Олег Соскін: Без єдиної Церкви не буде єдиної України
На розколотій Церкві неможливо побудувати єдину державу. Розколота Церква веде до того, що буде розколоте держава, розколота нація, народ. Прикладів країн, які єдині, де Церква займає досить серйозні позиції, ми бачимо багато - це Норвегія, Польща, Угорщина, Словаччина, Литва, Німеччина, Франція, Ізраїль. Інакше бути не може.
Тому й Україні потрібно мати єдину Українську Помісну Православну Церкву. Тим більше, що Україна - це потужний світовий християнський центр, Русь формувалася саме як християнська православна держава.
|
Християни візантійського обряду 27 вересня (14 вересня за старим стилем) святкують празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього
Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви та має один день перед- та 7 днів попразництва. Історики Східної Церкви вважають, що насамперед дві події лягли в основу встановлення цього празника: віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.
Саме слово "воздвиження" означає "піднесення", тобто урочистий обряд почитання та прославлення Хреста Господнього.
Щодо віднайдення Господнього Хреста, то християнська традиція передала нам кілька різних легенд.
Сьогодні - "Друга Пречиста"
Двадцять першого вересня відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці, або у народі "Другої Пречисти". Це свято ще називають “осениною” – адже цього дня за народним календарем настає осінь.
За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а отже, якнайкраще підходила для виконання важливої місії народження Сина Божого.
Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.
ЄПИСКОПИ УГКЦ НАСТІЙНО ПРОСЯТЬ СВІТОВУ СПІЛЬНОТУ ЗУПИНИТИ КРОВОПРОЛИТТЯ В УКРАЇНІ
Єпископи Української Греко-Католицької Церкви з України та з країн поселень українців Південної, Північної Америки, Австралії та Європи, які зібралися на черговий Священний Синод у м. Львові, 10 вересня звернулися до світової громадськості зі словами: "Україна спливає кров’ю!".
Московська Церква завжди була церквою-дочкою для Київської Церкви
В умовах, коли Україна веде кровопролитну війну з жорстоким російським агресором, ніякої московської церкви в Україні не повинно бути. Чому Порошенко досі не ліквідував УПЦ МП, чому ця структура досі не знята з реєстрації, чому монастирі УПЦ МП не передані УПЦ КП і УАПЦ?
Треба ще раз нагадати, що сама Московська патріархія була створена незаконно, Московська Церква завжди була церквою-дочкою для Київської Церкви.
Найстарші Церкви нагадали Кирилу, що Україна - не канонічна територія РПЦ і не входить до складу Московського патріархату
Патріархи чотирьох найстарших Церков світу і предстоятель Автокефальної церкви Кіпру закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території. Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН. Як наголошується в повідомленні, "через події, які недавно мали місце у Православній церкві", Собор наголосив на необхідності для всіх православних Церков поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій "у тому вигляді, як вони визначені священними канонами та Томосами про заснування цих церков".
ЗВЕРНЕННЯ ГЛАВИ УГКЦ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ДО СВІТОВОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ З ПРИВОДУ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ
Католицьким єпископським конференціям
Світовим релігійним та політичним лідерам
Усім людям доброї волі
Впродовж девʼяти місяців українці перебувають на важкому шляху від постсовєтського страху до свободи і Богом даної гідності.
 Свято Успіння Пресвятої Богородиці, згідно з традицією Східної Церкви, належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року. Відзначається 15 серпня за старим стилем, 28 серпня – за новим (Католицька та більшість Православних Церков світу святкують Успіння 15 серпня). Передує святу Успенський піст, який розпочинається 14 серпня і триває два тижні.
З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. Згідно з церковним переданням, в цей день апостоли полишили місця своєї проповіді та чудесним способом зібрались у Єрусалимі, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею та здійснити погребення її тіла.
 "Коли минуло шість днів, Ісус узяв Петра, Якова та Іоана, брата його, і вивів їх на високу гору одних, і преобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло. Іось явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. При цьому Петро сказав Ісусові: Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі. Поки він говорив це, ясна хмара осінила їх, і ось голос з хмари говорить: Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте.
 Православні християни сьогодні, 14 серпня, святкують Медовий Спас. У цей день в храмах здійснюється чин освячення води і меду як подяка Богу за новий урожай. Саме тому цей день називають Медовим Спасом. Крім того, відсьогодні розпочинається Успенський піст, який встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.
Успенський піст триватиме два тижні до 28 серпня.
Інф.: Радіо Свобода
|
|