ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Історія

Презентація нової книги Романа Коваля в Галичині

 17 вересня 2011 р., у філармонії м. Дрогобича Львівської обл. (вул. Тараса Шевченка, буд. 22), о 17.00, а також
18 вересня 2011 р., в Львові в Меморіальному музеї “Тюрма на Лонцького” (вул. Степана Бандери, буд. 1; вхід з вул. Брюлова), о 13.00, а ще
18 вересня 2011 р., в Народному домі м. Болехова Івано-Франківської обл. (вул. Січових стрільців, буд. 12), о 18.00
відбудуться презентації нової книжки Романа Коваля “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”.
У ній йдеться про забутого українського скульптора, художника і поета. В історію Михайло Гаврилко увійшов і як організатор війська – Українських січових стрільців, Сірої дивізії Армії УНР та повстансько-партизанського руху на Полтавщині.
 

Про 883 битви українців за волю - в одній книзі

 У Львівському історичному музеї відбулася презентація книги з інтригуючою назвою “Битви української середньовічної і ранньомодерної історії. Довідник”. Автор видання -молодий історик зі Стрия, кандидат історичних наук Віктор Мандзяк. Книга побачила світ завдяки меценатам – Благодійному фонду «Україна-Русь» (президент Ростислав Новоженець) і Благодійному фонду «Добре серце» (президент Олег Канівець).
У книзі в алфавітному порядку подано перелік місць, де відбулися військові події за участю українців. Довідник охоплює період від 527 по 1646 роки. Всього у книзі згадується 833 битви.
 

Конституція Пилипа Орлика: зв'язок із сьогоденням

 Інф. ВН

Сьогодні, в день прийняття Конституції України, варто ще раз звернутися до нашої першої Конституції - Конституції Пилипа ОРЛИКА (1710 року).
Ми без коментарів наводимо лише деякі статті цієї Конституції, які актуальні досі і звучать як послання крізь століття і дороговказ нам, нащадкам славного гетьмана.


Про важливість єдиної Української православної церкви:
 

Вийшла у світ нова книга Романа Коваля

 23 червня 2011 р. вийшла у світ нова книга Романа КОВАЛЯ “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” 
У цей же день вона була презентована у Вінниці
У дослідженні розповідається про Михайла Гаврилка – скульптора, художника, поета, творця і чотаря УСС, повстанського отамана. Його доля тісно пов’язана з долею українців Австро-Угорщини та Російської імперії, адже в історію він увійшов не тільки як митець, а і як провісник Самостійної України та організатор війська – Українських січових стрільців і Сірої дивізії Армії УНР.
 

“Юрій Горліс-Горський” у Тернополі

 14 червня в Центральній міській бібліотеці м. Тернополя (вул. Руська, 23) для бібліотекарів міста і області відбудеться демонстрація документальної двосерійної кінострічки Романа Коваля та Олександра Домбровського “Юрій Горліс-Горський” – про боротьбу за Самостійну Україну поручника Армії УНР, осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, підпільника, політв’язня, письменника. Розпочнеться демонстрація о 16.00.
 

Росіяни про криваві репресії радянських карателів проти українців

  Стаття подається в українському перекладі. Оригінал тут:  http://www.newsland.ru/news/detail/id/717772/cat/94/ 

70 років тому на Західну Україну накотилася нова, потужна хвиля більшовицьких репресій.

Передчуваючи свою неминучу втечу, «визволителі» масово кидали в тюрми всіх, хто насмілювався хоча б словом запротестувати проти нових порядків. Тисячі українців потрапили за грати тільки тому, що не приховували свого ставлення до нового ладу.
Сімдесят років тому ці люди доживали свої останні дні в переповнених камерах в'язниць в Галичині, на Буковині та Волині. З початком війни, у червні 1941 року, більшість цих заарештованих по-звірячому закатовано. Уникнути смерті вдалося одиницям.
 

