Українська академія друкарства (УАД) невдовзі відзначатиме 95-ліття.
Щоправда, у Міністерстві освіти і науки вирішили приєднати заклад до Львівської політехніки в межах модернізації мережі вищих навчальних закладів. Що кажуть у МОН, чому колектив академії проти та які ще виші можуть потрапити під реорганізацію.
|
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували ще один варіант тестів для підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році.
Про це пише із посиланням на публікацію УЦОЯО.
Раніше УЦОЯО уже оприлюднив перший варіант тренувальних тестів, укладених на основі матеріалів, що були використані на реальному тестуванні у 2023 році. Відтепер став доступний ще й другий варіант.
У Львові знову освітнє збурення. Як і попереднього разу Українська академія друкарства, схоже, не дає спокою своїм існуванням у високих кабінетах Міністерства освіти.
На цей раз, вже новий міністр освіти, також вирішив припинити існування освітнього закладу заснованого в грудні 1930 року в Харкові, а в 1945 переведеному до Львова.
Однак на відміну від попередника, Оксен Лісовий планує приєднати УАД вже не до Львівського національного університету імені Івана Франка, а до Національного університету “Львівська політехніка”.
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту (НМТ).
Випускники можуть ознайомитися із завданнями на сайті, повідомили в установі.
До представлених предметів увійшли:
українська мова; українська література; математика; історія України; англійська мова; німецька мова; французька мова; іспанська мова; біологія; фізика; хімія; географія.
Предметні тести мають вигляд окремих pdf-файлів, тому будуть зручними для людей, у яких повільний інтернет.
Батьки та освітяни оцінюють емоційний стан учнів краще, ніж він є насправді.
Лише 2-4% батьків, учителів та представництва адміністрації закладів освіти вважають, що учні мають скоріше тривожний чи дуже тривожний стан. Водночас серед самих учнів та учениць цей показник сягнув 12%.
Про це свідчать результати дослідження "Війна та освіта. Два роки повномасштабного вторгнення", яке презентували Міжнародний благодійний фонд savED у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики національного мультипредметного тесту 2024 року.
На сайті опублікували інформацію про кількість завдань із кожного предмета, форми тестових завдань, час на їхнє виконання та схеми нарахування балів.
Міністерство освіти та науки затвердило дати складання національного мультипредметного тесту-2024.
Мультитести відбудуться з 14 травня по 19 липня. У цей період відбудеться основна та додаткова сесія. Лісовий додав, що МОН уже затвердив кількість та форми тестових завдань, а також схеми нарахування балів.
Документ визначає основні засади підготовки та проведення НМТ для оцінювання результатів навчання вступників, які будуть використані ними для вступу до закладів вищої освіти.
Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану.
Участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або здобудуть її в рік проходження НМТ та зареєструвалися відповідно до вимог законодавства.
До завершення навчального року кількість вищих навчальних закладів в Україні стане меншою на 60 ВНЗ та відокремлених структурних підрозділів.
Відповідне рішення було прийняте за результатами чергового засідання Акредитаційної комісії, що відбулося у Міністерстві освіти і науки 31 березня 2014 року.
Заступник міністра освіти і науки Михайло ВИННИЦЬКИЙ : «Поділ бюджетник/контрактник має відійти в минуле»
Україна не тільки не припинила під час повномасштабних воєнних дій освітнього процесу, а й продовжує реформу галузі. Зокрема це стосується вищої освіти, яка за роки незалежності змінювалась неодноразово. Нині у планах уряду — зміна підходів до державного замовлення й фінансування вищої освіти.
|
|