Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане зі святом Воскресіння Ісуса Христа.
Святкується воно на сороковий день після Великодня.
Згідно із текстами Нового Завіту, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів "праворуч Отця". Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся на небо.
У Святому Письмі розповідається, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: "Мир вам!" а потім дав останню настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх во ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".
Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.
Джерело: Рішення Собору УПЦ МП.
Дослівно: "Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".
Деталі: Крім того, у рішенні Собору йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.
В апараті обласної ради зареєстровано проект рішення про звернення щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області, виходу з лав УПЦ МП та побудови єдиної Православної незалежної Української Церкви.
Про це повідомляє Конкурент.
Цьогоріч свято Великодня (Пасхи) — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 24 квітня
Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
Цьогоріч воно відбувається з усіма дотриманнями правил воєнного стану.
Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього свята. "Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди", — йдеться у пасхальному слові святого Григорія Богослова.
"Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос — і ти провалився. Воскрес Христос — і впали демони. Воскрес Христос — і радіють ангели. Воскрес Христос — і життя панує.
Аскольд Лозинський (Нью-Йорк): Великодні роздуми
Це і благословенний, і важкий час для мене як українця-католика. Я відчуваю переважну перемогу мого Господа і Спасителя.
Це перемога і для мого глибоко християнського українського народу. Великдень для мене – це час радості. Український народ неодноразово воскресав.
Проте я відчуваю, що в Католицькій Церкві, і не тільки в Римі, відсутні симпатії або навіть проявляються образливі компоненти.
Цьогоріч 17 квітня припадає Воскресіння Христове за Григоріанським і Вірменським календарями
Сьогодні Великдень святкують римо-католики, вірмени, лютерани, греко-католики і протестанти, які живуть за Григоріанським календарем.
“Святе Тридення Страстей і Воскресіння Господнього сяє як кульмінація літургійного року. Адже через пасхальну тайну благословенних Страстей Христос відкупив людей і досконало прославив Бога, знищуючи своєю Смертю нашу смерть і своїм Воскресінням повертаючи нам життя”, — йдеться у Римському Служебнику.
Як і минулими роками, телеглядачі України матимуть можливість брати участь у Святій Месі, яку транслюватимуть телеканали з Ватикану. Цьогоріч така дистанційна присутність на Богослужіннях - це єдина можливість для вірян взяти участь у Месах, долучаючись молитвами з домівок.
Притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол, - Звернення
Священники Української православної церкви Московського патріархату збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков під зверненням "з позовом проти патріарха Кирила".
Джерело: протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук у Facebook
Як відомо, керівництво російської православної церкви, на чолі з патріархом Кирилом, підтримали російське військове вторгнення 24 лютого
Кирило навіть благословляв рашистів. Це викликало обурення, в тому числі у багатьох священників і монахів, які все ще входять до РПЦ в Україні.
Священний Синод ПЦУ ухвалив офіційне рішення "Про надзвичайний порядок прийняття до Православної Церкви України". Воно стосується духовенства і вірних, які перебувають в юрисдикції московського патріархату в Україні (УПЦ МП), але, розуміючи реальний стан справ, усвідомлюють свій справжній канонічний та громадянський обов’язок та нині починають шукати способи відмежуватися від російської православної Церкви (РПЦ),
Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем)
Воно завершує цикл Різдвяних свят.
Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя. Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: "Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання" (Мр. 1, 11); свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього;
Кожен візит Римського Папи у ту чи іншу державу привертає увагу світової спільноти
Україні, яке веде війну на сході, така увага і підтримка особливо потрібні.
Про це у інтерв'ю Радіо Свобода заявив Патріарх УГКЦ Святослав.
"Ми дуже хочемо, щоби цей візит відбувся. Ми зі свого боку готові все зробити для того, щоби цей момент настав. Приїзд Папи до будь-якої країни величезна духовна подія", - сказав першоєрарх.
|
|