У середу, 6 грудня, в Україні вперше святкують день Святого Миколая за новоюліанським календарем.
Свято Миколи Зимового – помітна віха передріздвяного календаря: воно наче привідчиняє двері до подальших зимових урочистостей: Нового року та світлого Різдва Христового.
Миколай був єпископом у м. Мирі (Лікія, Туреччина) в ІV столітті. За житієм, він народився у християнській сім’ї і ще з раннього дитинства вирізнявся особливою побожністю, а священиком став у 19 років. Ще за життя був відомий тим, що примирював ворогів, захищав невинно засуджених, усіляко допомагав знедоленим.
|
У народному календарі - Катеринин день.
Катерина жила в IV столітті й була родом із багатої сім'ї правителя Олександрії Єгипетської. Дівчина мала рідкісну красу і розум, здобула гарну освіту, і юнаки з найіменитіших родин шукали її руки. Проте Катерина оголосила, що вийде заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, мудрості та красі.
На численні прохання парафіян Києво-Печерської лаври, з благословення священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Блаженнійшого митрополита Епіфанія, з 15 листопада (початок Різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви.
З 1 вересня Православна Церква України перейшла на новий календарний стиль, де для обчислення нерухомих свят використовується новоюліанський календар.
Російська православна церква створює власні приватні військові компанії (ПВК) на території РФ, які за вказівками московського патріархату займаються вербуванням та бойовою підготовкою найманців серед вірян для війни проти України.
Джерело: пресслужба СБУ
Деталі: Служба безпеки задокументувала, що одна з таких приватних військових компаній під назвою "Андріївський хрест" діє на базі Кронштадтського морського собору у Санкт-Петербурзі.
17 вересня церква за новим календарем вшановує пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, які постраждали за християнську віру.
В цей день заведено вітати дівчат і жінок, чиї імена Віра, Надія, Любов і Софія, з Днем ангела.
Імена Віра, Надія і Любов запозичені зі старослов'янської мови, як калька з грецьких імен: Pistis – віра, Elpis – надія і Charis - любов. Ім'я Віра означає: віра, вірування, істина. Воно може наділити свою володарку надійністю, міццю та стійкістю до душевних перипетій.
Папа Римський Франциск прокоментував свою скандальну заяву про "велику матінку Росію" та заявив, що його неправильно зрозуміли, адже він мав на увазі культуру
Про це пише Vatican News, посилаючись на відповідь Франциска журналістам.
Журналісти поцікавилися у Папи, чому у своїй промові він згадав Петра І та Катерину ІІ, на що він відповів, що мав на увазі "відповідальність за свою спадщину".
Перехід для обох конфесій означає, що дати нерухомих свят (які щороку відзначаються в одну і ту ж дату) зміняться, а саме – змістяться на 13 днів.
Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.
Для цього ми поспілкувалися з керівником інформаційного відділу Департаменту інформації Української греко-католицької церкви отцем Тарасом Жеплінським та представником пресслужби Православної церкви України протоієреєм Михайлом Омеляном.
Новоюліанський чи григоріанський: якими стилями послуговуватимуться церкви з 1 вересня
У ніч з 6 на 7 липня в Україні традиційно відзначають свято Івана Купала.
Раніше це було язичницьке свято, яке відзначали у червні в День літнього сонцестояння.
Але потім святкування перенесли, приурочивши до Різдва Іоанна Хрестителя, 7 липня.
Комісія Міністерства культури 4 липня прибула до Києво-Печерської лаври, однак віряни та та ченці УПЦ МП не допустили представників комісії до приміщень.
Комісії завадили опечатати звільнені корпуси Києво-Печерської лаври.
Парафіяни УПЦ МП не пустили комісію до приміщень – вони заблокували входи та співали молитви.
Представники комісії Мінкульту викликали на місце правоохоронців і написали заяву про перешкоджання їхній роботі. Вони кажуть, що отримали всі юридичні документи від Міністерства культури та інформаційної політики, тож зараз вступають в права по об'єктах, що за законом належать заповіднику.
20 червня православні та греко-католики відзначають День Святої Трійці.
Трійця – одне з головних християнських свят, яке завершує пасхальний цикл свят і відзначається на п’ятдесятий день після Великодня, тому його називають ще П’ятидесятницею, а також Зішестям Святого Духа.
Свою першу назву свято отримало на честь зішестя Святого Духа на апостолів, яке обіцяв їм Христос ще перед своїм Вознесінням. Сходження Святого Духа символізує піклування всіх Осіб Триєдиного Бога про світ: Бог Батько творить мир, Бог Син спокутує людей від рабства дияволу, Бог Дух Святий освячує світ через Церкву і проповідь віри для всіх народів.
|
|