Православні християни сьогодні, 14 серпня, святкують Медовий Спас. У цей день в храмах здійснюється чин освячення води і меду як подяка Богу за новий урожай. Саме тому цей день називають Медовим Спасом. Крім того, відсьогодні розпочинається Успенський піст, який встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.
Успенський піст триватиме два тижні до 28 серпня.
Інф.: Радіо Свобода
|
УПЦ МП ОБРАЛА НОВОГО ПРЕДСТОЯТЕЛЯ
Українська православна церква Московського патріархату обрала новим предстоятелем митрополита Буковинського та Чернівецького Онуфрія. Про це повідомляється на сайті УПЦ.
"Собор єпископів УПЦ обрав Предстоятелем УПЦ Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія", - йдеться у повідомленні. Голосування відбувалося у 2 тури. Після 1-го туру голоси лідерів розподілилися наступним чином: митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій – 36, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній – 24, митрополит Вінницький і Могилів-Подольський Симеон.
Завтра – Хресний хід єднання. Долучайтеся!
28 липня, у понеділок, з нагоди річниці Хрещення Київської Руси-України у столиці відбудеться традиційний Хресний хід та молебень біля пам'ятника Святому рівноапостольному князю Володимиру.
Хід розпочнеться приблизно біля 11.30 від Володимирського собору та пройде бульваром Шевченка, вулицею Володимирською повз Софіївський та Михайлівський монастирі, вулицею Трьохсвятительською і завершиться молебнем на Володимирській гірці. Очолить хід та богослужіння Патріарх Філарет. З 9.30 у Володимирському соборі звершуватиметься Божественна літургія.
Філарету пропонували піти на угоду з Кремлем, де обіцяли і так завоювати Україну
Минулого року в Москві пройшла неофіційна зустріч. Філарету пропонували очолити всі православні церкви України
Глава УПЦ КП Філарет міг очолити Українську Православну Церкву Московського патріархату в обмін на підтримку інтеграції України до Митного союзу. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.
Цілий тиждень після Великодня називається Світлим. А перший день Світлого тижня - понеділок - називається "обливаним" ("поливаним").
В Україні з давніх часів воду у Великодній понеділок вважали цілющою. Мовляв, якщо дівчину або хлопця нею облити, вони будуть здоровими і щасливими.
Великдень – одне з найсвітліших і найрадісніших свят у році. Є кілька легенд на тему, чому Великдень називається "Великим днем".
У одній з них йдеться про те, що коли Христос воскрес, сонце не заходило сім днів і світило дуже яскраво. На спомин про той довгий день тепер царські ворота в церкві стоять відкриті навстіж сім днів.
А от друга легенда говорить, що Великдень для українців - найдавніше з усіх свят. І зародилося воно не дві тисячі років тому, а щонайменше сім тисяч. Саме тоді "плуг упав з неба"!
У цьому році 18 квітня православні і греко-католики, а також всі християни східного обряду, відзначають Велику, або Страсну п'ятницю. Сьогодні у церквах згадують про страждання Ісуса на хресті за людський рід.
В ті часи розп'яття на хресті було найганебнішою стратою. Таку смерть отримували розбійники, убивці, бунтівники та раби. Коли розпинали Ісуса, Він молився за Своїх мучителів, говорячи: "Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять".
Під час страждань Спасителя на Голгофі сталося знамення. З тієї години, як розіп'яли Ісуса, затьмарилося сонце і вся земля потонула в мороці. Це тривало аж до самої смерті Христа.
В цьому році 17 квітня православні відзначають Чистий четвер - день спогаду Таємної вечері, на якій Ісус Христос встановив головне християнське таїнство - причастя.
Цього дня, під час богослужінь, згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, покори і смиренності.
За тиждень до Великодня святкується Вербна неділя.
Відповідно до народних вірувань, у цей день у жодному разі не слід сіяти городину, оскільки в цьому разі "все виросте гірке й тонке".
Його виникненню послужили біблійні оповіді: коли Ісус Христос в'їжджав до Єрусалима верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки.
Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят.
Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
На Благовіщення дівчата біля церкви танцюють перший весняний хоровід - "кривий танець".
Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт - цього ж року вийде заміж.
А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.
|
|