ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Чому гривня досі не обвалилася

З якої ж причини, незважаючи на всі перипетії та прогнози, гривня досі ще тримається на плаву. І правда, адже нам не раз говорили про те, що долар в Україні підскочить мало не до 20 гривень.
Так у чому ж справа? Ми вже говорили про те, яких "героїчних зусиль" коштував уряду і бюджету країни даний ефект. Початок "боротьби за гривню" ознаменувався введенням заборони на валютні кредити.
Це значною мірою здешевило депозити в цій, (як, між іншим, і в будь-який інший) валюті, остаточно відібравши у обох сторін депозитного договору отримувати належну прибуток від обороту валютних коштів.
 

Україна нагодує Японію та Корею

Україна повинна наростити експорт продуктів харчування до Японії та Кореї, щоб вирівняти сальдо зовнішньої торгівлі з цими країнами, а також диверсифікувати ринки збуту після чергового торгового конфлікту з Росією.
Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Україна більше купує в Японії і Кореї, ніж їм продає.
Перш за все, Україна купує в цих країнах автомобілі та побутову техніку, і на даний момент ця тенденція зберігатиметься. 
 

Українці налаштувались на великі покупки, очікуючи знецінення гривні

За даними щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine, споживчі настрої українців, після погіршення в червні на 0,5 пункти, покращилися в липні на 6,4 пункти, до 89,1.
Згідно з повідомленням, індекс доцільності великих покупок зріс відразу на 10.7 пункту - до 88, тоді як інфляційні очікування погіршилися на 7,7 пункту - до 182,8.
Крім того, посилилися побоювання українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань у липні додав 2,4 пункту і досяг 126,4.
 

Восени стане простіше купити квартиру

На первинному ринку знизяться початкові внески, вважає фахівець
Восени в Києві покращаться умови для покупки квартир на первинному ринку. Такий прогноз озвучив президент будкомпанії "БілдГрупМенеджмент" Ігор Вишняков, пише SV Development.
На думку експерта, причиною цього стане зростаюча конкуренція на ринку новобудов столичного регіону і відсутність іпотечного кредитування.
 

Нацбанк зобов'язав українців продавати валюту

Національний банк України запровадив продаж надходжень за межі України в інвалюті на користь фізичних осіб у сумі понад 150 тисяч гривень за місяць.
Про нововведення на валютному ринку йдеться в роз'ясненні вимог постанови від 14.05.2013 № 163 "Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті".
Ці роз'яснення НБУ надав на запит асоціації "Український кредитно-банківський союз", повідомляє прес-служба УКБС.
 

Чиновники Нікополя "кинули" державу на 1 мільйон гривень

Посадові особи Нікопольської міської ради безпідставно перерахували товариству з обмеженою відповідальністю понад 900 тисяч гривень бюджетних коштів.
Про це повідомили у прес-службі прокуратури Дніпропетровської області.
Співробітники прокуратури перевірили виконавчий комітет міськради на дотримання вимог бюджетного законодавства. Як з'ясувалося, посадові особи внесли неправдиві відомості в офіційні документи. 
 

Камери та ноутбуки, куплені для виборів за мільярд, псуються на складах

Мільярд - на склад: куди зникла обіцяна українським школярам техніка?
Відеокамери та ноутбуки, які за майже мільярд гривень український уряд купив для минулорічних парламентських виборів, ні школам, ні судам, як раніше обіцялося, ніхто так і не віддав, - інформує 24tv.ua. Для минулорічних парламентських виборів уряд закупив 32 тисячі комплектів відеоспостереження. Кожен з них - це ноутбук та дві веб-камери які мали забезпечити прозорість та чесність волевиявлення. Коштувала ця техніка держбюджету 990 мільйонів гривень. За камери уряд переплатив у кілька разів. Розпорядником камер і надалі залишається ЦВК.  Детальніше+ВІДЕО
 

В Україні розпочався дефолт і криза неплатежів

Факти - уперта річ, але наш уряд дійсно впертіший.
Про те, що в Україні починається криза неплатежів, що грошей у бюджеті немає на найнеобхідніше, говорять і пишуть скрізь. Не на замовлення опозиції, не тому що так "сказала одна бабка", все набагато простіше - люди щодня стикаються з проявами цієї ситуації.
Дефолт вже практично розпочався. Просто його не оголошували. Неначе така страусина тактика щось змінить.
Тривожні сигнали вже надходять по офіційних каналах з самих різних регіонів.
 

Економічна катастрофа наближається, - експерт

Економіст аналітичного центру CASE-Україна Володимир Дубровський вважає, що на даний момент в Україні існує великий ризик девальвації.
"Ризик девальвації дуже великий, але співпраця з МВФ може, принаймні, зробити цю девальвацію плавною. Існують чутки щодо можливості продажу ГТС, допомоги ЄС у разі підписання угоди про Асоціацію, але, насправді, всі ці рішення будуть короткостроковими", - розповів він.
 

Україні пророкують повний колапс

Для забезпечення динамічного економічного зростання, оптимальний розмір інвестицій повинен складати 25-30% від ВВП. В Китаї він складає близько 40%.
В Україні ж кардинально протилежна ситуація.
Рівень інвестицій у структурі ВВП впав до критичного рівня. Україна стоїть на краю інвестиційної прірви.
Про це сказав на круглому столі "Економіка Незалежності. Досягнення та втрачені шанси" директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4015
mod_vvisit_counterВчора4758
mod_vvisit_counterЦього тижня8773
mod_vvisit_counterМинулого тижня29622
mod_vvisit_counterЦього місяця126428
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24280146