Глава МЗС Росії вперше за довгий час згадав про "реалії на землі", хоча Москва втратила контроль над частиною своїх територій у Курській області.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що РФ не планує знищувати український народ, але мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати частини територій. Про це він сказав в інтерв’ю одіозному американському журналісту Такеру Карлсону, яке було опубліковане у ніч проти п’ятниці, 6 грудня.
|
Перед інавгурацією Дональда Трампа та можливим початком переговорів із Росією Україна намагається зміцнити свої дипломатичні позиції та вибити з партнерів гарантії безпеки.
Напередодні засідання Ради Україна — НАТО на рівні голів МЗС українське зовнішньополітичне відомство виступило з заявою з приводу 30-річчя підписання Будапештського меморандуму.
Її загальний зміст — єдина реальна гарантія безпеки України, що має стримувальний для Росії ефект, — вступ нашої країни до Альянсу, і Київ не розглядає жодних «альтернатив, сурогатів або замінників повноправного членства в НАТО».
Події на Близькому сході та в Африці ставлять перед Росією нові виклики одразу на кількох континентах.
США та союзники повинні скористатися цим для тиску на російського лідера. Про це в ефірі каналу CNN сказав колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг. Головні тези передає Голос Америки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа про "страшну загрозу" з боку Китаю, Ірану і Північної Кореї, якщо Україну підштовхнуть до підписання мирної угоди на вигідних РФ умовах.
За його словами, поглиблення зв'язків між супротивниками США ставить Америку під загрозу.
Генсек НАТО також закликав новообраного президента залишатися в Альянсі і продовжувати підтримувати Україну.
Наступного року в Реєстрі збитків для України запустять усі 45 категорій заяв про відшкодування збитків, завданих росією.
Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров у Telegram.
Він розповів, що в Реєстрі з'являться, зокрема, заяви про репарації для осіб, які вимушено залишили свій будинок, і кому завдали шкоди життю та здоров'ю.
Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг припустив, що тимчасові територіальні поступки Росії можуть допомогти досягти швидкого припинення війни Росії проти Україні.
В інтерв'ю німецькому виданню Table.Briefings, опублікованому в понеділок, Столтенберг підкреслив, що дипломатичні переговори та компроміс можуть прокласти шлях до угоди про припинення вогню.
"Нам потрібна лінія припинення вогню, і, звичайно, в ідеалі вона має включати всі території, які Росія зараз контролює. Але ми бачимо, що це може бути нереалістично досягнути у найближчому майбутньому", – сказав Столтенберг.
Сполучені Штати в понеділок, 2 грудня, оголосили про виділення Україні чергового пакета допомоги загальною вартістю 725 мільйонів доларів.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на заяву державного секретаря США Ентоні Блінкена
Деталі: Нова військова допомога, за словами Блінкена, надається в межах раніше застосованого президентом США повноваження на використання запасів Міністерства оборони (програма PDA).
Президент Європейської ради Антоніу Кошта вважає, що лише Україна може визначити, що таке "справедливий мир" у російсько-українській війні.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Кошту в інтерв’ю Укрінформу
Деталі: Журналісти запитали Кошту, що може зробити Європа для досягнення миру в Україні, який буде ґрунтуватися на міжнародному праві та не означатиме капітуляції.
Жан-Марі Геенно розповів, як Трамп може вплинути на війну в Україні.
Обраний президент США Дональд Трамп може змусити країни Європи бути більш залученими у війну Росії проти України. Зокрема, він може зажадати від них відправити на лінію фронту свої війська, вважає екс-заступник Генерального секретаря ООН з операцій з підтримання миру Жан-Марі Геенно.
Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна може піти на припинення вогню в тому випадку, якщо контрольована територія буде взята «під парасольку НАТО».
Його заяву цитує Sky News.
Кореспондент Стюарт Ремсі попросив Зеленського прокоментувати інформацію ЗМІ про те, що один із планів обраного президента США Доналда Трампа може передбачати здачу територій, окупованих росією.
Експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що британські війська мають допомогти захистити кордон України в межах будь-якої потенційної мирної угоди.
На думку Джонсона, Британія несе «моральну відповідальність» за Україну, оскільки разом з ядерними державами - Росією та США - підписала Будапештський меморандум 1994 року. Про це він сказав у подкасті The Telegraph.
|
|