За словами Юргена Штарка, колишнього головного економіста ЄЦБ, час, який виділяли для порятунку євро Центральним банком валютного Альянсу, був втрачений даремно.
Він вважає, що через входження євро у фазу кризи управління, кризові явища тільки посилилися.
"Тиск на Берлін і ЄЦБ з боку Франції посилиться у вересні цього року після виборів до парламенту Німеччини", - сказав пан Штарк.
Французи вимагатимуть надання їм допомоги і відмови від бюджетних програм.
Міністерство доходів і зборів Олександра Клименка планує віднести цінні папери, деривативи та частки в компаніях у володінні фізичних осіб у сумі понад 1000 мінімальних зарплат (зараз понад 1,15 мільйон гривень) до предметів розкоші, з яких потрібно буде сплачувати податок на багатство.
Про це у своєму блозі пише керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.
Дефіцит державного бюджету в червні 2013 року становить 4,258 мільярда гривень, що на 81,2% перевищує показник попереднього місяця - 2,342 мільярда гривень.
Водночас ця цифра на 39,6% більша аналогічний показник у минулому році - 3,05 мільярда гривень.
"Дефіцит держбюджету за січень-червень 2013 становить 22 мільярди 745,5 мільйона гривень, у тому числі дефіцит загального фонду становить 24 мільярди 628,8 мільйона гривень, що на 11 мільярдів 967,1 мільйона гривень менше розпису на цей період", - йдеться у повідомленні Мінфіну.
Олег Соскін: Вихід із ситуації ще можливий
Економічна ситуація в Україні потребує ретельного контролю. Про це заявило керівництво Міжнародного валютного фонду.
Перша консультація з цього приводу між представниками МВФ і України може відбутися цієї осені. Контроль за виконанням таких вимог здійснюється щодо країн, у яких збереглася істотна заборгованість перед МВФ після завершення програми виділення позик. МВФ домовляється про проведення більш частих консультацій з представниками таких держав, насамперед з питань макроекономіки, пише Газета по-українськи.
Високий рівень захищених видатків у структурі державного бюджету України (близько 95,4%) в умовах зниження його доходів підвищує ризик девальвації національної валюти через ймовірності покриття формованого дефіциту чистої емісією гривні.
Таку думку наведено в аналітичному огляді інвесткомпанії "Конкорд Капітал".
За оцінками аналітиків компанії, у разі збереження негативної динаміки доходів держбюджету в третьому і четвертому кварталі 2013 року недовиконання дохідної частини в цілому за рік може скласти близько 25 мільярдів гривень, або 1,7% ВВП.
Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації за результатами тендерів уклало угоди на проведення наукових досліджень на 32,17 мільйони гривень.
Як наголошується, найбільші підряди отримало ВАТ "НПК "Наука".
Приватна компанія отримає 5350000 гривень на розробку систем багаторівневої логіки з використанням ефекту електроміграціі вакансій в нанорозмірних системах і 4,4 мільйони гривень на розробку молекулярних нанокапсулірованих форм медичних препаратів для вирішення проблеми вітамінізації населення.
Скільки не звітує український уряд про свою успішну боротьбу з заборгованістю по зарплаті, але віз і нині там.
Борги українців за зарплатою продовжують зростати.
З початку нинішнього року сума боргу зросла майже на 100 мільйонів гривень.
Цифру в 95900000 гривень озвучили в Державному управлінні статистики. Якщо на початку 2013 року борг становив 894 000 000, то 1 липня зафіксовано значення майже в 990 мільйонів гривень.
Згідно з даними Національного банку України, у червні в Україні істотно зросла грошова маса.
Зокрема, розмір готівкової гривні в червні в порівнянні з травнем збільшився на 6 мільярдів гривень, до 219 910 000 000 гривень, або на 2,8%, а загальна гривнева грошова маса збільшилася на 15 мільярдів гривень - до 836,49 гривень, або на 1,8%.
Всього протягом перших шести місяців 2013 готівкова гривнева маса зросла на 16,7 мільярдів гривень, або на 8,2%, а загальна грошова маса в Україні зросла на 63,3 мільярди гривень, або на 8,2%.
Загальна кількість вилучених з обігу підроблених банкнот євро за I півріччя 2013 збільшилося на 13,2% порівняно з попереднім півріччям і на 26,3% у порівнянні з АППГ - до приблизно 317 тисяч банкнот. Про це йдеться в повідомленні ЄЦБ.
У січні-червні поточного року найчастіше підробляли купюри в 50 євро (44,1% від числа вилучених банкнот), на другому місці слідували купюри по 20 євро (38%), найрідше підробляли банкноти в 500 євро (0,6%) і євро (0,3%), свідчать дані регулятора.
Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 27 мільйонів євро моральної шкоди ВАТ "Агрокомплекс".
Про це йдеться у відповідному рішенні ЄСПЛ.
Крім того, Україна зобов'язана виплатити 30 тисяч євро за видатками, таким чином, загальна сума компенсації "Агрокомплекс" становить 27,03 мільйона євро.
|
|