4 грудня – християнське свято Введення у Храм Пресвятої Богородиці
Гаряча тема |

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада — ст. с.) належить до 12 найбільших церковних свят.
Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея "Про Різдво Пречистої Діви Марії".
Празник Введення в храм пресвятої Богородиці має один день перед- і чотири дні попразденства. Про нього маємо згадки з V ст.
Детальніше...
|
Політика |

Згідно із запропонованою схемою практично всі місця навколо трибуни займе Партія регіонів.
Водночас, як зазначив голова ВР Володимир Литвин, провладна партія "займе передні місця, але в збільшеному вигляді".
За ними сидітимуть депутати, обрані від ПР на мажоритарних округах, "Батьківщина" залишиться фактично на тих же місцях, але в зменшеному вигляді", депутати "УДАРу" займуть майже всі колишні місця фракції НУНС, "а жовтим кольором позначені місця ВО "Свобода".
4 грудня відбудеться телеміст Тернопіль-Брюссель (Штаб-квартира НАТО)
Політика |

Янукович відправив у відставку Кабмін у повному складі
Політика |

Про це йдеться в указі № 673/2012 від 3 грудня "Про відставку Прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України".
"Керуючись статтею 115 Конституції України та відповідно до пункту 9 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: 1. Прийняти відставку Прем'єр-міністра України Азарова Миколи Яновича, що має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України. 2. Прийняти відставку Кабінету Міністрів України", - наголошується в документі.
Українська дівчинка запалила “небо” над Європою (ВІДЕО)
Культура і духовність |

За виконання власної пісні 10-річна українка отримала 138 балів на цьогорічному конкурсі Дитячого Євробачення, що відбувся в Амстердамі в Нідерландах.
Анастасія уже є переможницею Міжнародного дитячого конкурсу "Дитяча Нова хвиля – 2010". Крім цього, Настя посіла перше місце на конкурсі "Молода Галичина" та друге місце на конкурсі "Чорноморські ігри".
Про це повідомляє Радіо Свобода.
3 грудня виповнюється 290 років з дня народження Григорія Сковороди
Гаряча тема |

Cвіт ловив Сковороду протягом усього його життя. Йому пропонували і високі світські посади і духовну кар'єру. Але він залишався вірний своїм принципам, відстоював свою особисту волю й індивідуальність, не піддаючись спокусам світу.
Властиві всім людям пошуки щастя привели Сковороду до розуміння, що дійсне блаженство людини - не в погоні за минаючими благами зовнішнього світу, а в пізнанні себе, знаходженні божественної мудрості й у сродній праці.
Київ хочуть оживити дизайнери
Культура і духовність |

Так вважає журналіст і сценарист Юрій Луканов, про що пише у своєму блозі на Korrespondent.net.
Він розповідає, що молоді київські художники мають задумки оживити місто. Деякі з них уже навіть втілені у життя.
"Уявляю, як би такі речі оживили сірі наші спальні райони. Наприклад, той же Сирець. Там досі все збереглося майже незайманим. Будиночки, які будували ще полонені німці, аж кричать: так хочуть, щоб їх освіжили...
Такий досвід існує в багатьох містах світу", - пише Луканов. Детальніше
Помаранчева революція була не останньою
Політика |

За всіма ознаками помаранчевий Майдан був класичною буржуазно-демократичною революцією. На відміну від повстання, перевороту або військового путчу революція змінює не просто людей при владі та навіть не просто правила гри — вона змінює системоутворюючі принципи організації суспільства, хоча й не завжди доводить діло до кінця.
Зміна таких принципів потребує хоча б однієї революції. Адже будь-яка суспільна система стійка тією мірою, якою вона здатна сама себе відтворювати. Отже, щоб змінити систему докорінно, треба ці механізми самовідтворення відключити, нейтралізувати. Ніде перехід від "обмеженого доступу" до "відкритого" не відбувався гладко. Одна з головних проблем "обмеженого доступу" саме й полягає в недостатній гнучкості. А конкуренція та вертикальна мобільність в економіці й політиці, притаманні "відкритому доступу", разом становлять механізм природної еволюційної адаптації.Таким чином, революцію можна вважати такою, що відбулася, тільки коли такий механізм створено і він працює, хоча б для еліти. Про це - у статті Володимира Дубровського у "Дзеркалі тижня"