ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

В деяких районах Києва зникло світло

Сьогодні вдень, 21 червня, у Шевченківському, Святошинському, Солом'янському, Голосіївському та Подільському районах Києва відбуваються екстрені відключення електроенергії.
Як повідомляє ДТЕК, відключення відбуваються за розпорядженням НЕК Укренерго через аварію в енергосистемі.
Терміни відновлення електропостачання наразі невідомі.
У військовій адміністрації столиці зазначили, що всього по Києву відключено 100 тисяч споживачів.
 

Фінансовий прогноз курс долара до кінця літа

Впродовж літа і до вересня 2023 року курс долара в Україні має бути стабільним.
Такий фінансовий прогноз зробив виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин.
Експерт зазначає, що літо - це період дефляції, активних поставок на внутрішній ринок продовольства з відкритого ґрунту.
 

Українці повірили у економіку оськільки готові витрачати гроші — індекс споживчих настроїв

Індекс споживчих настроїв зріс за місяць на 7,4 пункту до 92 за підсумками травня.
Про це свідчать дані щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні" від Info Sapiens.
Українці покращили оцінку свого поточного матеріального становища (+6,1 до 50,5), готові робити більше великих покупок (+4,2 до 66,2) та стали впевненішими у своїх майбутніх доходах (+8,2 до 107,6). Загалом індекс поточного становища зріс на 6,1 до 58,4.
 

Соцопитування доходів українців із початком війни

З початку повномасштабного вторгнення російських військ, 40% українців відчули зниження доходів, у 15% розмір зарплати не змінився, а 5% зарплата навіть збільшилася.
За інформацією видання, результати опитування показали, що за період війни у 40% працюючих українців доходи зменшилися, у 31% опитаних заробітна плата стала значно меншою, а у 9% дохід знизився, але несуттєво.
"Ще 15% респондентів зазначили, що дохід залишився незмінним, а у 5% заробітна плата стала навіть більшою", - йдеться у матеріалі.
 

Рівень води на Херсонщині зараз знижується. Але затоплено понад 3 тисячі будинків

На Херсонщині, де росіяни підірвали Каховську ГЕС, спостерігається тенденція до зниження рівня води, повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.
Він розповів про ситуацію в регіоні.
«По правобережжю вода тримається на відмітці 5,38 метра, по Херсону 5,35 м. Вже бачимо, що на 20 см за ніч вода впала», – зазначив Прокудін.
Крім того, він повідомив, що станом на ранок, 9 червня, затоплено 3 624 будинки у 32 населених пунктах Херсонської області. На ранок евакуювали 2352 людини. Також із зони затоплення вивезли близько 550 тварин.
 

Мінімальна зарплата у Україні: як змінювалася в гривнях і в доларах

В Україні почали обговорювати можливе підвищення мінімальної зарплати у 2024 році.
Як повідомила Федерація профспілок, на спеціальному засіданні робочої комісії Міністерство економіки запропонувало попередній варіант – 7 тис. 651 грн (плюс 14% порівняно з нинішньою). «Слово і діло» дослідило, як змінювався розмір мінімальної зарплати в Україні у гривнях та доларах.
На початок 1997 року, коли в Україні вже увійшла в обіг гривня, мінімальна зарплата становила лише 15 грн або трохи більше 8 доларів. В 1998-му мінімалка була на рівні 45 грн або близько 18,36 доларів. (Щоб подивитися інфографіку, догортайте до кінця публікації)
 

КМУ підвищив тариф на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт-год.

Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення до 2,64 грн за кіловат-годину.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє РБК-Україна.
«Міністр енергетики Герман Галущенко терміново вніс на розгляд Кабміну постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення. Постанова уряду вже була схвалена. Новий тариф становитиме 2,64 грн/кВт-год.», – ідеться у повідомленні.
 

Картка «єВідновлення» для отримання компенсації

Картку для її зарахування можна відкрити різними способами.
У травні в Україні запрацювала програма «єВідновлення». Завдяки їй українці зможуть одержати кошти на ремонт житла, яке постраждало через військове вторгнення РФ.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України пояснили, як відкрити картку для отримання компенсації та як нею скористатися.
 

Підвищення цін на електроенергію і віялові відключення у червні

Першого червня в Україні планують підвищити ціни на електроенергію для населення.
Стрибок буде чималим. Від нинішніх 1,68 до 2,88 грн за кВт·год. Розглядали й значно різкіші сценарії... Були пропозиції підвищити ціну в 2,5 разу, наприклад.
І варто розуміти, що з підвищенням зволікали, як могли, воно мало би відбутися ще в квітні, потім у травні й от — довідкладали до літа. Відкладали б і надалі, але в системі просто немає грошей. Розмір дірки через дотування цін уже на рівні 140 млрд грн (майже 4 млрд дол.), а покривати їх нема чим. Основним донором завжди був (та й залишається) «Енергоатом», який відпускав електроенергію за пільговими цінами. Але його можливості у війну різко зменшилися. 2021 року з 86 млрд кВт·год виробництва НАЕК майже половину (46%) давала захоплена зараз орками Запорізька АЕС. Рештою станцій нинішнього тарифу не потягнути. Повна собівартість (з урахуванням усіх витрат) у атомників уже підбирається до нинішньої ціни електроенергії для населення.
 

Україна й Польща з'єднали енергосистеми додатковою лінією електропередачі

"Укренерго" спільно з польським оператором системи передачі електроенергії PSE модернізували потужну лінію електропередачі між Польщею та Україною.
Про це заявили в "Укренерго". Повідомляється, що відновлений інтерконектор з Польщею функціонує з 27 квітня 2023 року і успішно відпрацював 3 дні в тестовому режимі.
"Ця міждержавна лінія електропередачі означає додаткову надійність роботи української енергосистеми як частини європейської енергомережі", - заявили в компанії.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні257
mod_vvisit_counterВчора5889
mod_vvisit_counterЦього тижня257
mod_vvisit_counterМинулого тижня43416
mod_vvisit_counterЦього місяця257
mod_vvisit_counterМинулого місяця201395
mod_vvisit_counterЗа весь час23021175