Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен на 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") оголосила про передання Києву партії бойових машин піхоти YPR-765.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на нідерландське Міноборони
Деталі: Згідно з пресрелізом, нідерландські БМП "найближчим часом" прибудуть в Україну, їхня точна кількість і тип не розголошується.
Президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за порушення мобілізації і військового обліку.
Зокрема, на сайті парламенту вказано, що 17 травня закон повернули із підписом президента.
Україна очікує перші F-16 від західних союзників у червні-липні, повідомляє Reuters із посиланням на високопоставлене військове джерело.
Співрозмовник агенції не уточнив, яка країна першою поставить Києву винищувачі. Як нагадує Reuters, раніше відправити F-16 пообіцяли Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія.
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що деякі українські пілоти вже завершують навчання на цих літаках.
Міністерство оборони запускає електронний кабінет військовозобов’язаного. Він запрацює 18 травня, застосунок буде доступний для завантаження в App Store та Google Play Market.
Про це розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі Радіо Свобода.
Проходження повторних медичних оглядів на визначення придатності до служби громадянами, які раніше були визнані "обмежено придатними", розпочнеться в середині травня.
Джерело: заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 12 квітня, повідомляє сайт конгресу
Пряма мова: "Наразі триває погодження змін до 402 наказу (наказ Міноборони "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" – ред.).
В Україні нарешті прийняли в другому читанні закон про мобілізацію.
У ньому немає однієї з найголовніших норм – демобілізації військовослужбовців. ЇЇ з законопроєкту прибрали. Аби не залишати цю поправку, проголосувало 227 народних депутатів
Нардепи і громадськість називають мобілізаційний закон 10449 одним із найважливіших у Раді цього скликання. Утім, за словами деяких депутатів, він став прикладом маніпуляції й знущанням, адже немає жодних термінів служби, навіть 36 місяців, як пропонували раніше.
Замість "обмежено придатного" в Україні можуть запровадити новий статус для військових і військовозобов'язаних.
Про це повідомив департамент охорони здоровʼя міноборони у відповідь на запит ВВС Україна.
2 квітня президент Зеленський підписав зміни до деяких законів про права військових і поліцейських на соціальний захист. Перед тим ці зміни, серед яких і скасування обмеженої придатності, схвалив парламент.
Деякі категорії засуджених не підлягатимуть мобілізації.
Комітет Верховної ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував дозволити мобілізацію засуджених. Втім, призивати будуть не всіх.
Законодавчу базу вже створено, наразі справа завиконавцями
Уже за декілька місяців військкомати отримають з реєстрів дані про чоловіків віком 17-60 років. Про це заступниця голови парламентського комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець сказала у ефірі телемарафону.
«Ми робимо інформаційною, електронною, нашу військову частину. Робимо все для того, щоб всі ці процеси спростити для нашого військового керівництва. Законодавча база вже створена, питання до конкретних виконавців», – сказала Мошенець.
Водночас у відомстві запевнили, що користуватися таким електронним кабінетом чи ні, буде справою кожного громадянина/громадянки.
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов'язаного, але громадяни самі будуть вирішувати, користуватися цією функцією чи ні. Про це вона розповіла в ефірі телемарафону.
|
|