Вартість пшеничного хліба в Україні в квітні 2013 року зросла на 0,04% або на 1,83 грн. за тонну порівняно з березнем цього року, до 4202,14 грн. за тонну. Про це свідчать дані виробників, оприлюднені Державною службою статистики України.
Порівняно з квітнем 2012 року, ціни на хліб пшеничний підвищилися на 7,6%, або на 296,03 грн. за тонну.
Вартість вторинного житла може суттєво впасти, - фахівці
У Києві може повторитися "обвал" ринку вторинного житла 2008 р. Однак, він буде не таким глибоким. Про це повідомив глава Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.
"В Києві значно скоротилася кількість угод купівлі-продажу житла на вторинному ринку. Ті, хто окрім бажання має можливість придбати квартиру, переорієнтувалися на первинний ринок".
Централізоване водопостачання подорожчає вдвічі
Виявляється, існуючі сьогодні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в середньому по Україні покривають лише 60% її собівартості. Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
"В середньому по Україні тариф на водопостачання та водовідведення для населення становить 3 грн. 63 коп. за 1 кубометр води. При цьому економічно обгрунтований рівень тарифу становить 5,97 грн за куб. м", - повідомили в комісії.
М'ясо на столичних ринках подорожчало на 15-20 гривень. Зараз свинячий биток можна купити за 75-80 грн/кг, у той час як ще в кінці квітня він коштував не більше 60 гривень.
Крім того, помітно подорожчала і птиця. Так, куряче філе виросло в ціні на 10 гривень - з 30 до 40 гривень, індичка - з 50 до 60 гривень за кілограм.
Єврокомісія розглядає кілька сценаріїв щодо майбутнього використання або виведення з обігу монет номіналом 1 і 2 євроцента
Про це заявила у вівторок прес-служба Єврокомісії. "Єврокомісія розглядає чотири можливі сценарії щодо продовження випуску чи вилучення з обігу монет в 1 і 2 євроцента", - наголошується в повідомленні.
Причиною такої ситуації є невідповідність вартості випуску монет найнижчих номіналів євровалюти з їх потребою в публічному використанні. Як наголошується, Єврокомісія проведе консультації зі споживачами, казначействами, банківськими установами країн єврозони з метою прийняття остаточного рішення про долю монет номіналом 1 і 2 центи. Інф.: newsone.com.ua
Влада Франції готується обкласти новим податком смартфони, планшети та інші Інтернет-пристрої
Гроші, зібрані від поданого податку, спрямовуватимуться на фінансування та захист французького мистецтва, фільмів і музики.
З подібною пропозицією виступила урядова комісія, заснована при президентові країни Франсуа Олланда.
У заяві комісії говориться, що податок являє собою "захист виключного багатства та величезного культурної спадщини Франції в цифрову епоху".
До кінця 2013 року в Києві очікується відкриття шести нових і трьох уже частково відкритих ТРЦ загальною орендованою площею більше 200 тис. кв. м.
Продовження розширення ринкової пропозиції в столиці очікується в 2014 рік, на який заявлено відкриття ще семи нових торгових центрів загальною орендованою площею більше 420 тис. кв.м. У їх числі відкриються перші в країні суперрегіональні ТРЦ площею 100-200 тис. кв. м з архітектурної і маркетингової концепцією європейського зразка.
"Регіонал" пропонує ввести з 1 липня 2013 року обов'язковий 1% пенсійний збір при купівлі валюти.
Про це йдеться в законопроекті № 2952 "регіонала" Володимира Зубика, який був зареєстрований до парламенту 30 квітня 2013 року.
Документом передбачається внесення змін до закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік" щодо надходжень до Пенсійного фонду.
Національний банк України в минулому році витратив на інформування громадськості 41 млн гривень
Про це йдеться в консолідованій фінансовій звітності НБУ за 2012 рік.
Загалом сукупні адміністративно-господарські та інші витрати НБУ збільшилися на 18,4% - до 745 млн гривень.
У той же час НБУ повідомляє, що його доходи від продажу інвестиційних та пам'ятних монет, сувенірної та іншої продукції зросли на 52,7% - до 200 млн гривень. Інф.: ua-banker.com.ua
Економічно активні підприємства України в основному належать представникам великого бізнесу. Ці люди не бояться затримувати зарплату або платити мізерну платню, пояснив Радіо Свобода голова Всеукраїнської профспілки позабюджетних організацій "Народна профспілка", заступник голови національної Конфедерації профспілок Віктор Яворський. За його словами, олігархи мають "своїх емісарів" у парламенті та уряді, "впливають на владу, або самі входять у владу". Ведення бізнесу у непрозорих умовах сприяє їхньому інтенсивному збагаченню,
|
|