ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Борги уряду вперше перевищили 10% державного бюджету

Видатки з обслуговування боргів уряду вперше з початку світової кризи 2008 року перевищили 10% надходжень загального фонду державного бюджету України (за січень-травень 2013 р.). Про це заявив народний депутат з фракції УДАР Віктор Пинзеник.
"Чергова звітність зафіксувала нове урядове "покращення", - констатував нардеп. Віктор Пинзеник нагадав, що йдеться лише про сплату відсотків за боргами, що становили в абсолютному розмірі 12,1 мільярдів гривень. За підрахунками економіста, це майже на 40% більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року.
 

За кілька місяців платоспроможність Кабміну опиниться під загрозою, - експерт

Команда "сімейних молодореформаторів" з останніх сил відтягує економічний колапс, проте ці заходи лише погіршують перспективи країни після того, як ресурс "стабілізації" вичерпається. Про це пише економіст Любомир Шавалюк.
Зокрема, експерт зазначає, що на тлі падіння промисловості загрозливими видаються показники фінансового сектору. Так, дефіцит зведеного бюджету України за чотири місяці 2013-го сягнув 18,9 мільярдів гривень, що втричі більше, ніж за аналогічний період 2012-го. При цьому в розшифровці доходів до скарбниці нинішнього року з'явилися авансові внески з податку на прибуток підприємств, які в I кварталі становили 10,7 мільярдів гривень, зазначає експерт.
 

Заборгованість із зарплати в Києві вже сягнула 77,3 мільйона гривень

У Києві загальна сума заборгованості із зарплати на 1 червня 2013 склала 77,3 мільйона гривень. Про це повідомило управління служби статистики Києва.
В управлінні відзначили, що понад 72% заборгованості з виплати зарплати в Києві становлять виплати в промисловій сфері - 55,7 мільйони гривень. Заборгованість виплат заробітних плат у професійній, технічній та наукової діяльності - близько 11,5 мільйонів гривень.
 

Скільки заробляють українці за кордоном

Сьогодні все більше наших співвітчизників прагнуть виїхати за кордон, якщо не на постійне місце проживання, то хоча б у пошуках роботи, отримавши дозвіл на проживання або інші відповідні документи.
За офіційною статистикою в європейських країнах працює понад 1 мільйон українців. Це число тільки офіційно працевлаштованих громадян, далеко не всі знаходять час і гроші на те, щоб оформити дозвіл на роботу.
Так скільки ж отримують наші співвітчизники за кордоном, якщо готові йти на витрати і ризик бути депортованими назад?
 

Влада може піти на нові побори для українців, щоб повернути кредитні борги, - експерт

Олег Соскін: Грошей нема, правлячий режим близький до катастрофи  
26 червня в Україні перебувала місія МВФ на чолі із новим керівником місії в Україні Ніколаєм Георгієвим. Представники Міжнародного валютного фонду зустрілися з Азаровим та Арбузовим, однак, схоже, що нічого втішного правлячий режим від МВФ не почув. Це означає, що вже в липні 2013 року уряд Азарова-Арбузова має думати над тим, як повернути черговий транш у розмірі 1,4 млрд. доларів.
 

"Дірка" в бюджеті за 5 місяців зросла в 5 разів

Дефіцит державного бюджету в січні-травні 2013 року, порівняно з січнем-травнем 2012 року, виріс в 5 разів - до 18,488 мільярда гривень.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.
Згідно з повідомленням, дефіцит зведеного бюджету України за січень-травень 2013 року сягнув 21,712 мільярда гривень, що в 4,5 рази більше показника січня-травня 2012 року.
 

"Укренерго" розтринькало 130 мільйонів гривень, - Рахункова палата

ДП НЕК "Укренерго" було спроможне самостійно профінансувати проект з оновлення енергосистеми Криму, на реалізацію якого було використано 241,7 мільйона гривень з державного бюджету.
Такого висновку дійшла Рахункова палата за результатами аудиту проекту "Переведення на напругу 330 кВ повітряної лінії Сімферополь-Севастополь з реконструкцією та розширенням підстанцій "Сімферополь" і "Севастополь", який реалізовувався протягом 2006-2011 років.
 

Чиновникам вистачає бюджетних грошей на екзотичні квіти

Протягом року державні відомства закупляли квіти для урочистих заходів за бюджетні гроші дорожче, ніж минулих років.
Як зазначається, у букетах чиновників - не тільки троянди різних сортів, а й пальми, кокоси, умбулятоси й еустоми.
Ялинкам, трояндам, пальмам і цимбідіумам надає перевагу Державне управління справами.
Так у вересні минулого року відомство уклало угоду з ТОВ "Дон Піон" на постачання квітів на орієнтовну суму 900 тисяч гривень. Тоді замовили всього 62 найменувань квітів, найдорожчими з яких були ялинки по 250 гривень та орхідеї Фаленопсіс по 150 гривень.
 

Банкам заборонили змінювати курс валюти по кілька разів за день

Національний банк відмовив банкам у можливості встановлювати різні курси обміну готівкової валюти для всіх своїх точок та змінювати їх протягом одного дня.
Ці обмеження були встановлені постановою НБУ N538/2009 під час фінансової кризи. Банки звернулися до регулятора з пропозицією скасувати їх, так як, на їхню думку, існуючий стан справ не відповідає ринковій кон'юнктурі і тягне за собою "істотні збитки".
Однак регулятор вважає, що скасування цих норм є передчасним.
 

Куди летить українська економіка: важливі показники

В Україні зберігається складна економічна ситуація, про що свідчить падіння вантажообігу в першому кварталі на 9,3%.
У тому числі впали на 6,8% вантажні перевезення залізницею (через падіння транзиту вантажів територією України внаслідок цілеспрямованої політики Росії щодо завантаження своїх портів, а також проходженні вантажів по території Білорусії, яка входить до МС), на 1,4% - автотранспортом, на 2,9% - авіатранспортом, на 15,1% - трубопровідним транспортом (через зниження обсягів транзиту російського газу), на 31,9% - водним транспортом.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1723
mod_vvisit_counterВчора2222
mod_vvisit_counterЦього тижня6260
mod_vvisit_counterМинулого тижня19759
mod_vvisit_counterЦього місяця79634
mod_vvisit_counterМинулого місяця143567
mod_vvisit_counterЗа весь час25677260