ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Епіфаній на Різдво проведе богослужіння у соборі Києво-Печерської Лаври

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній 7 січня планує провести богослужіння з нагоди Різдва в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
Дослівно: "Після отримання відповідного дозволу повідомляємо вірних та громадськість, що святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
 

Свято св. Миколая

День святого Миколая 2022 завжди з нетерпінням чекають діти - саме в цю дату вони знаходять солодкі подарунки під подушкою. Цього року на диво чекають не лише діти, а й дорослі - кожному з нас хочеться, щоб війна закінчилася якнайшвидше. УНІАН докладно розповів про головні звичаї та заборони свята, а також прикмети та молитви.
 

Свято св. Андрія

Щороку віруючі шанують пам'ять святого апостола Андрія Первозванного. Подію відзначають 13 грудня і називають "Андріїв день" або "Андрія".
Раніше ми говорили про те, які ворожіння на день Андрія допоможуть вам дізнатися свою долю.
День Андрія Первозванного у 2022 році - історія події
Кожен, хто читав Біблію, знає, що Андрій і брат його Симон були синами рибалки, тому з дитинства навчилися рибалити і продовжували справу свого батька. Позврослев, Андрій зрозумів, що шлях до Бога йому ближче за шлях рибака, відмовився одружуватися і почав вести цнотливий спосіб життя.

Пізніше святий Андрій прийняв хрещення від пророка Іоанна, став свідком пришестя Христа і пішов за ним. Пізніше Андрій привів до Ісуса свого брата Симона, якого Спаситель назве Петром, а Андрія - Первозванним.
 

Cвяткувати Різдво Христове: 25 грудня або 7 січня

Спробуємо розібрати аргументи "за" і "проти" обох дат.
Дата святкування Різдва в Україні в останні роки стала дискусійним питанням. Православні українці розділилися на два табори - прихильники Різдва 25 грудня і прихильники 7 січня. Більшість віруючих все ще дотримується другої точки зору, але шанувальників дати 25 грудня стає все більше.
 

Києво-Печерська лавра стала монастирем автокефальної церкви України

Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України. Про це у п'ятницю, 2 грудня, повідомив заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря із посиланням на Єдиний державний реєстр.
"1 грудня 2022 року було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української Православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу у складі Помісної церкви внесено 2 грудня до Єдиного державного реєстру", – йдеться у повідомленні.
 
 

Хто зі священиків УПЦ МП підозрюють у злочинах України

Через дев'ять місяців після початку повномасштабної війни правоохоронці нарешті взялися за, як то кажуть, «філію ФСБ» в Україні – Українську православну церкву Московського патріархату.
Цього тижня Служба безпеки провела кілька обшуків у монастирях УПЦ МП, зокрема у Києво-Печерській Лаврі. Там знайшли проросійську літературу, кілька мільйонів готівкою та виявили «сумнівних» громадян росії. Паралельно з цим у Верховній раді зареєстровано законопроєкт про заборону діяльності МП в Україні: депутати доводять необхідність рішення тим, що церква просто є платформою для просування «руського миру» та кремлівської пропаганди в Україні.
 

13 жовтня — день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси (ВІДЕО)

13 жовтня вшановують пам’ять святителя Михаїла
Що нам відомо про цей день?
У четвер, 13 жовтня 2022 року, церква вшановує пам’ять святителя Михаїла.
За переказами, в кінці 10 століття константинопольський патріарх Микола II відправив Михайла, який був родом із Сирії, до Корсуні, щоб хрестити князя Володимира.
 

30 вересня - свято Віри, Надії, Любові і Софії 2022: історія, традиції, сильна молитва

Свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії - важлива подія в церковному календарі
Свято завжди припадає на 30 вересня.
Церква цього дня вшановує пам'ять трьох дівчаток-мучениць, які, разом з матір'ю, померли за віру в Христа. ТСН.ua розповідає, коли Віри, Надії, Любові і Софії, що це за свято, які традиції існують і яку молитву потрібно сьогодні читати.
Щорічно наприкінці вересня віряни святкують важливе свято - вшанування пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Ці жінки є прикладом мужності, стійкості та віри.
 

Воздвиження Чесного Хреста відзначають сьогодні за Юліанським календарем

Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви
Празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього більшість Православних Церков світу святкують 14 вересня, а ті Церкви, що дотримуються Юліанського календаря, — 27 вересня (із 13-денним запізненням).
Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви.
В основу цього празника лягла подія віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса.
За переданням, що сягає IV століття, Хрест віднайшла у Єрусалимі Св.Олена, мати імператора Костянтина Великого. Датою віднайдення Хреста орієнтовно вважають 326 рік.
Початково свято Воздвиження було частиною іншого, більшого свята – посвячення храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий у 335 році на місці віднайденого гробу Господнього.
 

Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці за Юліанським календарем

Перші згадки про святкування Різдва Богородиці маємо з шостого століття
Різдво Пресвятої Богородиці більшість Православних Церков світу і католики, у тому числі візантійського обряду, святкують 8 вересня, а ті Церкви, що дотримуються Юліанського календаря, — 21 вересня (із 13-денним запізненням).
Відомості про Різдво Пресвятої Богородиці черпає Церква з апокрифічного Євангелія Якова, написаного в другому столітті. З цього апокрифу довідуємось, що батьки Богородиці – Йоаким та Анна, довгий час були бездітними, що вважалось ганьбою серед народу. Адже за переданням кожна праведна людина мала б дати потомство Ізраїлю. Через це Йоаким, попри всі свої багатства, був зневажений перед народом і не міг першим принести дари Богові.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5292
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня16430
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця116140
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24138822