Патріарх Кирило живе при Путіні, як у Бога за пазухою
При Путіі збагачуються не лише бізнесмени, а й ті, хто допомагає тримати країну в узді: політики і духовенство.
У кого вірить Володимир Путін - в Бога чи в патріарха Кирила?
Принаймні, останньому і дістаються дорогі кортежі, VIP-яхти та цінні подарунки в обмін на підтримку всього Московського патріархату.
Вся правда - в програмі "Українські сенсації" на каналі "1+1".
|
На Сорок святих, або Сорок мучеників (22 березня), у давнину кожна господиня мала пекти пироги, пампушки чи інше печиво.
В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів - "сороки", "жайворонки", "буслики", "птички", пташки".
Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті - 40 різних порід. Вважали, що цього дня сорока бере сорок різочок чи галузок і мостить собі з них гніздо. Казали: "Нині сорока - іменинниця".
Ієрарх УПЦ також закликав його соратників "виправити страшні і злочинні помилки" проти українського народу
Митрополит Чекраський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий місцевою єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату), виступив із зверненням до земляків-черкащанам, які перебувають на державній службі Росії і підтримують Президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на черкаський сайт "Про головне".
Афонські старці довічно прокляли російських і українських зрадників
Священники засудили російський уряд за прагнення війни. 8 березня афонські старці наклали анафему за гріховні грабежі, обмани та прагнення до війни на ряд українських та російських священиків, а також російських чиновників, - повідомляє tsn.ua. Зокрема анафему наклали на президента РФ Володимира Путіна, Геннадія Зюганова, Володимира Жиріновського та інших політиків, патріарха Кирила та ряд російських священників, і цілого списку "українських зрадників віри православної", серед яких першим був названий митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Савін).
Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст. Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2014 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.
Початок Великого посту 2014 року 3-го березня (після Прощенної Неділі, Масляної), а закінчиться він 19-го квітня у Велику Суботу. В духовному житті християнина Великий піст має важливе значення, бо встановлений він на честь самого Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.
Починається Великий піст Чистим понеділком і триває 7 тижнів, сьомий із яких, Страсний - на честь спогаду про останні дні земного життя Спасителя, Його страждання і смерть. Великий піст встановлений як період загального духовного очищення й освячення.
В УПЦ КП створена комісія для діалогу з УПЦ (МП) щодо канонічного відновлення помісної Православної Церкви в Україні
Синод УПЦ КП 25 лютого привітав рішення УПЦ (МП) від 24 лютого про готовність до діалогу з УПЦ КП. З огляду на це Синод УПЦ КП на засіданні прийняв рішення засвідчити свою вірність канонічному порядку та готовність "на канонічній основі відновити єдність і утвердити помісний статус Православної Церкви в Україні. В УПЦ КП створили комісію для ведення діалогу з УПЦ (Московського Патріархату). В УПЦ КП також ще раз наголосили, що кожен народ має право на Помісну Церкву, бо "незалежна Церква у незалежній державі є канонічно виправданою та історично неминучою".
У ніч з 13 на 14 січня українці вдруге відзначають Новий рік - тепер вже за старим стилем.
Православна церква вшановує у ці дні римлянку Меланію та Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської.
Дослідники української новорічної обрядовості вважають, що християнська свята Меланія замінила більш давній образ богині Макоші (Мокоша), а Василій Великий - покровителя рослинного світу і уособлення чоловічої плідної сили, нареченого Богині плодючості Макоші - Василька.
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви
Київського Патріархату
Дорогі браття і сестри!
Христос народився! Славімо Його!
Кожного року ми святкуємо Різдво Христове – найвеличніше свято всього християнства, бо Син Божий, будучи Творцем світу, принизив Себе і став людиною. Що це означає?
ПРАЗНИК СВ. МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ СВЯТКУЮТЬ 19 ГРУДНЯ ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ
Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Св. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників. В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Cв. Миколая, які вони зранку знаходять під подушками, нечемні ж отримують різки.
|
|