Євген Петрушевич. Життя, віддане Україні

Завтра виповнюється 148 років із дня народження Євгена Петрушевича - першого Президента Західноукраїнської Народної Республіки (1 листопада 1918— 22 січня1919) та Президента "Української Національної Ради" (19 жовтня 1918— 
1 листопада 1918)


Євген Петрушевич народився 3 червня 1863 р. у м. Буськ, нині Львівської області, в сім’ї греко- католицького священика. Батько був знавцем української історії й літератури, людиною широкого духовного кругозору, глибокої національної свідомості. Відповідно виховав своїх трьох своїх синів.
Після закінчення Академічної гімназії записався на студії правничого факультету Львівського університету. Вже в студентські роки став одним із лідерів молодіжного руху, очолював «Академічне братство». Після отримання ступеня доктора права відкрив у м. Сокаль (нині Львівської обл.) адвокатську канцелярію. Виявив себе талановитим організатором суспільно-політичного й культурно-освітнього життя у віддаленому від галицької столиці повіті.
 

Чому українці вижили після стількох репресій та голодоморів? Відповідь знайдена!

Стали відомі сенсаційні дані про справжню чисельність українців у СРСР у 20-роках!

Статистичні дані про нищення українців у двадцятому столітті, які останнім часом ми отримуємо з різних джерел, вражають своєю масштабністю. Якщо хоч на хвилину замислитися над ними та спробувати бодай приблизно скласти цифри докупи, виникає просте запитання: яким чином українці ще й досі залишаються жити на світі та ще й у такій чисельності, що це дозволяє їм називатися великою європейською нацією? Адже навіть при швидкому відновленні населення виходить мінус…
 Відповідь шукали на вчорашній прес-конференції у Львові. Тут, зрештою, продовжилася розмова про репресії, розпочата під час недавньої презентації карти «Репресії проти українців в СРСР». Її автори, готуючи матеріали, використовувати офіційні радянські дані й виходили з того, що станом на 1926-й рік в Радянському Союзі мешкало 31,2 мільйони українців. Загальна чисельність знищених під час голодоморів, війн, репресій представників української нації, за даними карти, також сягає 30 мільйонів. І це, як стверджують автори, далеко не всі жертви. Тож, чому українці ще живуть на цьому світі?
 

Тюрма народів як на долоні

У Львові відбулася презентація інформаційної карти «Репресії проти українців в СРСР», виданої силами Благодійного фонду «Україна-Русь» та НВФ «Карти і атласи». Захід проведено у відомому львівському Національному меморіальному музеї жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Характерно, що саме в цьому приміщенні ще донедавна функціонувала в’язниця СБУ, а до відновлення незалежності України саме тут була катівня НКВС, Гестапо та, врешті, КДБ.
Про репресії, яких зазнала українська нація у двадцятому столітті, розповіли, презентуючи карту, науковий співробітник Національного меморіального музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Ігор Дерев’яний, президент Благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець та інші.
Розглядаючи карту, можна побачити позначені на мапі СРСР (та окремо України) в’язниці, концтабори, місця заслань. Тут є фото та коротка інформація про найбільш відомих українців, репресованих у СРСР починаючи ще з 1920 року.    Інф. "ДУХ ВОЛІ" 
 

Вшанування в Холодному Яру

 Прес-реліз Історичного клубу "Холодний Яр"
 
 16 квітня 2011 р., в суботу, опівдні в селі Розумівка Олександрівського району Кіровоградської області розпочнеться вшанування отамана Чорного Ворона, після чого в сільському клубі відбудеться демонстрація двосерійного документального фільму Романа Коваля і Олександра Домбровського “Юрій Горліс-Горський”.
Орієнтовно о 17.00 розпочнуться вшанування селян, порубаних червоними кавалеристами післяжнивної пори 1920 року під селом Соснівкою Олександрівського району (тепер при трасі Київ – Знам’янка).
Орієнтовно о 18.00 розпочнеться покладання квітів до пам’ятника чорноліському отаманові Пилипові Хмарі в с. Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області.
У неділю, 17 квітня, о 10.00 розпочнуться вшанування Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака та його осавула Юрія Горліса-Горського, автора документального роману “Холодний Яр”.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні895
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня18571
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця118281
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24140963