Платежі менше 1 тисячі гривень склали 65% від загальної кількості.
У першому півріччі 2013 учасники Системи електронних платежів здійснили близько 164 мільйонів початкових платежів та надіслали електронних розрахункових повідомлень на суму 5,68 трильйони гривень.
Це більше на 2% по кількості та на 8% по сумі в порівнянні з першим півріччям 2012 року, повідомляє НБУ.
93% від загальної кількості платежів та електронних розрахункових повідомлень були спрямовані банками України - 152,236 мільйони документів.
Греки збираються пустити з молотка черговий приватний безлюдний острів.
Йдеться про приватний острів Спалатронісі біля узбережжя Греції, який оцінили в 10 мільйонів євро. Аукціон відбудеться у вересні поточного року.
Площа острова майже 10,5 га. Знаходиться він в Егейському морі на відстані півкілометра від острова Халкідікі. Інтерес до придбання острова вже висловили і місцеві покупці й іноземці. Опцією "купити зараз" можна буде скористатися до 20 серпня 2013 року.
Під завісу сесії парламент встиг прийняти декілька законів, що стосуються майже кожного з нас. Один з таких - поправки до вже діючого податку на нерухомість.
Оновлений закон розширив список тих, хто звільняється від податку, і змінив умови для тих, хто буде його платити, відстрочив саму оплату до майбутнього року.
Нагадаємо, податок був введений з 1 січня цього року. До скарбниці вже встигло надійти 8,5 мільйонів гривень.
Частка бензину і дизельного палива, виробленого на українських заводах в 2014 році, може скласти 60% від усієї "горючки".
За інформацією консалтингової групи "А-95", після запуску українських нафтопереробних заводів, частка вітчизняного палива на ринку наблизиться до позначки 50-60%.
За даними експертів галузі, вже восени повноцінно запрацює Одеський НПЗ, ще більші зміни в наповненні ринку відбудуться після запуску Лисичанського НПЗ "ЛІНІК", що належить компанії "Роснефть". Підприємство може запрацювати навесні 2014 року і виробляти більше 30% палива на ринку.
У Києві до кінця року очікується відкриття семи нових торгових центрів загальною орендованою площею близько 193 600 квадратних метрів, йдеться в огляді консалтингової компанії UTG.
"Обмежене надходження внутрішніх капітальних інвестицій, а також складність отримання фінансових ресурсів і високі ризики девелопменту утримує розвиток будівельної галузі. Протягом першого півріччя загальна ринкова пропозиція якісних торгових центрів у Києві поповнилося введенням двох нових об'єктів (ТРЦ "Полярний", ТРЦ "Мармелад") і склало близько 930 тисяч квадратних метрів", - йдеться в повідомленні.
Інф.: e-finance.com.ua
Обмінюючи гроші в валютообмінних пунктах, українці несуть додаткові ризики. Таку думку висловив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
"Я вважаю, що це додатковий аргумент позбавити ліцензії обмінні пункти. Одна справа дозволяти працювати з паспортними даними банкам, а інше - обмінним пунктам, які ніяк не проконтролюєш. Система контролю повинна бути іншою по відношенню до подібного роду інформації", - сказав Устенко.
Гривня: падіння неминуче, - Олег Соскін
Ситуація в українській економіці і фінансах продовжує погіршуватися. Фактично, ми вже спостерігаємо певні процеси і явища, які були характерними для періоду 2008-2009 років, коли курс гривні обвалився з 5 гривень за долар до 8, тобто на 60%.
По-перше, в той період, як і зараз, стрімко зростав як державний так і валовий зовнішній борг. Так, станом на 1 січня 2008 року державний і гарантований державою борг складав 17,57 млрд. доларів, за рік він виріс до 24,59 млрд. доларів, а станом на 31 грудня 2009 року вже складав 39,68 млрд. доларів.
Міністерство юстиції зареєструвало постанову Національного банку України про обмеження готівкових розрахунків
Про це НБУ повідомив банкам у листі № 11-113/2541 від 22 липня.
У листі Нацбанк повідомляє про реєстрацію в Мін'юсті постанови від 6 червня 2013 року № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою", йдеться у тексті цієї постанови та нагадує, що вона вступає в силу з 1 вересня поточного року.
Україна входить у першу трійку країн, що розвиваються, з найвищими ризиками для інвестування після Аргентини та Венесуели.
Про це пише газета "Капітал", посилаючись на показник CDS - кредитних деривативів, які страхують від дефолту.
Для України з початку 2013 року, він зріс на 213 пунктів до 840.
Це означає, що при покупці боргових зобов'язань країни на суму 10 мільйонів доларів страховка суверенного ризику обійдеться інвесторам в 840 тисяч доларів щорічних платежів.
В Україні може повторитися фінансова криза 1998 року?
Україна на сьомому місці у десятці країн із найбільшою загрозою дефолту, кажуть авторитетні фінансові аналітики. Експерти та депутати-опозиціонери наголошують, що такий сценарій стане для України реальністю, якщо уряд не змінить свою економічну політику. Натомість представники влади кажуть, що боятися нічого. Впродовж наступних 5 років ймовірність того, що Україна не зуміє розрахуватися із зовнішніми кредитними зобов’язаннями збільшилась із майже 35 до понад 44 %. Про це йдеться на Радіо Свобода з посиланням на щоквартальне дослідження за травень-червень міжнародного рейтингового агентства Standart&Poors.
|
|