Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст. Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2014 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.
|
Початок Великого посту 2014 року 3-го березня (після Прощенної Неділі, Масляної), а закінчиться він 19-го квітня у Велику Суботу. В духовному житті християнина Великий піст має важливе значення, бо встановлений він на честь самого Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.
Починається Великий піст Чистим понеділком і триває 7 тижнів, сьомий із яких, Страсний - на честь спогаду про останні дні земного життя Спасителя, Його страждання і смерть. Великий піст встановлений як період загального духовного очищення й освячення.
В УПЦ КП створена комісія для діалогу з УПЦ (МП) щодо канонічного відновлення помісної Православної Церкви в Україні
Синод УПЦ КП 25 лютого привітав рішення УПЦ (МП) від 24 лютого про готовність до діалогу з УПЦ КП. З огляду на це Синод УПЦ КП на засіданні прийняв рішення засвідчити свою вірність канонічному порядку та готовність "на канонічній основі відновити єдність і утвердити помісний статус Православної Церкви в Україні. В УПЦ КП створили комісію для ведення діалогу з УПЦ (Московського Патріархату). В УПЦ КП також ще раз наголосили, що кожен народ має право на Помісну Церкву, бо "незалежна Церква у незалежній державі є канонічно виправданою та історично неминучою".
У ніч з 13 на 14 січня українці вдруге відзначають Новий рік - тепер вже за старим стилем.
Православна церква вшановує у ці дні римлянку Меланію та Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської.
Дослідники української новорічної обрядовості вважають, що християнська свята Меланія замінила більш давній образ богині Макоші (Мокоша), а Василій Великий - покровителя рослинного світу і уособлення чоловічої плідної сили, нареченого Богині плодючості Макоші - Василька.
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви
Київського Патріархату
Дорогі браття і сестри!
Христос народився! Славімо Його!
Кожного року ми святкуємо Різдво Христове – найвеличніше свято всього християнства, бо Син Божий, будучи Творцем світу, принизив Себе і став людиною. Що це означає?
ПРАЗНИК СВ. МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ СВЯТКУЮТЬ 19 ГРУДНЯ ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ
Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Св. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників. В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Cв. Миколая, які вони зранку знаходять під подушками, нечемні ж отримують різки.
"Бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде город великий, і воздвигне Бог багато церков"
Так цитує апостола Андрія Нестор Літописець у "Повісті минулих літ".
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів.
З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.
Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
 Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада — ст. с.) належить до 12 найбільших церковних свят.
Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея "Про Різдво Пречистої Діви Марії".
У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що коли у них з'явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалиму. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку.
З-5 грудня у у Спасо-Преображенському соборі (Голосіївський район Києва) перебуватимуть чесні мощі святого великомученика Георгія Побідоносця.
Як зазначили у храмі, в ці дні Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних свят - Введення у Храм Пресвятої Богородиці (4 грудня).
28 листопада у православних починається особливий період - Різдвяний піст.
Він триває 40 днів (по 6 січня), і весь грудень віруючим доведеться утримуватися від їжі тваринного походження (м'яса, молока, яєць).
"У понеділок, середу і п'ятницю також не вживають рибу і олію,а після Дня святого Миколая (19 грудня) риба дозволена тільки в суботу і неділю. Крім того, Філіппов пост називають постом добрих справ на адресу дітей. Чим більше радості ви доставите дітям в пост, тим стійкіша буде ваша душевна рівновага в майбутньому".
|
|