ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

Шмигаль розповів про наслідки атаки 14 січня для енергетики

Остання масована ракетна атака 14 січня мала деструктивні наслідки для енергосистеми й призвела до серйозних пошкоджень об'єктів генерації.
Про це під час засідання уряду 17 січня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Остання масована атака мала деструктивні наслідки для української енергетики. Зазнали пошкоджень об'єкти генерації: 1 блок теплової електростанції на Сході та 8 блоків теплових електростанцій на Заході нашої країни. Пошкоджено три магістральні підстанції та одну повітряну лінію», – зазначив прем'єр.
 

У енергосистемі Україні зберігається значний дефіцит, в 6 областях аварійні відключення – "Укренерго"

Станом на ранок 17 січня в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності, застосовані аварійні відключення у шести областях України.
Про це заявили в "Укренерго".
"Станом на 10:30 17 січня зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у ранковий і вечірній піки споживання. Це наслідки масованих ракетних та дронових атак по енергетичній інфраструктурі", - йдеться у повідомленні.
 

Що може статися з курсом до кінця року, долар по 50 гривень?

До кінця 2023 року курс долара в Україні навряд чи перетне позначку, яку встановив уряд для валюти – 42 грн/долар.Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань економічного розвитку Олександр Маріковський.
"Україна продемонструвала, що має гарні інструментарії, які дозволили "вирулювати" з рецесії, спричиненої кризою через агресію Російської Федерації проти нашої держави. Зокрема, це випуск військових облігацій, які були реалізовані на суму понад 200 млрд гривень", – зазначив Маріковський.
 

Інфляція в Україні в 2022р. становила 26,6%

У грудні 2022 року інфляція зросла порівняно з листопадом на 0,7%, за 2022 рік у цілому ціни зросли на 26,6%. Про це свідчать дані Держстату. При цьому базова інфляція в грудні порівняно із листопадом 2022 року становила 0,8%, за рік у цілому - 22,6%. Ціни на продукти харчування на споживчому ринку у грудні зросли на 0,7% порівняно з листопадом, на 34,4% - до грудня 2021 року.
 

Споживання електрики зросло через морози

В Україні станом на ранок 9 січня зросло споживання електрики через зниження температури та збільшення споживання промисловістю та бізнесом. Про це повідомляє «Укренерго».
Щоб забезпечити баланс в енергосистемі до всіх областей доведено ліміти споживання, що діють з 4:00 до 24:00. Їхнє перевищення призведе до застосування аварійних обмежень.
 

За підсумками 2022 року економіка України впав на 30,4 відсотка

Падіння ВВП України за підсумками 2022 року оцінюється у 30,4% (з похибкою у ±2%). Це найгірший показник за всю історію незалежності країни, але результат все ж краще, ніж передбачалося за попередніми прогнозами.
Про це повідомляє Міністерство економіки.
При цьому в 2021 році ВВП показав зростання на 3,4%.
 

Вся Україна до обіду зі світлом оскільки тепла погода

Завдяки теплій погоді споживання в Україні знизилося, а електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття навантаження, тож до 14:00 обмеження споживання не застосовуються.
Про це повідомила пресслужба Укренерго.
 

У яких сферах зростуть зарплати у 2023-му

В Україні у 2023 році близько 60% роботодавців мають намір підвищити заробітні плати своїм співробітникам. Здебільшого це стосується сімох галузей.
Державна служба статистики перестала звітувати про рівень середньої заробітної плати в країні з початком війни, до вторгнення рф у січні 2022 року рівень середньої зарплати становив близько 14,5 тис. грн.
 

Зростання Україні у 2023 буде повільнішим через ракетний терор РФ, цьогоріч ВВП впаде на третину

Попри відновлення у 2 кварталі, економіка України залишається пригніченою. Цьогоріч ВВП впаде близько на третину, а у 2023 році зростатиме повільніше, ніж очікувалось, через удари по енергоінфраструктурі.
Про це на презентації Звіту про фінансову стабільність заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
"Завдяки тій міцності, яку банківська система отримала раніше, завдяки реформам і регулярному стрес-тестуванню, реальний стрес-тест вона проходить доволі непогано.
Довіра до банківської системи зберігається, банківська зберігає ліквідність, продовжує кредитувати", - заявила Рожкова.
 

14 системно важливих банків cтворели банківську мережу на випадок блекауту

В Україні створено мережу POWER BANKING, яка об'єднує усі 14 системно важливих банків та включає понад 1 000 відділень у всіх регіонах країни для роботи під час блекауту.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
«За ініціативи Національного банку всі системно важливі банки об’єдналися для створення спільної банківської мережі – POWER BANKING. Це спільна мережа відділень банків по всій Україні, які будуть працювати та надавати клієнтам банківські послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту», – йдеться у повідомленні.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1178
mod_vvisit_counterВчора6268
mod_vvisit_counterЦього тижня32789
mod_vvisit_counterМинулого тижня47233
mod_vvisit_counterЦього місяця61117
mod_vvisit_counterМинулого місяця197075
mod_vvisit_counterЗа весь час22236674