Мінілабораторію, створену українськіми дітьми, доставлять на Міжнародну космічну станцію.
Ракета SpaceX-31 відправила на Міжнародну космічну станцію науковий проект, створений школярами з міста Сколе, що на Львівщині. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Старт відбувся 4 листопада з миса Канаверал у штаті Флорида. На борту ракети зокрема був експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук.
"Експеримент команди має назву "Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації". (...) Переможці й переможниці конкурсу SSEP мають змогу відправити справжні мінілабораторії дослідження мікрогравітації на МКС на космічному кораблі SpaceX Dragon", – заявили у міністерській прес-службі.
Зазначається, що загалом це вже третій науковий проект українських школярів, який полетів у космос.

Інші новини науки
Як писав УНІАН, астрономи розробили новий спосіб розрахунку траєкторії польоту великих комет, які називають "убивцями міст". Новий метод дозволить виявляти небезпеку за багато років до того, як така комета наблизиться до Землі.
Також ми розповідали, що 2 серпня 2027 року очікується найтриваліше повне сонячне затемнення у XXI столітті. Його можна буде спостерігати в Північній Африці, у районах із населенням приблизно 90 мільйонів осіб. Його вже зараз називають "затемненням століття".

Інф.: УНІАН

Коментарі