В Україну капітали з офшорних зон, зокрема, Кіпру, навряд чи повертатимуться.
Про це заявила глава ради директорів групи "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) Валерія Гонтарєва.
На думку Гонтаревої, проблеми на Кіпрі спричинили більший вплив на дрібних та середніх власників, ніж на олігархів.
Сама ситуація означає глобальний наступ на офшори, який, за словами Гонтаревої, носитиме нецивілізований характер.
За чотири місяці поточного року Україна напозичала на 4,8 мільярди доларів.
Про це під час круглого столу повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.
"Для цілей обслуговування бюджету в цьому році нам потрібно близько 8 мільярдів, це і погашення обслуговування в тому числі. Так, ми залучили цього року вже чимало, зараз за станом на травень місяць ми на зовнішніх ринках залучили 2,2 мільярди та всередині країни теж 2,6 мільярди", - повідомила Галина Пахачук.
Зменшення попиту на яловичину призводить до подальшого скорочення закупівельних цін на ВРХ.
В кінці травня ціни на биків склали 14,00-15,50 грн./кг, що на 1,00-1,50 грн./кг менше цін попередніх місяців і на 5,50-6,00 грн/кг нижче аналогічних показників минулого року.
Про це повідомили в Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
Президент міжнародної громадської організації „Київський міжнародний енергетичний клуб” („Q-Club”) Олександр Тодійчук прокоментував для OSP-UA.INFO інформацію, опубліковану у ЗМІ 28 травня про те, що українська ГТС оцінена у 26-29 млрд. доларів.
"Думаю, що зараз розмови про приватизацію української ГТС чи передачу її в оренду передчасні, тому що, по-перше, ми не знаємо на яких вихідних умовах велася оцінка української газотранспортної системи, чи були там передбачені нові варіанти реверсного використання, підземних сховищ за європейськими стандартами, сланцевого газу, LNG-терміналу.
У схваленій вчора урядовій постанові передбачено, що видача дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства є платною і становить 4 мінімальні заробітні плати (з 1 січня цього року дорівнює 1147*4=4588 грн). Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.
"Ці кошти роботодавець перераховує до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вони використовуються на стимулювання створення нових робочих місць, виплати допомоги по безробіттю та проведення інших заходів, пов'язаних із забезпеченням зайнятості громадян України", - повідомив заступник директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олег Прутенко.
Декларації про доходи на суму понад 1 млн грн у цьому році задекларувало на 325 осіб більше, ніж торік.
Загальна сума доходу склала 5,9 млрд грн у 1362 киян.
"Зазначена цифра столичних мільйонерів не остаточна, оскільки перевірки декларацій про майновий стан і сум доходів ще тривають. Найбільше заможних громадян проживає у Голосіївському, Печерському, Оболонському та Шевченківському районах Києва", - повідомила голова Головного управління Міністерства доходів і зборів України Ірина Носачова.
Міністерство доходів та зборів має намір в цьому році посилити контроль за сплатою податку з закордонних переказів фізосіб.
Згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються іноземними доходами.
Таким чином, якщо сума переказу не перевищує 10 мінімальних зарплат (11 470 грн), то з неї стягується податок в 15%.
Якщо ж сума більша, заробітчанам доведеться заплатити вже 17%.
Євросоюз знову відчуває напругу від усвідомлення конкуренції з боку китайського бізнесу.
Більше сімдесяти відсотків бізнесменів Європи серйозно вважають, що протягом десяти років Китай наздожене та пережене Європу з технологічного розвитку та самостійній розробці технологій.
Другий аспект європейських побоювань - здатність китайського бізнесу входити всюди та залишатися назавжди.
Собівартість продукції - третє коло проблем.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України за квітень 2013 року зросла на 2,7% - до 69,235 мільярдів доларів. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.
За даними Мінфіну, з початку року сума державного та гарантованого державою боргу України зросла на 7,4%.
У гривневому еквіваленті борг у квітні виріс також на 2,7%, або на 14,541 млрд. грн., - 553,393 млрд. грн.
Зовнішній борг уряду (прямий і гарантований) в квітні поточного року зріс на 3,3% - до 39,163 млрд. дол., внутрішній (прямий і гарантований) - зріс на 1,9%, до 30,072 млрд. дол.
Як сьогодні повідомив Держкомстат, в I кварталі 2013 року тільки дві країни СНД мали падіння ВВП до відповідного періоду попереднього року. Це - Молдова і Україна.
У Росії - +3,4%, у Білорусі - +3,5%, у Вірменії, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані - +7-9%.
Проте в Україні спад економіки був глибшим, ніж у Молдові - мінус 1,3% проти мінус 0,8%.
Також найгірші показники були в України у січні-березні цього року з промислового виробництва (мінус 5,0%) і з вантажоперевезень (мінус 3,5%). Інф.: ua-banker.com.ua
|
|