З 1 вересня 2023 року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський церковний календар, і тепер всі неперехідні свята із фіксованою датою відзначаються на 13 днів раніше.
Так у вірян сьогодні, 29 червня, велике церковне свято – день святих Петра і Павла.
День Святої Трійці вважається одним із найбільш шанованих християнських свят у церковному календарі: його урочисто відзначають як християни західного, так і східного обряду. Трійця, або ж П'ятидесятниця, відзначається на п'ятдесятий день після Великодня. Цьогоріч вона припадає на 23 червня.
Яке церковне свято відзначають 5 травня за новим і старим стилем, що не можна робити, у кого іменини.
5 травня у вірян - Світле Христове Воскресіння, Великдень. Цього ж дня за новим церковним календарем згадують святу мученицю Ірину Македонську і чудотворну ікону "Невипивана чаша".
Українці вже третій рік святкуватимуть Великдень в умовах повномасштабної війни.
Дію комендантської години не скасовували, тож відвідати нічні богослужіння звичайні прихожани не зможуть. Але служби будуть доступні онлайн.
В Єрусалимському Храмі Гробу Господнього у суботу, 4 травня, напередодні Великодня, зійшов Благодатний вогонь.
Церемонію сходження Благодатного вогню щороку проводять у Велику Суботу перед Великоднем грецький Єрусалимський православний патріархат і Єрусалимський патріархат Вірменської апостольської церкви. Чин сходження відбувається у Кувуклії (каплиці) Гробу Господнього.
Страсна п'ятниця перед Великоднем - найскорботніший для вірян день, який має багато заборон.
Страсна п'ятниця - це день скорботи для християн. Саме в п'ятницю після довгих мук помер Спаситель, розп'ятий на хресті. Які церковні служби відбуваються цього дня, як дотримуються посту і що вважається гріхом - розповідаємо в матеріалі.
У нас символом свята є гілочки верби, тому й неділя називається Вербною.
У храмах цього дня відбуваються урочисті служби, на яких освячують вербові гілочки - як символ перемоги життя над смертю.
Також цього дня за новим церковним календарем вшановують Львівську ікону Божої Матері "Одигітрія". Про традиції та прикмети 28 квітня, що відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.
Благовіщення Пресвятої Богородиці - одне з найбільших церковних свят, яке пов'язане з подіями земного життя Пречистої.
Свято Благовіщення у православних християн входить до числа дванадесятих, тобто, дванадцяти найважливіших після Великодня. З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар всі дати неперехідних свят змістилися. Розповідаємо, якого числа Благовіщення святкуємо цього року за старим та новим стилем, про традиції дня та чого не варто робити.
Християни відзначають Різдво Христове, яке вважається одним з найбільш визначних свят в церковному календарі.
Це свято дуже важливе для українців. З ним пов'язані багато стародавніх українських традицій - різдвяні вертепи, виготовлення дідуха та дитячі колядки. Українці готують різні страви на Різдво, головним з яких є кутя. Також в цю дату відвідують різдвяне богослужіння.
Сьогодні вшановується свята Анна – матір Пресвятої Богородиці.
Щороку 7 серпня православна церква святкує Успіння праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці і земної бабусі Ісуса. Ця свята не згадується в чотирьох Євангеліях, але про неї розповідається в апокрифах. Православні дуже шанують Анну і вважають її покровителькою жінок і матерів.
|
|