Впродовж літа і до вересня 2023 року курс долара в Україні має бути стабільним.
Такий фінансовий прогноз зробив виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин.
Експерт зазначає, що літо - це період дефляції, активних поставок на внутрішній ринок продовольства з відкритого ґрунту.
Індекс споживчих настроїв зріс за місяць на 7,4 пункту до 92 за підсумками травня.
Про це свідчать дані щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні" від Info Sapiens.
Українці покращили оцінку свого поточного матеріального становища (+6,1 до 50,5), готові робити більше великих покупок (+4,2 до 66,2) та стали впевненішими у своїх майбутніх доходах (+8,2 до 107,6). Загалом індекс поточного становища зріс на 6,1 до 58,4.
З початку повномасштабного вторгнення російських військ, 40% українців відчули зниження доходів, у 15% розмір зарплати не змінився, а 5% зарплата навіть збільшилася.
За інформацією видання, результати опитування показали, що за період війни у 40% працюючих українців доходи зменшилися, у 31% опитаних заробітна плата стала значно меншою, а у 9% дохід знизився, але несуттєво.
"Ще 15% респондентів зазначили, що дохід залишився незмінним, а у 5% заробітна плата стала навіть більшою", - йдеться у матеріалі.
На Херсонщині, де росіяни підірвали Каховську ГЕС, спостерігається тенденція до зниження рівня води, повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.
Він розповів про ситуацію в регіоні.
«По правобережжю вода тримається на відмітці 5,38 метра, по Херсону 5,35 м. Вже бачимо, що на 20 см за ніч вода впала», – зазначив Прокудін.
Крім того, він повідомив, що станом на ранок, 9 червня, затоплено 3 624 будинки у 32 населених пунктах Херсонської області. На ранок евакуювали 2352 людини. Також із зони затоплення вивезли близько 550 тварин.
В Україні почали обговорювати можливе підвищення мінімальної зарплати у 2024 році.
Як повідомила Федерація профспілок, на спеціальному засіданні робочої комісії Міністерство економіки запропонувало попередній варіант – 7 тис. 651 грн (плюс 14% порівняно з нинішньою). «Слово і діло» дослідило, як змінювався розмір мінімальної зарплати в Україні у гривнях та доларах.
На початок 1997 року, коли в Україні вже увійшла в обіг гривня, мінімальна зарплата становила лише 15 грн або трохи більше 8 доларів. В 1998-му мінімалка була на рівні 45 грн або близько 18,36 доларів. (Щоб подивитися інфографіку, догортайте до кінця публікації)
Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення до 2,64 грн за кіловат-годину.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє РБК-Україна.
«Міністр енергетики Герман Галущенко терміново вніс на розгляд Кабміну постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення. Постанова уряду вже була схвалена. Новий тариф становитиме 2,64 грн/кВт-год.», – ідеться у повідомленні.
Картку для її зарахування можна відкрити різними способами.
У травні в Україні запрацювала програма «єВідновлення». Завдяки їй українці зможуть одержати кошти на ремонт житла, яке постраждало через військове вторгнення РФ.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України пояснили, як відкрити картку для отримання компенсації та як нею скористатися.
Першого червня в Україні планують підвищити ціни на електроенергію для населення.
Стрибок буде чималим. Від нинішніх 1,68 до 2,88 грн за кВт·год. Розглядали й значно різкіші сценарії... Були пропозиції підвищити ціну в 2,5 разу, наприклад.
І варто розуміти, що з підвищенням зволікали, як могли, воно мало би відбутися ще в квітні, потім у травні й от — довідкладали до літа. Відкладали б і надалі, але в системі просто немає грошей. Розмір дірки через дотування цін уже на рівні 140 млрд грн (майже 4 млрд дол.), а покривати їх нема чим. Основним донором завжди був (та й залишається) «Енергоатом», який відпускав електроенергію за пільговими цінами. Але його можливості у війну різко зменшилися. 2021 року з 86 млрд кВт·год виробництва НАЕК майже половину (46%) давала захоплена зараз орками Запорізька АЕС. Рештою станцій нинішнього тарифу не потягнути. Повна собівартість (з урахуванням усіх витрат) у атомників уже підбирається до нинішньої ціни електроенергії для населення.
"Укренерго" спільно з польським оператором системи передачі електроенергії PSE модернізували потужну лінію електропередачі між Польщею та Україною.
Про це заявили в "Укренерго". Повідомляється, що відновлений інтерконектор з Польщею функціонує з 27 квітня 2023 року і успішно відпрацював 3 дні в тестовому режимі.
"Ця міждержавна лінія електропередачі означає додаткову надійність роботи української енергосистеми як частини європейської енергомережі", - заявили в компанії.
|
|