ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

Водопостачання подорожчає вдвічі, а м'ясо - на 15-20 грн

Централізоване водопостачання подорожчає вдвічі
Виявляється, існуючі сьогодні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в середньому по Україні покривають лише 60% її собівартості. Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
"В середньому по Україні тариф на водопостачання та водовідведення для населення становить 3 грн. 63 коп. за 1 кубометр води. При цьому економічно обгрунтований рівень тарифу становить 5,97 грн за куб. м", - повідомили в комісії.
 

Київські продавці підняли ціни на м'ясо

М'ясо на столичних ринках подорожчало на 15-20 гривень. Зараз свинячий биток можна купити за 75-80 грн/кг, у той час як ще в кінці квітня він коштував не більше 60 гривень.
Крім того, помітно подорожчала і птиця. Так, куряче філе виросло в ціні на 10 гривень - з 30 до 40 гривень, індичка - з 50 до 60 гривень за кілограм.
 

ЄС відмовиться від монет номіналом 1 та 2 євроцента

Єврокомісія розглядає кілька сценаріїв щодо майбутнього використання або виведення з обігу монет номіналом 1 і 2 євроцента
Про це заявила у вівторок прес-служба Єврокомісії. "Єврокомісія розглядає чотири можливі сценарії щодо продовження випуску чи вилучення з обігу монет в 1 і 2 євроцента", - наголошується в повідомленні.
Причиною такої ситуації є невідповідність вартості випуску монет найнижчих номіналів євровалюти з їх потребою в публічному використанні. Як наголошується, Єврокомісія проведе консультації зі споживачами, казначействами, банківськими установами країн єврозони з метою прийняття остаточного рішення про долю монет номіналом 1 і 2 центи. Інф.: newsone.com.ua
 

Франція вводить податок на смартфони та планшети

Влада Франції готується обкласти новим податком смартфони, планшети та інші Інтернет-пристрої
Гроші, зібрані від поданого податку, спрямовуватимуться на фінансування та захист французького мистецтва, фільмів і музики.
З подібною пропозицією виступила урядова комісія, заснована при президентові країни Франсуа Олланда.
У заяві комісії говориться, що податок являє собою "захист виключного багатства та величезного культурної спадщини Франції в цифрову епоху".
 

У Києві відкриють ще 9 величезних ТРЦ європейського рівня

До кінця 2013 року в Києві очікується відкриття шести нових і трьох уже частково відкритих ТРЦ загальною орендованою площею більше 200 тис. кв. м.
Продовження розширення ринкової пропозиції в столиці очікується в 2014 рік, на який заявлено відкриття ще семи нових торгових центрів загальною орендованою площею більше 420 тис. кв.м. У їх числі відкриються перші в країні суперрегіональні ТРЦ площею 100-200 тис. кв. м з архітектурної і маркетингової концепцією європейського зразка.
 

Податок на валюту введуть в прихованій формі

"Регіонал" пропонує ввести з 1 липня 2013 року обов'язковий 1% пенсійний збір при купівлі валюти.
Про це йдеться в законопроекті № 2952 "регіонала" Володимира Зубика, який був зареєстрований до парламенту 30 квітня 2013 року.
Документом передбачається внесення змін до закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік" щодо надходжень до Пенсійного фонду.
 

НБУ "поінформував громадськість" на 41 млн гривень

Національний банк України в минулому році витратив на інформування громадськості 41 млн гривень
Про це йдеться в консолідованій фінансовій звітності НБУ за 2012 рік.
Загалом сукупні адміністративно-господарські та інші витрати НБУ збільшилися на 18,4% - до 745 млн гривень.
У той же час НБУ повідомляє, що його доходи від продажу інвестиційних та пам'ятних монет, сувенірної та іншої продукції зросли на 52,7% - до 200 млн гривень. Інф.: ua-banker.com.ua
 

Найбільша заборгованість по зарплаті - на підприємствах олігархів

Економічно активні підприємства України в основному належать представникам великого бізнесу. Ці люди не бояться затримувати зарплату або платити мізерну платню, пояснив Радіо Свобода голова Всеукраїнської профспілки позабюджетних організацій "Народна профспілка", заступник голови національної Конфедерації профспілок Віктор Яворський. За його словами, олігархи мають "своїх емісарів" у парламенті та уряді, "впливають на владу, або самі входять у владу". Ведення бізнесу у непрозорих умовах сприяє їхньому інтенсивному збагаченню,
 

Україна отримуватиме європейський газ через Словаччину

Із 15 травня Україна буде отримувати європейський газ по ще одному реверсному потоку через Словаччину, повідомив міністр палива та енергетики Едуард Ставицький.
"Я звернувся за підтримкою до європейського комісара (Гюнтер Оттінгер - ред.) про відкриття нового реверсного коридору через територію Словаччини. 15 травня буде запущений тестовий режим і проведений тестовий обмін даними по черговому реверсному шляху з Європи в Україну і України в ЄС", - повідомив міністр у четвер у Брюсселі
 

Величезний борговий тягар структур Ахметова лягає на плечі держави, - експерт

Ахметов та його роль в українській руїні
Національний Банк України оприлюднив дані відносно платіжного балансу України за перший квартал 2013 року. Ці дані підтверджують те, на чому ми наголошуємо впродовж останніх місяців: що країна, як на державному рівні, так і на рівні підприємницьких структур, банківського сектора перебуває в занепаді.
 Це вже не просто криза, а повний колапс. Це видно хоча би з того, що запозичення, які здійснюються банками та іншими секторами, перевищують їхні виплати.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3025
mod_vvisit_counterВчора3244
mod_vvisit_counterЦього тижня22803
mod_vvisit_counterМинулого тижня20107
mod_vvisit_counterЦього місяця68943
mod_vvisit_counterМинулого місяця114475
mod_vvisit_counterЗа весь час24463620