ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Заборгованість Києва перевищила 8 млрд гривень

Бюджет столиці є нереалістичним і не виконувався впродовж шістьох останніх років
Міська влада не оприлюднює повних даних про структуру та обсяги заборгованості столиці, що перевищила 8 млрд грн і становить 40% дохідної частини київського бюджету, - повідомляє DT.UA. Крім того, до суми боргу міста слід додати обсяги заборгованості таких комунальних підприємств, як "Київпастранс", "Київський метрополітен" та ін., що, за оцінкою народного депутата Наталі Новак, сягають 4 млрд грн.  Детальніше
 

Восени гривня може скотитися в безодню

Національна валюта може стати жертвою жорсткої економії
Вже восени міжнародні аналітики обіцяють українцям долар по 9 грн, - повідомляють "Вести".
Девальвацію національної валюти, за словами експертів, спровокує різке погіршення економічної ситуації - до кінця року Київ повинен виплатити понад $ 4 млрд за зовнішніми позиками і на осінь припадає пік цих виплат. Рятувальним колом для української економіки можуть послужити новий кредит МВФ і зниження ціни на російський газ.  Детальніше
 

Космічна комп'ютеризація НБУ за рахунок українців

Нацбанку знадобилася чергова партія комп'ютерів на 27 мільйонів
Національний банк України (НБУ) за 27 млн 399,4 тис. грн замовив у ТОВ "Навігатор" комп'ютери та оргтехніку, - пише Gazeta.ua. Інформація про відповідну тендерну угоду опублікована у "Віснику державних закупівель". Зокрема, НБУ замовив 57 персональних комп'ютерів, ноутбуків, моніторів, принтерів, багатофункціональних пристроїв, сканерів, факсимільних апаратів.
 

Восени на українців чекають багато неприємних сюрпризів від влади

Починаючи з осені населення чекає зростання цін на легкові та вантажні імпортні автомобілі, алкогольні і тютюнові вироби, та це ще не весь перелік осінніх "сюрпризів" для населення.
Крім того, громадяни будуть обмежені в можливості здійснювати розрахунки готівкою.
Зокрема, з 1 вересня цього року набувають чинності декілька важливих правових актів.
Основні документи і зміни наводить прес-служба Держпідприємництва.
 

Утримання автопарків влади коштуватиме платникам податків 100 млн. гривень

Золоті автопарки державних монополій
Утримання автопарків держаних органів - одна з найулюбленіших тем преси, - пише "Економічна правда" (фото: badfon.ru). Проекти або закони про бюджет свідчать, що 2013 року утримання президентського автопарку коштуватиме платникам податків 40 млн грн, депутатського - 36 млн грн, урядового - більше 20 млн грн. Якщо глянути на кількість машин на балансі цих установ, можна дізнатися, що річне утримання однієї коштує стільки ж, як нова іномарка класу "В". Це забагато.  Детальніше
 

Швидкого відновлення економіки України не слід чекати, - експерт

Зростання ВВП України в цьому році не перевищить 1%.
Таку думку висловив доктор економічних наук, професор, директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук Валерій Геєць у ефірі Українського радіо.
За його словами, Україна може розраховувати на сценарій повільного підйому економіки.
"Цього року ми не очікуємо високого підйому - до 1%. На наступний рік - 2-3%", - сказав В. Геєць.
 

Причини, що гальмують економічний розвиток України

Виклад виступу професора Національної академії управління, директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна на семінарі з питань євроінтеграції в Укртелерадіопресінституті (інф.: osp-ua.info).
Умовно причини які гальмуюь розвиток можна поділити на дві частини – зовнішні і внутрішні. Зовнішні – це ті, які носять глобальний характер, від них потерпають усі держави на планеті. Внутрішні причини породжені в середини країни, вони є результатом невмілої, не фахової, а іноді й просто злочинної  управлінської діяльності влади. Спочатку розглянемо зовнішні причини.  Детальніше
 

Україна може стати ключовим виробником продуктів з ГМО в Європі

Чи нагодує Україна світ продуктами з ГМО?
Україна за кілька років може стати ключовим виробником генетично модифікованих культур у Європі, прогнозують аналітики. DW з'ясовувала, наскільки реалістична така перспектива і чи варто їй радіти. Попри хвилю критики та негативної інформації щодо шкідливого впливу продукції, яка містить генетично модифіковані організми, окремі європейські країни продовжують нарощувати обсяги з виробництва такої продукції. Нині рослини з ГМО вирощують лише Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія та Португалія, проте незабаром до цього списку може приєднатися й Україна. Детальніше
 

Україні все важче отримати зовнішні позики

Ситуація на ринку зовнішніх позик для України погіршується, вважають експерти.
Ситуація на ринку зовнішніх запозичень погіршується, і вартість позик для України буде тільки зростати, вважають опитані експерти.
Як прокоментував керівник аналітичного департаменту інвестиційної групи "Арт Капітал" Ігор Путілін, відновилося зростання прибутковості євробондів "Україна-23". Минулого тижня, за даними "Блумберг", прибутковість була 9,4%, зараз виросла до 9,7%.
Ситуація на ринку єврооблігацій погіршується з кожним днем. Інвестори розпродають активи ринків, що розвиваються.
 

Чому гривня досі не обвалилася

З якої ж причини, незважаючи на всі перипетії та прогнози, гривня досі ще тримається на плаву. І правда, адже нам не раз говорили про те, що долар в Україні підскочить мало не до 20 гривень.
Так у чому ж справа? Ми вже говорили про те, яких "героїчних зусиль" коштував уряду і бюджету країни даний ефект. Початок "боротьби за гривню" ознаменувався введенням заборони на валютні кредити.
Це значною мірою здешевило депозити в цій, (як, між іншим, і в будь-який інший) валюті, остаточно відібравши у обох сторін депозитного договору отримувати належну прибуток від обороту валютних коштів.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні537
mod_vvisit_counterВчора4266
mod_vvisit_counterЦього тижня537
mod_vvisit_counterМинулого тижня28805
mod_vvisit_counterЦього місяця113904
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24267622