ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Литовці розпочали безкоштовну навчальну програму для українок в ІТ і інженерії

Литовські ініціатори за підтримки Vinted, Google.org та інших технологічних компаній створили безоплатну програму «Women Go Tech», за допомогою якої українські жінки зможуть долучитись до сфери IT чи технологій. Цього року «Women Go Tech» представляє навчання за двома напрямками:
    професійну менторську програму «Acceleration Program»;
    серію дистанційних занять «Discovery Program».
 

Що може робити чат-бот на базі штучного інтелекту у освіті

Певно ж, ви чули про ChatGPT, а можливо, хтось із вас уже ним скористався. Це чат-бот на базі штучного інтелекту, що здатний за лічені секунди писати сценарії, текстовий контент і навіть творити вірші. Ба більше, ви можете «посперечатися» з чатом у режимі реального часу, наче ведете живе листування з товаришем, і, повірте, його відповіді не будуть банальним й примітивними.
Цей бот з'явився в листопаді 2022 року і одразу захопив увесь світ. Компанія OpenAI, що розробила цю технологію спільно з Ілоном Маском, відкрила для користувачів крутого робота-помічника та паралельно створила й певну загрозу освіті. Чому?
 

В українських школах планують запровадити білінгвальне навчання (українська і англійська)

У межах реформи середньої освіти МОН планує впровадити білінгвальне (українською та англійською) навчання в курс старшої школи.
Про це в ефірі телеканалу «ДОМ» розповів Олег Єресько, генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України.
Йдеться про білінгвальне викладання тих предметів, які школярі оберуть як профільні.
 

З яких предметів складатиметься тестування НМТ у 2023 році

У мультипредметному тесті буде три предмети.
Через військове вторгнення Росії в Україні зазнав змін освітній процес. Багато шкіл проводили навчання в онлайн-режимі, а випускники цього року мають складати національний мультипредметний тест (НМТ) замість ЗНО. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у власному Telegram-каналі розповів, які предмети будуть обов'язковий на НМТ у 2023 році.
 

Китаєць захистив у Львові докторську дисертацію українською мовою

30-річний випускник аспірантури, китаєць Ше Сяньнін успішно захистив українською мовою дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії (Ph.D.) у Львівській політехніці. Хлопець зізнається, що українська мова далася йому дуже нелегко, однак коли їхав вчитися в Україну, розумів, що мусить її вивчити. У Львівській політехніці кажуть, що це перший такий випадок в університеті.
Як розповіли у Львівській політехніці, до Львова Ше Сяньнін приїхав шість років тому, після завершення бакалаврату в університеті провінції Хенань. Спочатку його зарахували на підготовче відділення, де він вивчав українську мову. Потім вступив до магістратури на прикладну механіку, а після її завершення – до аспірантури, хоча коли їхав в Україну, то чіткого наміру залишатися тут в аспірантурі не мав.
 

В Міносвіти розповіли про правила вступної кампанії у 2023 році

У міністерстві освіти і науки України представили модель, за якою проходитиме вступна кампанія в 2023 році. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, під час дискусій щодо вступної кампанії учасники передусім звертали увагу на питання безпеки.

Обов'язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.У міністерстві освіти і науки України представили модель, за якою проходитиме вступна кампанія в 2023 році. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, під час дискусій щодо вступної кампанії учасники передусім звертали увагу на питання безпеки.
Обов'язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.
 

Оцінки у нових умовах давно втратила свою дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту - Лікарчук

Багато років, як науковець, досліджую історію освіти Украіни. А іще більше років - працюю в системі освіти. І тому з абсолютною впевненістю можу сказати, що іще ніколи в системі загальної середньої освіти держави не приділялася така увага оцінюванню знань здобувачів освіти, як сьогодні.
 

У 2023 році ДПА у школах скасовано

Як і торік, випускники складатимуть Національний мультипредметний тест.
В Україні школярі не складатимуть Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2023 році.

Про це повідомила член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, інформує Дзеркало тижня.

Отже, випускники закладів середньої освіти замість ДПА складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).
 

Понад 21 тис. студентів України буде переведено на бюджетну форму навчання

Понад 21 тис. студентів України буде переведено на бюджетну форму навчанняМОН завершує перший етап переведення на навчання за держзамовленням дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також дітей мешканців особливо небезпечних територій.

 У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що понад 21 тис. студентів буде переведено на бюджетну форму навчання. 
 

Що чекає українських учнів після повернення зі інших країн

За даними МОНу у вересні, за кордоном вимушено перебували понад 480 тисяч дітей шкільного віку. Статистика Європейської комісії за лютий-грудень дещо різниться – приблизно 700 тисяч дітей інтегровано в шкільних системах ЄС (а це без урахування біженців у Канаду, США, Великобританію та країни, що не входять до Євросоюзу).

Більшість із цих дітей, відповідно до законодавства країн, де вони віднайшли прихисток, повинні відвідувати місцеві заклади освіти. Частина з них до того ж продовжує навчання в українських школах дистанційно. Є і такі, які за різних причин не можуть доєднуватися до освітнього процесу за українськими програмами.

Та рано чи пізно родини планують повертатися додому, а це означає, що дітям доведеться реінтегруватися в українську освітню систему. Одним із найактуальніших у зв’язку із цим питанням для батьків є підтвердження освітнього рівня дитини в Україні.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2531
mod_vvisit_counterВчора3176
mod_vvisit_counterЦього тижня12918
mod_vvisit_counterМинулого тижня25563
mod_vvisit_counterЦього місяця78328
mod_vvisit_counterМинулого місяця108584
mod_vvisit_counterЗа весь час25307770