Уряд Азарова пропонує парламенту збільшити ставки акцизного збору на пиво, вина і тютюнові вироби
Про це йдеться у проекті закону № 2442а від 1 липня 2013 року. Згідно із документом, зміни до Податкового кодексу стосуватимуться акцизного податку; збору за першу реєстрацію транспортного засобу; податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено; збору за користування радіочастотним ресурсом України та збору за спеціальне використання лісових ресурсів.
Не секрет, що єдиною метою чинної влади є утримання гривні "на плаву" та недопущення високого рівня інфляції.
Як не дивно, але саме ці дії, на думку більшості експертів, призвели до того, що сьогодні українська економіка і фінансовий сектор відчувають значні труднощі. Тобто, зниженню ВВП та збільшенню боргового навантаження на банки сприяло саме створення дефіциту гривні та штучне подорожчання.
Стабільність національної валюти, за словами експертів, зберігалася надто високою ціною.
В Україні активно скорочується профіцит платіжного балансу.
Профіцит платіжного балансу України скоротився в травні до 514 мільйонів доларів на тлі падіння обсягу зовнішньої торгівлі, інвестицій та зовнішніх запозичень.
При цьому профіцит платіжного балансу за підсумками п'яти місяців у розмірі 3,3 мільярда не призвів до зростання резервів НБУ, адже Україна продовжує віддавати валютні борги МВФ. Необхідність й надалі проводити ці платежі дозволяє експертам говорити про загрози для валютного курсу гривні.
Ринок таксі хочуть монополізувати
Депутатське тріо Святаш - Немилостивий - Поляков запропонували поміняти правила гри на ринку таксі. Свої пропозиції вони узагальнили в законопроекті № 2393а, викладеному на сайті Верховної ради. Документ зареєстрований у парламенті в кінці травня 2013 року, але насправді він був готовий ще кілька місяців тому. За даними джерел "Економічної правди" (фото: proftaxi.org.ua) ініціаторами законопроекту виступили деякі люди, які захотіли витіснити зі столичного ринку всі приватні служби таксі. Однак витіснити - слово чревате, особливо в такому вибухонебезпечному сегменті. Тому переділ ринку вирішили "упакувати" під зміну правил. Детальніше
У другій половині червня Конфедерація будівельників України презентувала законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю".
Одна з цілей законопроекту - усунення з ринку недобросовісних забудовників і надання гарантій покупцям (інвесторам) квартир у споруджуваних будинках. Основним засобом досягнення цих цілей, на думку Юрія Сербіна, віце-президента Конфедерації будівельників, є "обов'язкове страхування відповідальності за збитки, які можуть бути заподіяні довірителям (інвесторам) діями або бездіяльністю забудовника".
Видатки з обслуговування боргів уряду вперше з початку світової кризи 2008 року перевищили 10% надходжень загального фонду державного бюджету України (за січень-травень 2013 р.). Про це заявив народний депутат з фракції УДАР Віктор Пинзеник.
"Чергова звітність зафіксувала нове урядове "покращення", - констатував нардеп. Віктор Пинзеник нагадав, що йдеться лише про сплату відсотків за боргами, що становили в абсолютному розмірі 12,1 мільярдів гривень. За підрахунками економіста, це майже на 40% більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року.
Команда "сімейних молодореформаторів" з останніх сил відтягує економічний колапс, проте ці заходи лише погіршують перспективи країни після того, як ресурс "стабілізації" вичерпається. Про це пише економіст Любомир Шавалюк.
Зокрема, експерт зазначає, що на тлі падіння промисловості загрозливими видаються показники фінансового сектору. Так, дефіцит зведеного бюджету України за чотири місяці 2013-го сягнув 18,9 мільярдів гривень, що втричі більше, ніж за аналогічний період 2012-го. При цьому в розшифровці доходів до скарбниці нинішнього року з'явилися авансові внески з податку на прибуток підприємств, які в I кварталі становили 10,7 мільярдів гривень, зазначає експерт.
У Києві загальна сума заборгованості із зарплати на 1 червня 2013 склала 77,3 мільйона гривень. Про це повідомило управління служби статистики Києва.
В управлінні відзначили, що понад 72% заборгованості з виплати зарплати в Києві становлять виплати в промисловій сфері - 55,7 мільйони гривень. Заборгованість виплат заробітних плат у професійній, технічній та наукової діяльності - близько 11,5 мільйонів гривень.
Сьогодні все більше наших співвітчизників прагнуть виїхати за кордон, якщо не на постійне місце проживання, то хоча б у пошуках роботи, отримавши дозвіл на проживання або інші відповідні документи.
За офіційною статистикою в європейських країнах працює понад 1 мільйон українців. Це число тільки офіційно працевлаштованих громадян, далеко не всі знаходять час і гроші на те, щоб оформити дозвіл на роботу.
Так скільки ж отримують наші співвітчизники за кордоном, якщо готові йти на витрати і ризик бути депортованими назад?
Олег Соскін: Грошей нема, правлячий режим близький до катастрофи
26 червня в Україні перебувала місія МВФ на чолі із новим керівником місії в Україні Ніколаєм Георгієвим. Представники Міжнародного валютного фонду зустрілися з Азаровим та Арбузовим, однак, схоже, що нічого втішного правлячий режим від МВФ не почув. Це означає, що вже в липні 2013 року уряд Азарова-Арбузова має думати над тим, як повернути черговий транш у розмірі 1,4 млрд. доларів.
|
|