ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Чому курс тримається на позначці 40 і що буде далі?

Грудень та січень – традиційно найскладніші місяці для гривні. У цей час на курс одночасно тиснуть передноворічне пожвавлення державних видатків, зменшення обсягів агроекспорту та зростання імпорту.
Як наслідок, навіть у мирні часи на межі років українська валюта традиційно здавала позиції, які надолужувала навесні та влітку.
Під час великої війни до перелічених факторів додалися нові. Їх вплив уже зараз можна побачити на рекордних обсягах валюти, яку Нацбанку доводиться продавати із золотовалютних резервів для задоволення надлишкового попиту.
Хоча більшість макроекономічних чинників грають проти гривні, на готівковому ринку вона не лише зберігає свої позиції, а й потроху зміцнюється.
 

Яка зараз вартість квартир у Львові тепер?

На сьогоднішній день ринок нерухомості у Львові доволі складний. Через війну та масовані обстріли українці побоюються вкладати гроші у нерухомість. Проте, купівля житла у місті повністю не припинилася. Скільки зараз вартує квартира у Львові, якому саме житлу надають перевагу люди, і що буде з ринком нерухомості 2023 року.
Фахівець із підбору нерухомості у Львові Володимир Глущак розповів, що на ринок нерухомості зокрема вливає війна, масовані обстріли та блекаут.
Здебільшого сьогодні у Львові продаються квартири на вторинному ринку з ремонтом, а також дуже бюджетні варіанти. Та бувають випадки, що через непердбачувану ситуацію в Україні, покупці побоюються і намагаються відтерміновувати покупку навіть хороших варіантів житла, каже ріелтор.
 

Як зміняться пенсійні виплати з лютого 2023

З 24 лютого 2022 року в Україні триває війна. Протягом минулого року двічі було проведено планове підвищення пенсій. Розповідаємо, чи будуть підвищені пенсійні виплати в лютому 2023 року.
Останнє підвищення пенсій в Україні відбулося 1 грудня 2022 року. Це було пов’язано із зростанням прожиткового мінімуму. До цього мінімальна зарплата піднялася на 200 грн, і відповідно деякі пенсії було підвищено в жовтні 2022 року. Мінсоцполітики на новий 2023 рік не планує підвищувати пенсійні виплати, проте передбачається індексація пенсій.
 

Коли є війна не звільняє від оплати комунальних послуг

Ще влітку Верховна Рада України запровадила мораторій на підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для населення, який діятиме протягом воєнного стану в Україні та шість місяців після.
Нагадаємо, чи змінилися тарифи на інші комунальні послуги із 1 лютого 2023 року.
Який буде тариф на світло з 1 лютого?
 

Київстар змінює неякі тарифи з лютого

Київстар міняє тарифи на мобільний зв’язок. Подорожчання торкнеться лінійки найпопулярніших тарифів.
У Київстарі пояснили, що підвищення тарифів пов’язане із великими інвестиціями у телеком-індустрію. Йдеться про чималу суму понад 3 500 000 000 грн. Тому, щоб і надалі мати можливість вкладати гроші, мобільний оператор змушений оновлювати умови за своїми тарифами.
 

З'являться нові автомобільні номери в Україні (подробиці МВС)

Власники вже зареєстрованих автомобілів в Україні отримають нові номери.
Про це йдеться у відповідному наказі МВС, пише пресслужба відомства.
 

Українські програмісти працюють над Wi-FI, буде доступний в радіусі 120 кілометрів

Обладнання, яке здатне покривати сигналом Wi-Fi великі відстані, використовують у місцях, де неможливо прокласти дротовий інтернет, та у зонах рятувальних робіт.
«Ми створюємо програмне забезпечення для обладнання, яке дозволяє покривати WiFi-сигналом території в радіусі до 120 кілометрів від точки доступу. Там, де неможливо прокласти дротовий інтернет, або навіть у зонах роботи рятувальних операцій на місцях катастроф», — розповів віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic Андрій Яворський.
 

Чи вистачить ресурсів до кінця опалювального сезону?

Україні достатньо ресурсів для продовження та завершення опалювального сезону у нормальному режимі.
Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок, 24 січня.
«У нас достатньо ресурсів для продовження та завершення опалювального сезону у нормальному режимі. У газосховищах зберігається близько 11 млрд. кубів газу, а на складах – майже 1,2 млн. тонн вугілля», – сказав він.
Також прем'єр розповів, що стан енергосистеми України залишається складним, але контрольованим.
 

Укртелеком встановлює безкоштовні точки доступу Wi-Fi у п’яти містах

В ЗМІ неодноразово підіймалася тема блекауту, який можливий через регулярні ракетні обстріли української критичної інфраструктури з боку росії. В таких умовах людям, які не мають світла та Інтернету і не можуть зв’язатися з рідними або дізнатися новини, потрібен план Б. І, схоже, у компанії «Укртелеком»‎ такий план є.

Оператор пропонуватиме населенню безкоштовний доступ до Wi-Fi з власних розподільчих шаф навіть в умовах тимчасової відсутності електроживлення. Як говориться на офіційному сайті компанії, ця послуга означає можливість безкоштовно скористатися доступом до Інтернету на швидкості до 20 Мбіт/с у середньому радіусі 10 м від шафи. Але фактична швидкість та радіус визначатимуться кількістю споживачів, що одночасно користуються Wi-Fi, та специфікаціями пристрою споживача.
 

Як під час війни виживав фриланс у Україні

Як вижив фриланс під час війни та як змінився Freelancehunt — про це та багато іншого розповідає засновник сервісу Олег Топчій.Через війну багатьом компаніям довелося у кращому разі швидко змінити стратегію розвитку, у гіршому — остаточно перестати працювати.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні719
mod_vvisit_counterВчора6268
mod_vvisit_counterЦього тижня39187
mod_vvisit_counterМинулого тижня46889
mod_vvisit_counterЦього місяця60658
mod_vvisit_counterМинулого місяця197075
mod_vvisit_counterЗа весь час22236215