Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Religion

Церква ПЦУ з 1 вересня перейде на новий календар

Православна Церква України з 1 вересня 2023 року перейде на новоюліанський календар для нерухомих свят.
Отже, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня.
Відповідне рішення ухвалили 24 травня на Архієрейському Соборі, повідомляє ВВС News Україна та ПЦУ.
 

Великдень - 16 квітня 2023 року

Христос Воскрес! — Воістину Воскрес!
Сьогодні православні християни відзначають найбільше церковне свято — Великдень чи Воскресіння Христове, також це свято називають Пасха. "Пасха" з грецької означає "визволення". Ісус Христос воскрес із мертвих, що знаменувало спасіння всього людства.
Першою, хто прийшов до труни Ісуса та виявив його воскресіння, була Марія Магдалина, яка сповістила про це апостолів Петра та Іоана. Христос являвся своїм учням після воскресіння ще сорок днів, доки не піднявся на небо, благословляючи апостолів. Саме тому церква святкує Великдень 40 днів.
Відсьогодні заведено вітатися фразами "Христос Воскрес! — Воістину Воскрес!". Після богослужіння люди сідають за святковий стіл, щоб розговлятися та куштувати традиційну паску й великодні яйця, освячені в церкві.
 

Страсна субота 15.04.2023р.

Страсна, або Велика субота – останній день напередодні Великодня, день скорботи про Ісуса Христа, якого розіп'яли в п'ятницю.
Традиційно цього дня віряни моляться, йдуть до храму та завершують підготовку до свята.
Як провести Велику суботу
Велику суботу слід провести у молитві та покаянні, попросити вибачення у близьких за образи, а також попросити вибачення у себе самого.
Страсна субота вважається ніччю без сну. Згідно з традиціями, у ніч з Великої суботи на Великдень прийнято пильнувати. Навіть якщо не вдалося побувати на службі, вдома перед іконою Ісуса Христа варто запалити свічку й помолитися.
 

Страсна п'ятницю 2023р.

Добігає кінця Страсний тиждень - останній тиждень перед Великоднем, який присвячений кінцю життя Ісуса.
Передостанній день цього тижня називається Страсна п'ятниця або Велика п'ятниця. У 2023 році вона випадає на 14 квітня. Саме в п'ятницю, згідно з Євангелієм, був розіп'ятий на хресті Ісус Христос.
Історія Страсної п'ятниці - як стратили Ісуса
Страсна п'ятниця присвячена передсмертним стражданням Ісуса - суду, страті, зняттю з хреста і похованню. Останні дні життя Христа називаються Страсті Христові.
Ісуса засудив до страти римський правитель Понтій Пілат на вимогу первосвящеників Юдеї. Спочатку Пілат не хотів стратити Ісуса і говорив, що не бачить його провини. Але народ вимагав покарання, і з третього разу вирок був винесений.
Стратили Ісуса, згідно з Біблією, на горі Голгофі за Єрусалимом шляхом розп'яття на хресті. Разом з Христом по обидва боки від нього таким же способом стратили двох розбійників. Один з них насміхався над Ісусом, за що потрапив у пекло. Другий розкаявся у своїх гріхах, і Христос особисто помилував його.
За євангельським вченням, Ісус своєю смертю на хресті спокутував всі гріхи людства.
 

Чистий четвер: 13.04.2023р.

Кожен день Страсного тижня перед Великоднем має свої повір'я, яких християни продовжують дотримуватися.
 Чистий четвер, який випадає на 13 квітня. А саме розповімо, які народні прикмети має це свято.
 

Епіфаній проведе службу на Великдень в Києво-Печерській лаврі

Глава Православної церкви України Епіфаній проведе службу на Великдень в Успенському соборі в Києво-Печерській Лаврі.
Про це він розповів Суспільному.
За його словами, щодо часу проведення служби буде повідомлено додатково, оскільки на Великдень у столиці не скасовуватимуть комендантську годину.
"Це спричиняє трішки труднощів, бо в цей час люди не мають права пересуватися. Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але скоріше за все після комендантської години вранці", – сказав Епіфаній.
 

Церковне свято 9 квітня - Вербна неділя

Церковне свято 9 квітня -9 квітня відзначають велике свято - Вхід Господній в Єрусалим, Вербна неділя 2023. Щороку воно випадає на різні числа і святкується за тиждень до Великодня.Також сьогодні - день пам'яті Іоанна Прозорливого і Матрони Солунської.
Церковне свято 9 квітня - Вхід Господній в Єрусалим
Це день, коли Ісус в'їхав в Єрусалим верхи на віслюку. Зустрічаючи його, люди кидали на дорогу пальмові гілки, вітаючи Спасителя. У нас символом свята стали гілочки верби, яку наділяють позитивними властивостями і використовують для захисту від зла.
 

Благовіщення 7 квітня: що заведено робити у свято

Це одне з найважливіших свят для віруючих. 7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших двонадесятих свят. Вважається, що цього дня Діва Марія отримала від Архангела Гавриїла звістку про те, що вона стане матір'ю Спасителя.
 

Останній день УПЦ у Лаврі. Як він пройшов і чи виїде "московська церква"

"Ми залишаємось в лаврі", - звернувся під час проповіді до сотень вірян намісник монастиря Києво-Печерської лаври УПЦ митрополит Павло (Лебідь) 29 березня.
Попри побоювання щодо сутичок чи протистоянь, противників УПЦ в лаврі помітно не було. Сперечались з вірянами хіба що журналісти.
Формально це мала бути остання служба УПЦ в храмах лаври, адже це останній день дозволеної владою оренди. Ще 10 березня лаврський державний заповідник повідомив УПЦ про розірвання договору безстрокового користування - церква мала 20 днів на виїзд. Тобто 30 березня їх там вже не має бути.
 

Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі

З користування УПЦ на баланс держави повернуто Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври. Рішення було ухвалено за підсумками роботи комісії для приймання-передачі об'єктів від УПЦ державі. До складу комісії увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», УПЦ та Мінкульту.
«Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, щоб повернути його балансоутримувачу. За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна», – розповів Ткаченко.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні47
mod_vvisit_counterВчора3974
mod_vvisit_counterЦього тижня47
mod_vvisit_counterМинулого тижня25291
mod_vvisit_counterЦього місяця86571
mod_vvisit_counterМинулого місяця108584
mod_vvisit_counterЗа весь час25316013