ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Британія переходить на пластикові банкноти

Британський національний банк може ввести в обіг пластикові банкноти, які є більш довговічними за паперові. 
Про плани переходу на пластикові купюри свідчить тендер на друк нових грошей - в нього додали положення про те, що банкноти можуть друкуватись на полімерних носіях.
Пластикові гроші є в обігу в таких країнах, як Румунія, Австралія, В'єтнам, Мексика та Малайзія.
Значною перевагою пластикових грошей є те, що вони менше зношуються. 
 

Кому та куди з держбюджету "витікають" гроші

Держбюджет недоотримує мільярди як через існування в Україні низки податкових пільг - "внутрішнього офшору", так і через комфортні режими оподаткування для певних "кіпрських" операцій.
Незважаючи на всі зусилля по боротьбі з ухиленням від оподаткування, бюджет продовжує втрачати величезні кошти через існування значного числа зовнішніх і так званих внутрішніх офшорів.
 

Вартість долара буде зростати

Шість місяців тому Мартін Фельдштейн написав, що у довгій перспективі відсоткові ставки у США зростуть, що спричинить падіння вартості облігацій настільки, що інвестори, які володіють десятирічними облігаціями, більше втратять від падіння у ціні на облігацію, ніж отримають з різниці між відсотком на облігації і відсотком від короткострокових фондів чи банкових депозитів.
Це попередження вже здійснилося. Починаючи з лютого, відсоткові ставки на десятирічні облігації виросли майже на цілий відсоток, до 2,72%, що означає втрату вартості облігації майже на 10%.
 

Банки все більше затягують українців в борги

Вітчизняні банки продовжують приділяти особливу увагу розвитку кредитування населення. Так, за останні 12 місяців (з 1 серпня 2012-го) кредитний портфель фізичних осіб зріс на 1 мільярд гривень.
Станом на 1 серпня 2013 року кредитний портфель фізичних осіб склав 190,8 мільярдів гривень. Про це повідомили в прес-службі Незалежної асоціації банків України (НАБУ).
Найактивніше беруть кредити жителі столиці та Київської області - 40% від загального кредитного портфеля. Жителі Дніпропетровської, Одеської, Донецької і Харківської області сукупно формують ще 27% кредитного портфеля фізичних осіб банківської системи.
 

60% доходів вітчизняного бізнесу отримують 5 компаній

У 2012 році 5 найбільших українських компаній ("Метінвест", "Нафтогаз України", ДТЕК, "Енергоринок" та "Укрзалізниця") забезпечили 60% доходу всього українського бізнесу.
Про це свідчать дані рейтингу Топ-500 компаній Центрально-Східної Європи, щорічно складається компанією Deloittе.
У нинішньому рейтингу згадується 51 українська компанія із загальною виручкою 87,2 мільярдів євро. З них дев'ять належать державі, 26 контролюються бізнесменами з Центрально-Східної Європи (в тому числі і вітчизняними) і 16 - власниками з інших країн.
 

У Міндоходів фантазують, як будуть дерти податки по-європейськи

Одним з головних пріоритетів діяльності Міністерства доходів і зборів є реалізація митних і податкових реформ, передбачених угодою про асоціацію з Європейським Союзом.
Про це заявив голова Міндоходів Олександр Клименко під час зустрічі з головою Всесвітньої федерації палат, Міжнародної торгової палати Петером Мигоком, передає прес-служба міністерства.
"Ми налаштовані реалізувати весь потенціал поглибленої співпраці з ЄС. Міністерство працює над удосконаленням та спрощенням податкового і митного законодавства, адаптацією його до принципів і директив ЄС та нормами СОТ", - підкреслив Клименко.
 

Нацбанк України вводить податок на валюту

Директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков повідомив, що Національний банк не виключає введення в Україні податку на обмін валюти в поточному році
"Я можу сказати, що в планах дій Президента на 2013 рік передбачено захід щодо введення податку на обмін валюти. Там розробники - це Міністерство доходів, і зараз вони розробляють цей законопроект і готуються представити його міністерствам і відомствам", - сказав він.
За словами Новікова, НБУ також приймає участь у розробці цього законопроекту.
 

Банкіри зацікавилися квартирами українців

Ринок об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) залишається перспективним і цікавим для банків
"Якщо сьогодні з'являться законодавчі підстави та гарантії для банків, що виділяються для кредитування ОСББ кошти будуть повернуті, то я вважаю, що банки будуть дуже зацікавлені в тому, щоб цей механізм підтримувати і розширювати", - сказав Голова Комітету Незалежної асоціації банків України (НАБУ) з питань регуляторної політики і нагляду Артур Загородников.
 

Українським пенсіонерам підкинуть грошей

Казначейство України відкрило асигнування Пенсійного фонду України в сумі 6,9 мільярдів гривень для виплати пенсій за вересень 2013 р.
Про це повідомила прес-служба Державної казначейської служби України.
"2 вересня 2013 року Казначейством України з державного бюджету відкрито асигнування Пенсійного фонду України в сумі 6 мільярдів 936 мільйонів 130,2 тисяч гривень, що становить 100% від планових призначень вересня", - йдеться в повідомленні.
 

У якій валюті українцям вигідніше зберігати заощадження

В Україні восени традиційно підвищуються очікування щодо девальвації гривні. Населення повертається з відпусток і постає питання про те, в якій валюті зберігати заощадження.
Найбільш непривабливою валютою для зберігання заощаджень аналітики вважають російський рубль. У першу чергу через те, що Центральний банк Росії реалізує політику зниження вартості грошової одиниці для стимулювання зростання економіки.
Вибираючи між євро і американським доларом, рекомендується віддати перевагу останньому.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2156
mod_vvisit_counterВчора3975
mod_vvisit_counterЦього тижня21699
mod_vvisit_counterМинулого тижня27707
mod_vvisit_counterЦього місяця40577
mod_vvisit_counterМинулого місяця126484
mod_vvisit_counterЗа весь час24320779