Двоголового орла завжди бентежив тризубець, - Сергій Рахманін
Із хамством "стратегічних старших братів" ми не те щоб змирилися, - пише Сергій Рахманін у свіжому номері газети " Дзеркало тижня", - (бо обвикнувшись із чужим хамством, відвикаєш від відчуття власної гідності), а просто навчилися ставитися до такого як до неминучого зла. Інша річ — ті, кого узагальнено й, мабуть, не зовсім точно величають російськими демократами. Познер із них. У день вручення йому української премії "Людина року", лауреат дав інтерв'ю газеті "Сегодня", в якому на запитання "Хто для вас українці?" сказав так: "Я дуже погано знаю Україну, я не жив серед українців. Я тільки знаю, ...що в сталінських таборах було багато українців. Серед наглядачів."
 Дo 1847-1850 poкiв вiднoситься пepeбyвaння нa Укpaїнi вiдoмoгo фpaнцyзькoгo письменника poманіста Оноре де Бальзака.
Жив він у селі Верхівні на Київщині у своєї коханої Еви (Евеліни) Ганської, з котрою одружився в Бердичеві у 1850 році, за кілька місяців перед своєю смертю.
О. Бальзак у своїх листах до родини подає загальні риси українського життя, зокрема, торкається господарських відносин, ґрунту, підсоння, рослинності України, згадує першорядну фабрику сукна у Верхівні...
"В царстві квітів і зелені" як називає О. Бальзак Україну - є багато контрастів і див. "Країна ця дивна з того погляду, що поруч з надзвичайним блеском бракує в ній самого необхідного комфорту. Не можна уявити собі просторів та врожаю на цих землях, котрих ніколи не гноять і на котрих щороку сіють жито".
 Україна піднялася з 85 на 76 місце в рейтингу країн за конкурентоспроможністю в галузі туризму, який створює Всесвітній економічний форум. Рейтинг презентований на сайті ВЕФ. В підсумковий список рейтингу увійшло 140 країн. Форум випускає подібні переліки кожні два роки. Для них оцінюється якість держрегулювання туризму, розвиток підприємництва, інфраструктуру та наявні природні, людські та культурні ресурси.
 А як вона робиться взагалі – ця добра справа піару країни, і чи робиться вона якось стихійно, історично, чи все-таки може бути розпланована і здійснена за певні терміни? Я тут не писатиму про такі глибокі речі, як криза національної ідентифікації, калічення історичної пам’яті українців чи планомірний чорний піар України відомими замовниками, а спробую розглянути все більш приземлено. І практично. Проблема, окрім вищезгаданого, в нас ще й у тому, що в Україні бракує піару внутрішнього. Критично не вистачає так званих love marks – чогось, чим би ми самі пишалися і тицяли в очі туристам, як швейцарці подають корів, годинники, банки, сир і шоколад (а кіко там тої Швейцарії?..), французи круасани, сири, вино і Ейфелеву вежу, іспанці хамон, італійці пасту й песто, американці стейки й саму американську мрію як таку...Список країн і того, з чим вони в пересічній свідомості інородця асоціюються, можна суттєво продовжити. Про це - у статті Ірени Карпи на Радіо Свобода. Детальніше
Павло СІЧКАР, для Волі народу
Хто дивився вчорашній футбольний поєдинок між командами Португалії та Чехії, напевно, звернув увагу на те, з яким глибоким патріотичним почуттям і піднесенням виконують державні гімни не лише футболісти, а й тренери цих команд. У результаті й рівень гри команд відповідний.
Це ж стосується й інших футбольних збірних – учасниць ЄВРО. На жаль, серед них прикрим винятком є Україна. Хоча вона як одна з господарок чемпіонату мала б у всьому демонструвати світові національну гідність, не всі футболісти нашої збірної виконують державний Гімн України. А ті, хто його співає, не показують, що роблять це щиро. Мимоволі в думці спливає: «Не вірю!» (за Станіславським).
Янукович вводить в Україні режим "путінізації", — Freedom House
Представники міжнародної неурядової організації Freedom House констатують падіння рівня демократії в Україні і заявляють, що президент Віктор Янукович вводить в Україні режим "путінізації", який може мати негативні наслідки для країни.
На думку експертів організації Freedom House, які проводять щорічний аналіз демократичних процесів, негативні тенденції в Україні та Угорщині ставлять під сумнів життєздатність молодих демократій Євросоюзу і демократичні перспективи країни, яка прагне увійти до ЄС.
Світові ЗМІ почали більше писати про Україну, проте 82% інформації - негативні, повідомив президент Bohush Communications, віце-президент Української PR Ліги Денис Богуш. За його словами, відповідно до загального огляду досліджень іміджу України в 12 країнах світу за період 2000-2010 рр., який проводився його компанією, Україна - маловпливова і маловідома європейська держава, що перебуває в пошуках свого місця у світі.
Крім того, Україну сприймають як кризову і політично нестабільну країну з неефективною владою і корупцією в усіх органах влади, а також негативну в плані ведення бізнесу. Також країна асоціюється з Євро-2012, Помаранчевою революцією, Чорнобилем, відносинами з Росією, красивими жінками і дешевими повіями.
Водночас, з січня по вересень 2011 року в основних світових медіа були 334 повідомлення про Україну, з них 202 - негативні, 88 - нейтральні і тільки 44 - позитивні. Зокрема, це CNN, BBC, The Wall Street Journal і Die Welt. Тому, на той період 62% матеріалів про Україну були негативними.
Жан-Домінік Жуліані: “Правової держави в Україні немає, а владу узурповано ще гірше, ніж у Росії”
Фундація Роберта Шумана є одною з небагатьох європейських аналітичних структур, яка системно приділяє увагу українській тематиці. Її керівник — Жан-Домінік Жуліані — не раз особисто відвідував Україну. В інтерв’ю Тижню дослідник проаналізував ситуацією з дотриманням офіційним Києвом стандартів правової держави та виклав свою позицію щодо переслідувань представників попереднього українського уряду
УТ: Пане Жуліані, “Фундація Шумана” та особисто ви не раз висловлювали критику стосовно політичних процесів в Україні, а нині щойно оприлюднили заклик до бойкоту Євро-2012...
Кабмін виділить 60 млн. з бюджету на американських піарників: "З ними зручно працювати"
З державного бюджету планується виділити кошти на проведення міжнародного аудиту державних банків та низки державних фондів. 60 млн. з бюджету отримає американська фірма, яка надає піар-послуги українській владі.
Рішення про виділення грошей вже схвалено Верховною Радою, яка прийняла Закон України "Про внесення зміни в додаток № 3 до Закону України" Про Державний бюджет України на 2011 рік ". Він, зокрема, передбачає виділення з державного бюджету 60 млн. грн. для проведення міжнародного аудиту.
|
|