ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

Влада запланувала чергове колосальне нишпорення по кишенях напівпритомної країни

5 квітня Держагентство із земельних ресурсів оприлюднило третій проект закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", - інформує "Економічна правда".
Голова Держземагенства Сергій Тимченко заявив, що мораторій на продаж землі можуть "зняти одночасно з ухваленням закону про обіг земель", тобто до 2016 року. З проекту зникли будь-які обмеження розмірів орендованих земель. Для селян це означає відсутність конкуренції в питанні ціни оренди, на ринку праці, вразливість будь-якої економічної діяльності на селі. В остаточному підсумку це призведе до знелюднення сільської місцевості. По суті, планується колосальне нишпорення по кишенях напівпритомної країни. В України відбирають один з останніх і чи не найбільший ресурс розвитку.  Детальніше
 

Європа знищує Кіпр як державу

Грецію та Кіпр пов'язують невидимі нитки духовної спорідненості, наступність у православній вірі. У цьому є і свої плюси, і свої мінуси. Греки, що живуть на материку, близько до серця і з тривогою сприймають все те, що відбувається на острові, а ситуація там складається вкрай сумнівна.
Республіка Кіпр як сучасну процвітаючу державу з високорозвиненою фінансової та банківської системою практично знищено.
Сьогодні дуже багато греків-кіпріотів впевнені в тому, що острівна економіка виграла б у довгостроковій перспективі, якби країна не перейшла на євро.
 

Швейцарія зберігатиме таємницю банківських вкладів

Швейцарія найближчим часом не збирається розкривати таємницю банківських вкладів
Президент Швейцарської конфедерації Уелі Маурер нагадав, що Швейцарія, на відміну від Люксембургу, який висловив готовність піти назустріч вимогам Брюсселя, не входить до Євросоюзу. Він сказав, що у Швейцарії немає ніяких причин відмовлятися від банківської таємниці, яка прирівнянна за важливістю до медичної таємниці.
Нагадаємо, глави міністерств фінансів Євросоюзу обговорили проект автоматичного обміну інформацією про банківські рахунки всередині 27 країн-членів ЄС. Їм не вдалося переконати главу австрійського Мінфіну Марію Фектер у правильності такого підходу. Інф.: uabanker.net
 

Повернути "ЛАЗ" державі - місія неможлива

Незабаром від бренду "ЛАЗ" у Львові може не залишитись нічого, як і від самого заводу. Вже влітку нові моделі автобусів виготовлятимуть на підприємстві у Дніпродзержинську.
Власник Ігор Чуркін обіцяє залишити у Львові частку виробництва, однак подальша доля одного з найбільших заводів автомобілебудування країни непевна: з лютого 2013 року підприємство не функціонує через брак замовлень, а сам Ігор Чуркін у інтерв'ю "Комерсант-Україна" заявив, що більше не інвестуватиме у виробництво у Львові та навіть вивезе до Дніпродзержинська частину обладнання.
 

Мін'юст оприлюднив суму збитків від корупції

Загальна сума збитків, завданих корупційними адміністративними правопорушеннями у 2012 році становила 1,191 млрд гривень.
Про це сказано у щорічному антикорупційному звіті міністерство юстиції, йдеться у повідомленні відомства.
За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, звіт було складено на підставі інформації, що надійшла від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів АРК, місцевих держадміністрацій та спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.
 

ЄС більше не дозволить відмивати та ховати гроші

Європа посилить боротьбу з відмиванням грошей та неплатниками податків.
Як повідомив голова Ради ЄС Херман Ван Ромпей, Євросоюз має намір зробити боротьбу з ухилянням від сплати податків та відмиванням грошей одним зі своїх головних пріоритетів, передає ZN.UA з посиланням на Deutsche Welle.
За словами голови ради ЄС, ця тема включена до порядку денного саміту Євросоюзу, який відбудеться 22 травня.
 

Україні треба перейняти економічну модель Німеччини - лідера науково-технологічного прориву

Німеччина будує модель народного капіталізму, а Україна - модель кланово-олігархічного державно-монополістичного капіталізму
Так вважає Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління.
У номері 4/2012 журналу "DE Magazin Deutschland" міністр економіки Німеччини Філіпп Рьослер опублікував статтю "Високий інноваційний потенціал". Вражає те, що Німеччина сьогодні є лідером науково-технологічного прориву, переходу до вищих господарсько-технологічних укладів. І головний пріоритет у розвитку свого господарства вони бачать в тому, щоб перейти до технологій, які не передбачають використання атомної енергії, газу, тим більше сланцевого, та нафти.
 

Путін знищив економіку Кіпру?

Любовні стосунки особливо розвинулися між кіпрськими банками і російською готівкою. Лише тиждень тому столиця Кіпру Нікосія була найбільшим іноземним рахунком Росії.
Минулого року офіційний потік капіталу досяг 56 мільярдів доларів, і центральний банк, підконтрольний Путіну, підрахував, що кінці двох третин з цієї суми можна знайти у нелегальній діяльності, такій як наркоторгівля, відкати та оптимізація податків.
Щоб зараз не залишалося з російських грошей на нікосійських рахунках, все це, безперечно, залишить Кіпр, але не повернеться назад до Росії. Все це потече у інші європейські раї, на кшталт голландських Антильських і британських Віргінських островів, - пише real-economy.com.ua з посиланням на The New York Times
 

Овочі вже подорожчали на 34,7%

За останні два тижні в Україні ціни на овочі зросли одразу на 34,7%, тоді як на початку квітня минулого року плодоовочева продукція подешевшала на 9,8%.
Зокрема, лише за підсумками минулого тижня ціни зросли на 19,3%, а за два тижні плодоовочева продукція в Україні подорожчала на 34,7% після більш ніж двомісячної цінової стабільності.
Основний набір овочів і фруктів станом на 5 квітня 2013 коштував вже на 92,7% дорожче, ніж роком раніше.
 

У базі даних офшорних зон є кількасот українських імен

Співзасновник Центру журналістських розслідувань Штефан Кандя розповідає про наслідки, які матиме публікація даних офшорних фірм із Віргінських островів, версію розмови з яким публікує tvi.ua.
Це може стати бомбою, яка струсить міжнародну мережу офшорних зон.
Приблизно 19-20 квітня Міжнародний консорціум розслідувальних журналістів має намір опублікувати базу даних офшорних фірм, зареєстрованих на Британських Віргінських островах. Це крихітні тропічні острівці у Карибському басейні неподалік Куби і Пуерто-Ріко. Очікується публікація бази даних із прізвищами власників, фірм-засновників і країн походження. Тож для любителів приховувати свої кошти за кордоном можуть настати невеселі часи.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3914
mod_vvisit_counterВчора7218
mod_vvisit_counterЦього тижня43694
mod_vvisit_counterМинулого тижня53130
mod_vvisit_counterЦього місяця11132
mod_vvisit_counterМинулого місяця230365
mod_vvisit_counterЗа весь час23478275