ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

Україна заборгувала 70 мільярдів доларів

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України за квітень 2013 року зросла на 2,7% - до 69,235 мільярдів доларів. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.
За даними Мінфіну, з початку року сума державного та гарантованого державою боргу України зросла на 7,4%.
У гривневому еквіваленті борг у квітні виріс також на 2,7%, або на 14,541 млрд. грн., - 553,393 млрд. грн.
Зовнішній борг уряду (прямий і гарантований) в квітні поточного року зріс на 3,3% - до 39,163 млрд. дол., внутрішній (прямий і гарантований) - зріс на 1,9%, до 30,072 млрд. дол.
 

Українська економіка "покращилася" до найгірших показників у СНД

Як сьогодні повідомив Держкомстат, в I кварталі 2013 року тільки дві країни СНД мали падіння ВВП до відповідного періоду попереднього року. Це - Молдова і Україна.
У Росії - +3,4%, у Білорусі - +3,5%, у Вірменії, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані  - +7-9%.
Проте в Україні спад економіки був глибшим, ніж у Молдові - мінус 1,3% проти мінус 0,8%.
Також найгірші показники були в України у січні-березні цього року з промислового виробництва (мінус 5,0%) і з вантажоперевезень (мінус 3,5%). Інф.: ua-banker.com.ua
 

Політика влади: нові податкові шпарини для свого бізнесу, тиск - на середній бізнес

Пільги для наближених
Завдяки урядовому закону зосереджені в руках владних олігархів металургійний та хімічний бізнеси отримають нову шпарину для ухилення від сплати податків.
Цього четверга парламент у першому читані повинен розглянути чергову урядову ініціативу - законопроект №2515 щодо трансферного ціноутворення.
Автори проекту стверджують, що його прийняття вкрай важливе для економіки України, оскільки дана ініціатива є чи не найкращим механізмом боротьби з мінімізацією оподаткування, через яке з України з-під оподаткування, за найменшими оцінками, щорічно виводиться близько 100 млрд грн.
 

Мінфін підвищує на 50% акциз на бензин

Мінфін виніс на розгляд Кабінету міністрів законопроект про підвищення акцизного збору на бензин та дизпаливо на 50%.
Згідно з законопроектом "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо деяких ставках акцизного збору", пропонується збільшити акциз на бензин з 198 до 396 євро за тонну, а на дизпаливо - з 46-98 до 92-196 євро за тонну. Мінфін уже передав законопроект на розгляд уряду.
Як стверджує один із чиновників Міненерго, кошти, отримані за рахунок зростання ставок акцизного збору, повинні бути спрямовані на ремонт доріг, які знаходяться у поганому стані.
 

Прості люди наповнюють бюджет на 99%, а багатії на 1%, - нардеп

Влада будує податковий імперіалізм, наполягаючи на посиленні контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів
Пропонуючи посилення контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів, влада фактично вводить податковий імперіалізм. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Сергій Каплін, коментуючи ухвалення в першому читанні проекту закону "Про внесення змін до статті 230 Податкового кодексу України". Законопроект передбачає посилення контролю за обігом спирту та процедурою документального оформлення операцій із ввезення чи вивезення спирту і лікеро-горілчаних виробів з території акцизних складів. Зокрема, розширюються функціональні повноваження представників органів ДПС на акцизних складах.
 

Платити податки в Україні - себе не поважати

У 2011-2012 роках найбільші українські ФПГ могли не доплатити до бюджету податків на 15,5 млрд грн., - повідомляє "Економічна правда",
Дійсно, хоча прямі докази ухилення чи не лежать на тротуарі, існує загальне переконання: платити податки в Україні - себе не поважати. Особливо якщо мова йде про великий олігархат. Ми живемо в країні, де жодна з гілок влади не працює ефективно.
Чиновники патологічно шукають легкі гроші. Хочеш отримати дозвіл або просто папірець - плати, інакше пройдеш сім кіл пекла.  Детальніше
 

Європейські банки зніматимуть гроші з рахунків вкладників на власні потреби

Європарламент почав обговорення законопроекту про захист банківських вкладів, головна ідея якого - дозволити банкам знімати кошти з рахунків великих вкладників у разі погіршення свого фінансового стану.
Відповідний проект порятунку банків за сценарієм, раніше реалізованому на Кіпрі, вже схвалив економічний комітет Європарламенту.
 

Земля в Україні подорожчає в 40 разів

В Україні може значно подорожчати земля внаслідок збільшення інвестицій у сільське господарство.
Такий прогноз озвучив спеціаліст з аграрної політики Олександр Муляр.
На думку експерта, за умови забезпечення державою сприятливого бізнес-середовища, а також збільшення інвестицій у сільське господарство в наступні 10-20 років вартість землі може зрости в 20-40 разів.
 

В Україні робоча сила дешевша, ніж у Китаї

На сьогодні робоча сила є одним з визначальних факторів економічного розвитку держави. Тут у приклад варто навести Китай, який всього за декілька десятиліть став одним з лідерів світової економіки. Економіка України, як держави з колишнього СРСР, до цих пір переживає трансформацію. Однак, якщо інші пострадянські республіки зуміли докласти зусиль і досягти високих економічних показників, а також підвищення рівня життя громадян, то українська економіка застрягла десь на півдорозі до ринку.
 

Українці щодня обмінюють валюти на 70 мільйонів доларів

Обсяг валютообмінних операцій населення на день складає приблизно 70 мільйонів доларів
Таке число озвучила на брифінгу директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова.
"Роком раніше це були обсяги понад 100 мільйонів на день, зараз це сума близько 70 мільйонів на день", - повідомила Щербакова.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2552
mod_vvisit_counterВчора3287
mod_vvisit_counterЦього тижня16801
mod_vvisit_counterМинулого тижня26031
mod_vvisit_counterЦього місяця88185
mod_vvisit_counterМинулого місяця126484
mod_vvisit_counterЗа весь час24368387