Парламентська більшість знову відмовилася звільняти Тимошенко
Верховна Рада під час розгляду у другому читанні президентського закону про декриміналізацію відмовилася виключати з Кримінального кодексу ст.365, за якою було засуджено екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко.
За поправку у вівторок, 15 листопада, проголосували лише 147 депутатів (із фракції «БЮТ-Батьківщина» і частково з — НУНС).
Якби Рада прийняла цю поправку, Ю.Тимошенко було б звільнено протягом п'яти днів.
"Це чітка системна робота щодо вбивства Тимошенко у в'язниці"
«Із завтрашнього дня головним завданням фракції« БЮТ-Батьківщина »стане боротьба за свободу Юлії Тимошенко». Про це під час погоджувальної ради заявив перший заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем'якін.
Фракція вимагає поставити на розгляд завтра закон про декриміналізації економічних злочинів. «Убити морально Юлію Тимошенко неможливо. Тому влада намагається вбити фізично ... і допитує засуджену в камері, в лежачому стані », - заявив Кожем'якін.
В Україні нема революційного стану. Всі протести – «на кухні або на пиві»
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що афганці припустилися низки помилок при штурмі Верховної Ради.
"Допустилися низки помилок. Треба знати, що з приміщення Верховної Ради є вісім виходів, тож треба було їх усі перекрити, послати туди перевірених людей. Та й штурмувати Раду треба було не тоді, коли там сидів сам Чечетов, а тоді коли б усі депутати від різних фракцій були присутні", - сказав Тягнибок, повідомляє gazeta.ua.
Про «людину надії» і суспільство дії
В Україні тривають протести. Різні, краще чи гірше організовані, масові чи зовсім нечисельні. Є відчуття, що влада зайшла в кадровий тупик. Очевидно, що Президентові не просто даються кадрові перестановки і формування професійної команди. Суспільство в очікуванні лідера, який зможе об’єднати потенціал українців. Де він? Хто він? Звідки «візьметься»? До речі, тему експертного опитування нам підказав політолог Вадим Карасьов. У розмові з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною він згадав словосполучення з нашої газети — «Людина надії».
Володимир ФЕРЕНЦ
Про позитивний владний тандем, як про узгоджену дію представницької і виконавчої влади, в Україні говорять давно, але політики діють навпаки. Дуже зручним видається нав’язаний зовні ідіотський принцип розподілу влади на «гілки». Своєрідна програма –технологія проти ідеї сильної держави. Ділять владу на атоми і потім «героїчно» переборюють власноруч створену проблему шляхом «перерозподілу» чи навіть «делегування» повноважень між цими уявними «гілляками» владного дерева.
Віталій КРЮКОВ, політолог
Мир хатам - війна парканам!
Отже, черговий ексцес біля Верховної Ради - знову протестний народ, знову - злам паркану (вже нової, вдосконаленої і помітно «підрослої» огорожі). Для влади, судячи з її розгубленої, здивованої реакції - несподіваний. Хоча, чого вже тут несподіваного? - Ну, не можна ж, справді, бути настільки «наївною», щоб у таких позамежних розмірах обкрадати Націю, вивозити награбовані мільярди доларів, цілком співмірні з величиною національного бюджету, з країни і очікувати при цьому соціального миру! Так сталося, що якраз у момент цих подій по одній з телевізійних програм йшла передача про відому подію року 1905-го - «Криваву неділю». Ось цей випадковий збіг і викликав бажання оцінити історичну аналогію тих подій і тих, що відбуваються у нас в Україні зараз.
Учасники Комітету опору диктатурі погодили спільну вимогу відставки Віктора Януковича з поста глави держави і про проведення дострокових президентських виборів.
За інформацією ZN.UA, таке рішення було прийняте 28 жовтня на засіданні Комітету опору диктатурі (КОД).
Крім того, було прийнято рішення рекомендувати депутатам, які входять до складу КОД і внесли до Верховної Ради свої проекти законів про вибори народних депутатів, відкликати ці законопроекти.
Європу лякає, що після арешту двох опозиціонерів - Юрія Луценка та Юлії Тимошенко, в Україні буде встановлена єдина влада, яка не має опозиції по відношенню до себе.
Таку думку висловив політолог Олександр Палій у коментарі кореспонденту ГолосUA.
За його словами, українська влада заявляє про те, що Угода про Асоціацію з ЄС буде парафована до кінця року, тому що «їм вигідно щось говорити». У той же час, як відзначив політолог, країни Європи розглядають те, що відбувається в нашій країні як той факт, що два лідери виборів 2007 року зараз знаходяться за гратами. Йдеться про Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, які очолюють БЮТ і НУ-НС. Ці політичні сили, як нагадав О. Палій, під час попередніх парламентських виборах разом набрали 228 депутатів у парламенті, тобто «фактично були переможцями виборів».
Володимир Пилипчук, народний депутат України 1-го та 2-го скликань, академік Академії економічних наук України, професор, для УНІАН
Камо грядєши, владо України?
Угода про зону вільної торгівлі з СНД не лише нічого позитивного не дає Україні, але й затягує Україну в багатоступеневий лабіринт узгоджень з країнами СНД і країнами Митного союзу. При цьому, якщо одній з країн Митного союзу збільшення експорту України в СНД не сподобається, то згаданого збільшення експорту попросту не відбудеться, оскільки положення Договору про створення Митного союзу мають вищу юридичну силу над положеннями Договору про вільну торгівлю. Таке положення зафіксоване в Договорі про створення Зони вільної торгівлі в СНД. Тобто, згаданий Договір – „фільчина грамота”, у чому Україна зможе пересвідчитися вже упродовж 2012 року.
|
|