ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

США вводять нові 100-доларові банкноти

Нова купюра номіналом 100 доларів почне обіг у США з 8 жовтня 2013 року, про це говориться в повідомленні Федеральної резервної системи (ФРС),
Банкноти отримали додатковий захист, включаючи тривимірну захисну синю стрічку. Повертаючи купюру, можна буде побачити, як зображені на ній дзвіночки змінюються на цифру 100. При цьому стрічка вплетена в папір, а не надрукована на ній.
Асигнація також забезпечена ще однієї захисної ниткою і додатковими водяними знаками.
 

Сім способів втратити свої заощадження в Україні

Як правильно інвестувати свої заощадження - кожен вирішує сам.
Однак, не секрет, що навіть найбільш надійні, на перший погляд, інвестиції виявляються неприбутковими.
Більше того, нерозумний підхід до інвестування може залишити людину не лише без дивідентів, а й без початкового капіталу взагалі.
Дана стаття має на меті застерегти читачів від ризиків і небезпек, які супроводжують наведені нижче інвестиції.
 

Багатомільярдні запозичення уряду спорожнили дохідну частину бюджету, - Олег Соскін

Янукович і Азаров ведуть Україну в економічну прірву
Так вважає відомий політик і економіст Олег Соскін. Міжнародний валютний фонд дав найгірший за всю історію прогноз зростання української економіки. Відповідну інформацію 22 квітня 2013 року опублікувало видання  Цензор.НЕТ. Згідно із публікацією, в МВФ вважають, що зростання української економіки  цьогоріч буде нульовим, - зазначає О. Соскін.
 В той же час, в уряді Азарова-Арбузова неодноразово висловлювали сподівання, що вже цього року МВФ надасть Україні новий транш фінансової допомоги.
 

Розмови по мобільному телефону стали ще дорожчими

Всі три провідних оператори мобільного зв'язку - "Київстар", "МТС-Україна" і "Астеліт" (ТМ life) - змінили тарифи з початку року.
У всіх випадках користувачі базових тарифів будуть змушені платити більше за послуги зв'язку.
Нові тарифи "Київстар" почнуть діяти з 24 квітня.
У базовому тарифі за передоплатою "Країна Київстар" вводиться абонплата на рівні 1,1 грн на день замість нинішньої 1 грн на день в популярному тарифі "Супер Київстар".
 

Гривня почне знецінюватися в серпні

"Це сианеться, якщо програма кількісного пом'якшення США буде зупинена, рівень ліквідності на ринках впаде, апетит інвесторів до ризику знизиться і вони припинять купувати наші євробонди. У цьому випадку задовольнити потребу у валюті зможе тільки МВФ. А фонд пропонує нам вирішувати проблему платіжного балансу через девальвацію гривні", - говорить виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. До того ж, у другій половині року Україну чекають масштабні виплати за зовнішніми боргами: у серпні нам належить повернути кредиторам 1,221 млрд. дол., у листопаді - 1,331 млрд. дол. Тому ближче до осені курс гривні може просісти до позначки 8,6 грн./дол., а до кінця року - 8,7 грн./дол. та нижче.
 

Українці сплачують найбільше податків у світі

За кількістю різних податків Україна посіла перше місце у світі, повідомили у Світовому банку.
Світовий банк підрахував, що український бізнес у тій або іншій формі виплачує 135 різних податків.  Це абсолютний світовий рекорд. Друге місце в цьому рейтингу Світового банку зайняла Румунія. У неї кількість податків всього 113. А ось на третьому місці знаходиться Ямайка з результатом всього 72 податки. Такі дані повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
За словами експерта, в європейських країнах кількість податків не перевищує 10-ти, а в Гонконгу складає лише 3. Інф.: ridna.ua
 

Українських листонош взують на 10 млн грн

Українським листоношам замовили взуття на 10 мільйонів гривень
Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" 8 квітня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "ВО "Харків" на постачання взуття на 9,90 млн грн, про це повідомляється у "Віснику державних закупівель".
Найдорожчими є зимові жіночі напівчоботи з натуральної хромової шкіри по 358 грн і чоловічі зимові кирзові напівчоботи за 223 грн. Найдешевшими - туфлі з текстильним верхом по 39 грн за пару. Тендер розіграли дві харківські компанії.
ВО "Харків" зареєстрована на головного інженера підприємства Віту Фелонюк та бухгалтера Валентину Якименко. Засновником єдиного конкурента - ТОВ "Квінтекс" - є голова правління ВО "Харків" Марк Вінарський. Інф.: regionews.ua
 

Квартира у Києві: ціна питання

Ціни зростають і на вторинне, і на первинне житло, кажуть експерти.
Середня вартість пропозиції на цьому ринку житлової нерухомості столиці в період з 5 лютого по 4 березня 2013 р. зросла на 0,46% - до 1,74 тис. дол. за 1 кв. м.
Середня вартість пропозиції на вторинному ринку житлової нерухомості Києва в період з 5 лютого по 4 березня 2013 р. зросла на 0,67% - до 1,94 тис. дол. за 1 кв. м, про це повідомили аналітики консалтингової компанії SV Development.
Найдешевшим залишався Деснянський район із середнім показником 1,544 тис. дол. за 1 кв. м, найдорожчим – Печерський район, де середня ціна продажу склала 2,989 тис. дол. за 1 кв. м.
 

Дефолт в США найбільше вдарить по Україні та Росії

У разі дефолту в США, постраждають ті, хто зберігає свої заощадження в цій валюті за межами Америки. Для своїх громадян вони придумають механізми компенсації, а про громадян України або Росії ніхто дбати не буде.
У разі дефолту про українців з доларами під матрацом ніхто не подбає, кажуть фінансисти.
"Сьогодні десятки мільярдів доларів готівковою знаходяться на руках у населення. По суті, ці кошти виведені з економічного обігу, що знижує ліквідність економіки, призводить до скорочення внутрішніх інвестиційних ресурсів та сприяє зростанню тіньового сектора. Тому держава повинна вжити дієвих заходів на законодавчому рівні з дедоларизації, адже американська валюта сьогодні шкодить і населенню, й економіці", - вважає доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук Надія Циганова.
 

Кіпр як пральня чорних грошей більше не існує, - Олег Соскін

Офшорна зона на Кіпрі ліквідована, тепер треба ліквідувати його банки, вони вже нікому не потрібні, адже перетворилися просто на сміттєві ями, і щоб врятувати залишки фінансової системи, там треба відкривати філіали німецьких, скандинавських, австрійських, французьких банків. Таким чином, Кіпр як пральня чорних грошей кримінальних кланів з територій посткомуністичного простору припинив своє існування.
Чи тримають гроші Азаров, Арбузов, Соркін, зрештою, Сім’я Януковича на британських офшорах? Може, саме тому вони так спокійно поводили себе в період краху Кіпру, що їхні гроші зберігались не на Кіпрі, а на британських офшорах? - аналізує ситуацію Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3953
mod_vvisit_counterВчора7218
mod_vvisit_counterЦього тижня43733
mod_vvisit_counterМинулого тижня53130
mod_vvisit_counterЦього місяця11171
mod_vvisit_counterМинулого місяця230365
mod_vvisit_counterЗа весь час23478314