"Бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде город великий, і воздвигне Бог багато церков"
Так цитує апостола Андрія Нестор Літописець у "Повісті минулих літ".
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів.
З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.
Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
|
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада — ст. с.) належить до 12 найбільших церковних свят.
Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея "Про Різдво Пречистої Діви Марії".
У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що коли у них з'явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалиму. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку.
З-5 грудня у у Спасо-Преображенському соборі (Голосіївський район Києва) перебуватимуть чесні мощі святого великомученика Георгія Побідоносця.
Як зазначили у храмі, в ці дні Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних свят - Введення у Храм Пресвятої Богородиці (4 грудня).
28 листопада у православних починається особливий період - Різдвяний піст.
Він триває 40 днів (по 6 січня), і весь грудень віруючим доведеться утримуватися від їжі тваринного походження (м'яса, молока, яєць).
"У понеділок, середу і п'ятницю також не вживають рибу і олію,а після Дня святого Миколая (19 грудня) риба дозволена тільки в суботу і неділю. Крім того, Філіппов пост називають постом добрих справ на адресу дітей. Чим більше радості ви доставите дітям в пост, тим стійкіша буде ваша душевна рівновага в майбутньому".
Діти ближчі до Бога. Цьому підтвердження – їхня духовна чистота, безпосередність і щирість
Була в селі й побачила невеличку церкву. Біленька, чистенька. За нею берези, річка, а вдалині великий зелений ліс. Це Твоя дача?
Наталка, 4 клас
Я про Тебе рекламу вигадав: "Той, хто Бога не боїться, в цьому житті насидиться"
Вова, 3 клас
Глава Української православної церкви Московського патріархату підтримав євроінтеграцію України
Подія, яка ще недавно здавалася неймовірною та навіть не дуже потрібною, у світлі нової політики, як світської, так і церковної, стає дедалі актуальнішою. Формально патріарх Філарет, ударивши куколем об землю, виконав головну вимогу своїх візаві з УПЦ. Формально УПЦ, підписавшись під зверненням на підтримку євроінтеграції, виконує вимогу УПЦ КП "дистанціюватися від Москви", - йдеться у статті в "Дзеркалі тижня". Тобто основні протиріччя під певним кутом зору стають майже непомітними. Домовитися про визнання таїнств та інші ні для кого не принизливі умови злиття - справа техніки, бажання та правильного адміністрування переговорів.
Засновник РУНВіри Лев Силенко отримав міжнародне визнання як філософ і мислитель, оборонець людських прав, духовний лідер, автор "Мага Віри" - монументальної праці, в якій зібрані унікальні знання стародавньої історії України, традиції і звичаї українців.
Лев Терентійович Силенко (27 вересня 1921, с. Богоявленське (Ратьківка), нині с. Олександрівка, Кіровоградська обл. - 25 листопада 2008, Канада) - засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Псевдонім – Лев Тигрович Орлигора.
Духовний Учитель, великий Гуманіст, видатний мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію, автор "Мага Віри".
Ювілей зі сльозами на очах
70 років тому, в Кремлі з ініціативи комуністичного тирана Сталіна відбулася історична подія - було прийнято рішення про створення нової церковної організації під назвою "Руська православна церква Московського патріархату" (РПЦ МП).
Таку назву було запропоновано особисто Сталіним (на ілюстрації: картина "Сталінська "симфонія", написана художником МП). До цього Патріарша ("Тихоновська") Церква в Росії офіційно носила назву "Православна Російська Церква" (ПРЦ), яка було соборно затверджена на Всеросійському Помісному Соборі 1917-18 р.р.
19-20 липня 2013 року в Луганську відбулося освячення Свято-Троїцького Собору. Собор освячував Глава УПЦ КП Патріарх Філарет. На святі були присутні близько 500 чоловік. Навіть опоненти УПЦ КП визнавали необхідність єдиного Патріарха для України. Громадське об'єднання "Луганці" (Голова - Сергій Коваленко) разом з іншими патріотичними організаціями взяло участь у організації цього дійства: забезпечували охорону порядку та інші організаційні функції. Це перший Український собор у Луганській області. Прес-служба ГО "Луганці"
Київський Патріархат 27-28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, відзначатиме 1025-ту річницю Хрещення Київської Руси-України
З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв. Шевченка, 20), відбудуться урочисті Богослужіння.
27 липня з 17.00 – Всенічне бдіння;
28 липня з 10.00 – Божественна Літургія.
|
|